Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-21 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Marzec, Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

70 - 80%

MAR

70 - 80%

APR

50 - 60%

MAY

50 - 60%

JUN

70 - 80%

JUL

90 - 100%

AUG

90 - 100%

SEP

50 - 60%

OCT

30 - 40%

NOV

30 - 40%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Trzy godziny drogi z Cabarete znajduje się coraz to popularniejsze Las Terrenas. Las Terrenas to wioska na półwyspie Samana, która z czasem rozrosła się do rozmiarów małego miasteczka. Jest to jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych na Dominikanie, i zasłużenie – są tutaj plaże z oceanem tak spokojnym, że można w nim pływać prawie tak jak w basenie. Spot zlokalizowany na półwyspie Samana może i jest to miejscem o mniejszej renomomie niż Cabarete ( z racji nieco słabszych wiatrów) ale woda jest krystalicznie czysta i płytka, co jest idealne dla kitesurfingu freestyle. Las Terrenas to przede wszystkim plaże, chyba najlepsze w kraju z dwóch powodów. Po pierwsze, ocean jest na nich bardzo spokojny, co nie jest znowu takie częste na Dominikanie,a wiatr równyoumiarkowanejmocy.

 

W ostatnich latach kultura kitesurfingu prężnie się tutaj rozwija. Macie do dyspozycji kilka szkół i kilka niedrogich form zakwaterowania niedaleko od spotu. Woda idealnie płaska, długo płytka. Wiatr na nieco większe latawce niż na Cabarette ( zwykle wieje z mocą 15-20 knt), a spot zdecydowanie mniej tłoczny. Jeśli chcesz naprawdę odpocząć i się zrelaksować, to to miejsce zdecydowanie dla CIebie. 

Spot image
Spot image

UWAGA: Jeśli przyjedziesz do Las Terrenas w terminie od grudnia do połowy marca, możesz zobaczyć wieloryby w Zatoce Samana- jest to ich miejsce spotkań na sezonie lęgowy. 

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

85 % chrześcijanie , 10% świadkowie jehowy

Strefa czasowa

UTC - 4 AKTUALNY CZAS

peso dominikańskie 1 PLN = 17 DOP AKTUALNY KURS

Na Dominikanie można wymienić dolary lub euro w bankach, kantorach, hotelach. Wymiana pieniędzy na ulicy nie jest bezpieczna. Najlepiej płacić gotówką w dolarach amerykańskich. Pieniądze i karty kredytowe, a także paszporty i inne dokumenty osobiste najbezpieczniej pozostawiać w skrytkach hotelowych (dopuszczalne jest posługiwanie się fotokopią paszportu). Nie należy wychodzić z hotelu z większą ilością gotówki.

prąd: 110V, 60Hz
amerykańskie wtyczki , koniecznie zapakuj adapter

Ceny na Dominikanie (nie licząc ekskluzywnych dzielnic w miejscowościach turystycznych) są bardzo umiarkowane. W restauracjach dopisuje się najczęściej napiwek do rachunku (10%). Będąc tutaj warto spróbować jednego z najpopularniejszych rumów mianowicie: Barcelo Imperial lub tradycyjny Brugal, butelka tego aromatycznego, złocistego trunku będzie wspaniałą pamiątką z Dominikany. Znakomity smak zawdzięczają miejscowej trzcinie cukrowej, z której wyrabiana jest melasa

●  kawa z mlekiem w kafejce– około 30 pesos

●  piwo 0,6 litra – od 60-80 pesos

●  ananas – około 50 pesos

●  woda mineralna 0,33 – 0,6 litra – 10 – 20 pesos

●  pizza – 250-300 pesos

●  kolacja - 200-500 pesos

●  świeży sok owocowy – 30-50 pesos

●  koktajl mleczny z owoców (batida) – 50-60 pesos

●  paczka papierosów 10 sztuk – 60 p

●  butelka przyzwoitego importowanego wina – około 200 pesos

wiza: 0 $
Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej chcący znaleźć się na terenie Dominikany nie posiadają obowiązku posiadania wizy, jeżeli ich planowany pobyt nie przekracza 90 dni. Wymagany jest jedynie paszport ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty przekroczenia granicy.

obowiązek szczepień - BRAK

Nie występuje większe zagrożenie przestępczością. Nie odnotowano zagrożenia terroryzmem. Poziom przestępczości pospolitej nie jest wysoki. Strefy turystyczne i plaże są regularnie kontrolowane przez agencje ochrony. Przebywając poza strefami turystycznymi, nie należy nosić biżuterii i większej ilości gotówki.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG