Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
<17 C pianka 3.2 lub cieplejsza
Najlepszy sezon wiatrowy
Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

70 - 80%

MAR

70 - 80%

APR

60 - 70%

MAY

40 - 50%

JUN

40 - 50%

JUL

60 - 70%

AUG

60 - 70%

SEP

60 - 70%

OCT

60 - 70%

NOV

70 - 80%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Krym w okresie lata jest wyjątkowo urokliwy miejsem i nie to tylko pod kątem plażowego lenistwa, ale także dla dla tych którzy wiążą swój urlop z aktywnym wypoczynkiem - szczególnie z kitesurfingiem. Sesja kitesurfingu na Krymie od kilku lat zyskuje na swojej popularności. Dzięki przystępnej linii brzegowej, miejsce to jest tłumnie odwiedzane przez miłośników płaskie wody i tych którzy chcą się uczyć od zera. Jednym z taich miejsc jest spot obok wioski Mezhvodnoe (na zachodnim wybrzeże półwyspu). Jego atutami bez wątpienia są łagodne brzegi, piękne piaszczyste plaże i ogromne połacie płytkiej wody. Jak widać na zdjęciu tytułowym tego artykułu- w Mizohvodnym macie do dyspozycji idealne warunki do uprawiania kitesurfingu. Dla początkujących jest płytkie ujście rzeki, z gruntem który będziesz mieć jeszcze sto metrów od brzegu, a co najważniejsze dno jest czyste i piaskowe!

W zależności od wiejącego kierunku wiatru wyróżnia się tutaj dwa główne miejsca do pływania - ujście rzeki lub/i zatoka Yarylgachskaya. Trzeba jednak przyznać, że o ile lokalizacja spotu jest fantastyczna, to sama bezpośrednia okolica ma naprawdę mało atrakcji do zaoferowania w czasie bezwietrznych dni, dlatego dobrze mieć tu swój samochód. Jeśli szukasz noclegu w niedalekiej okociy to w Mizohvodne masz taką możliwość. Możesz z łatwością znaleźć zakwaterowanie różnych ośrodkach wypoczynkowy, na polach namiotowych lub w przyczepie kempingowej, a co najważniejsze tuż koło plaży!

Spot image
Spot image

WIATR

Wiatr w Mizohvodne należy do bardzo stałych i równych. Sezon zwykle zaczynający się w maju, dostarcza nam dużej ilości dni wiecznych, które w okresie dni letnich dodatkowo są podbijane mocą przez efekt termiki. Tutejszy grunt nagrzewa się wystarczająco szybko i nawet jeśli prognoza wiatrowa nie przewiduje mocnego wiatru, ze względu na efekt termiczny często jednak wieje super równy i stabilny wiatr.

 

Główne kierunki wiatru w Mezhodnoe to wiatr zachodni, północno-zachodni i północny- są to kierunki które pojawiają się tutaj najczęściej w czasie trwania sezonu. Natomiast bardziej „poszarpane” to południowy zachód, wschód i północny wschód. Główny kierunek wiatru, często wzmacniany przez termikę - północno-zachodni.

Video

Język komunikacyjny

rosyjski

Obowiązująca religia

chrześcijanie 73% , islam 10%

Strefa czasowa

UTC +3

 AKTUALNY CZAS

rosyjski rubel 1 PLN ~ 17 RUB AKTUALNY KURS

Walutą obowiązującą w Rosji jest rubel (RUB). W Polsce kantory nie zawsze dają możliwość wymiany złotówek na ruble,ale dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą dolarów i wymiana ich na miejscu w Rosji lub wyjmowanie gotówki z bankomatu. Bankomatów jest sporo i nie ma raczej problemu z ich znalezieniem., akceptują wszystkie ogólnie używane w europie karty kredytowe,

/.prąd:220V /
W Rosji używa się takich samych wtyczek jak w Polsce, nie potrzebne są więc żadne przejściówki.

Ceny w rosyjskich miastach można spokojnie porównać do ogólno-polskich, a w Moskwie do warszawskich. Droższe niż u nas może być jedzenie w co bardziej luksusowych restauracjach czy wejście do najmodniejszych klubów; tańsze – ogólnie żarcie na mieście i (co tu się dziwić) alkohol. Podobnie sytuacja ma się z noclegami: te droższe nieco przebijają ceny w dobrych polskich hotelach, te tańsze z kolei nawet w Moskwie potrafią oscylować w granicach 20-30 zł, tym samym zawstydzając stolicę Polski.

  • Masło 180 gram - 60 rubli (3,60 zł)
  • Mleko 3,2 tłuszczu, 0,95 kg = 45 rubli (2,70 zł)
  • Woda mineralna 1,5 litra - 18 rubli (1,10 zł)
  • Pepsi, Coca-cola: 0,33 - 35 rubli; 0,5 - 55 rubli

Uważajcie na przepisy. Często zmieniają się w zależności od rodzaju wnioskowanej wizy. Szczegółowe i aktualne wymogi odnośnie uzyskiwania wizy są na stronie Ambasady Rosji najlepiej aktualnie sprawdzać na : TUTAJ Polecamy w pierwszej kolejności zapoznać się z tymi wymogami i się do nich stosować w trakcie ubiegania się o wizę:

Zdobycie wizy do Rosji nie jest trudne, ale wiąże się ze sporą ilością papierologii. Jest to jednak jak najbardziej proces do przejścia i nie należy się go obawiać. Wizę można otrzymać na maksymalnie trzydzieści dni i na maksymalnie dwa wjazdy. By złożyć wniosek o wizę, należy wcześniej zgromadzić kilka dokumentów:

  • paszport (ważny co najmniej 180 dni od daty planowanego wyjazdu z Rosji)

  • voucher turystyczny wystawiony przez rosyjskiego touroperatora lub hotel

  • polisę ubezpieczeniową obejmującą terytorium Rosji i pokrywającą koszty leczenia na kwotę co najmniej 30 000 euro

  • aktualne zdjęcie twarzy o wymiarach 3,5 na 4,5 centymetra

    Paszport, polisa i zdjęcie nie powinny stanowić problemu, natomiast jeśli chodzi o voucher, sprawa też nie jest skomplikowana, ale wymaga przygotowania. By go uzyskać, musimy mieć przygotowany wstępny plan podróży i zarezerwować noclegi. Jeśli ktoś nie jest pewien, jak będzie wyglądał jego pobyt na terenie Rosji, najlepiej zrobić rezerwacje przez portal Booking.com

W Rosji nie ma szczególnego zagrożenia sanitarno-epidemiologicznego. Szczepienia ochronne nie są wymagane.

MSW : Występuje tutaj spore zagrożenie przestępczością pospolitą (kradzieże, napady rabunkowe, włamania, oszustwa i pobicia). Zaleca się tutaj unikanie rzucającego się w oczy zachowania wskazującego, iż dysponuje się większymi kwotami pieniędzy, zwłaszcza w takich miejscach jak hotele, restauracje, stacje benzynowe itp. Należy unikać zawierania przygodnych znajomości oraz wdawania się w przygodne interesy, zabierania na drodze przypadkowych pasażerów, korzystania z zaproszeń do prywatnych mieszkań od nieznanych bliżej osób, a także korzystania z poczęstunku w takich sytuacjach alkoholem. Większe sumy pieniędzy, bilety, dokumenty i kosztowności sugeruje się przechowywać w skrytkach hotelowych. Przy sobie najlepiej jest posiadać jedynie niezbędne kwoty oraz korzystać z kart kredytowych. Nie należy samotnie spacerować i podróżować samochodem nocą oraz zatrzymywać się w przygodnych miejscach, poza parkingami i oznaczonymi miejscami postojowymi.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pianka neoprenowa 3.2 mm

Podobne lokalizacje

Kraj Krasnodarski / ANAPA

Kraj Krasnodarski / ANAPA

płytka laguna + głęboko za laguną

60-80%

Początkujący

Dolzanskaya Spit / Morze Azowskie

Dolzanskaya Spit / Morze Azowskie

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

Jezioro Donuslav / KRYM

Jezioro Donuslav / KRYM

Płytko

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG