5 lutego 2020

Co zabrać ze sobą na wyjazd kitesurfingowy ?

POWRÓT DO LISTY

Jeśli trafiłeś na ten artykuł to znak, że za chwilę ruszasz na swój ( prawdopodobnie pierwszy ) wyjazd kitesurfingowy. Jako, że podstawą udanego wyjazdu kitesurfingowego jest wiatr i odpowiednio spakowana walizka bardzo chętnie opowiemy Wam co ze sobą na taki wyjazd zabrać.

 

 

 

 

 

 

TORBA NA SPRZĘT

Przede wszystkim wstępem do takiego wyjazdu jest odpowiednio wybrany przez Ciebie quiver. To taki specjalny rodzaj pokrowca na sprzęt sportowy. Dzięki niej będziecie mogli spakować swoje rzeczy do bardzo wygodnego i solidnego quivera i o nic się nie martwić. Wielu producentów ma w swojej ofercie torby tego typu, ale pamiętajcie że bardzo ważnym jest by przy wyborze quivera kierować się jego wagą / rozmiarem / ceną. Jeżeli zdecydujesz się na quiver, sprawdź jego wagę. Może się okazać że jest on sam w sobie jest dość ciężki. Niestety wiedz, że kupując dużo ważące torby tym samym możesz uszczuplić sobie swój własny bagaż. Aktualnie na rynku pojawiła się dość ciekawa oferta z MISTICA , w której to możecie na czas ważenia bagażu zdemontować kółka i ubrać jeszcze parę gram. Całą ofertę znajdziesz TUTAJ

 

 

 

LATAWCE W ODPOWIEDNIM ROZMIARZE

Dobrze dopasowany sprzęt to podstawa. Pamiętaj, żeby pakując swoją walizkę na wyjazd koniecznie uwzględnić panujące warunki atmosferyczne. Przecież nie chcesz wziąć nie potrzebnych rozmiarów latawcy. Zajrzyj na windguru.cz i przejrzyj na spokojnie archiwa wiatrowe. Dzięki nim dowiesz się jakie latawce o danej porze roku będą najlepszymi dla Ciebie na ten wyjazd. Co mam na myśli ? Otóż fakt, że jadąc np. do Brazyli osoba o wadze ok 60 kg zapakuje latawiec 5m + 7m, ale jadąc np. w okolice Kenii w grudniu rozsądniej będzie zabrać ze sobą 10m oraz 14m. Jeżeli dobrze przygotujesz się już teraz z pewnością Twój urlop będzie bardzo udany.

 

 

PIANKA?

Przy zagranicznym wyjeździe kitesurfingowym i bardzo często to co wykreślasz z listy rzeczy do zabrania jako pierwsze to: pianka. Zapinasz walizkę, dolatujesz na miejsce a okazuje się że np. w okresie letni bądz wiosennym w basenie Morza Śródziemnego woda jeszcze nie jest dostatecznie wygrzana.

Miały być tropiki,a woda w temperaturze kostki lotu. Sprawdzaj koniecznie temperaturę powietrza na spocie, ale weź też pod uwagę temperaturę wody. Często różnice między jednym, a drugim są na tyle duże, że bez pianki się nie obędzie, tak jak np. na Fuertaventurze czy w RPA. Jeśli nadal nie posiadasz swojej pianki warto byś zajrzał TUTAJ

 

 

 

ŚRUBOKRĘT

Często się zdarza, że wyruszasz z ekipą na wyjazd, wszyscy są w wyśmienitych humorach. Docierając na spot i nie ma niestety jak skręcić swojej deski. Wbrew pozorom jest to najczęściej zapomina rzecz. Jeśli Twoja deska ma rozwiązania typu ‘KISS fin system’ to problemu nie ma, nie mniej jednak jeśli masz tradycyjne rozwiązanie mocowania strapów w swojej desce, może być Wam nie do śmiechu

 

 

 

POMPKA!

Koniecznie zapakuj ją do swojej torby. Zawsze każdy ze znajomych się deklaruje przed wyjazdem, że zabierze ją ze sobą, a potem niestety w popłochu szuka się awaryjnej na plaży. Tylko co zrobić jeśli dookoła nikogo nie ma, albo Ci co są nie posiadają końcówki przystosowanej do Twojego latawca? Szkoda ryzykować pokrzyżowania kiteplanów. Weź pompkę ze sobą ;)

 

 

Podsumowując listę najważniejszych rzeczy o których warto pomyśleć przed wyjazdem kitesurfingowym, warto żebyście wiedzieli o najważniejszej z nich wszystkich: to Wasz dobry humor ! Bez niego na kitesurfingowy wyjazd ani rusz ! Życzeymy Wam szerokiej drogi i udanego wyjazdu.