Kursy i szkolenia kitesurfingowe

Patrzysz czasem na morze i zastanawiasz się, jakie to uczucie łapać wiatr w latawiec i ślizgać się na falach? Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, byś rozpoczął przygodę z kitesurfingiem! Pływanie na desce wyposażonej w pędnik to świetna zabawa dla każdego. Aby poznać wszystkie tajniki tego wyjątkowego sportu, wystarczy zapisać się na jeden z naszych kursów!

Kurs kite – nauka pod okiem instruktora

Kitesurfing (zwany też kiteboardingiem) to dość niebezpieczny sport wodny, choć nie zalicza się go już do typowo ekstremalnych dyscyplin. Mimo wszystko stanie na desce i siłowanie się z wiatrem oraz falami nie należy do prostych zadań i wymaga odpowiedniego przygotowania. Samodzielne próby przyswojenia poszczególnych technik surfowania mogą prowadzić do poważnych kontuzji, a niepowodzenia zniechęcić do dalszej nauki. Właśnie dlatego warto zdecydować się na kurs z certyfikowanym instruktorem. W profesjonalnych placówkach, pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli poznasz wszystkie tajniki tego sportu wodnego w pełni bezpieczny dla siebie i innych sposób.

Szkolenie kitesurfing - w pojedynkę czy w grupie?

Każdy, kto chce zacząć swoją przygodę ze ślizganiem się na falach, ma do wyboru dwa rodzaje kursów: indywidulany lub grupowy. Zdecydowanie lepsze są lekcje w pojedynkę. Dlaczego? Bo wtedy masz pewność, że cała uwaga instruktora skupia się wyłącznie na Tobie. Nauka idzie dynamicznej, zauważalny jest szybki progres, a cały cykl szkoleniowy trwa znacznie krócej. Jeśli zatem zależy Ci na czasie, masz dużą motywację i nie boisz się ciężkiej pracy, to jest to rozwiązanie stworzone wprost dla Ciebie. Kursy grupowe są tańsze, jednak należy mieć na uwadze to, że w trakcie lekcji wszyscy studenci dzielą jeden latawiec. Na desce stoi się na zmianę z przydzielonym na czas trwania szkolenia partnerem, co siłą rzeczy musi się odbić na szybkości przyswajania wiedzy.

Jak wyglądają szkolenia? Kitesurfing od podstaw

Teoria – od tego zaczyna się każdy profesjonalny kurs. Zanim wejdziesz na deskę, musisz wiedzieć, gdzie jest brzuch latawca, do czego służą poszczególne linki oraz bez jakiego sprzętu się nie obejdziesz na wodzie. Uczysz się weryfikacji kierunku wiejącego wiatru, poznajesz techniki sterowania, międzynarodowe znaki komunikacyjne i podstawowe zasady bezpieczeństwa. Gdy już przyswoisz sobie wiedzę teoretyczną, przychodzi czas na praktykę w wodzie. Na początku szkoła kite nauczy Cię startować i lądować latawcem w asyście instruktora, z kolejnymi minutami spędzonymi na desce będziesz jednak doskonalił swoje umiejętności pływania aż do momentu uzyskania całkowitej samodzielności i... perfekcji.

Szkolenia kite – nowa oferta Malayka

W związku w licznymi zapytaniami ze strony obserwujących nasz portal miłośników łapania fal, postanowiliśmy rozpocząć nowy etap w życiu i teraz zajmujemy się również prowadzeniem kursów! Nasza szkoła kitesurfingu oferuje lekcje zarówno dla osób, które nigdy nie miały styczności z latawcem, jak i dla bardziej zaawansowanych, pragnących podszkolić swoje umiejętności pływania i skoków. Współpracujemy wyłącznie z doświadczonymi, certyfikowanymi instruktorami. Kursy prowadzone są na przystosowanych do nauki akwenach o płytkiej wodzie.

Profesjonalny kurs – kiteboarding dla każdego

Organizujemy szkolenia zgodne z wytycznymi IKO (International Kiteboarding Organization). Są to standardy uznawane przez międzynarodową społeczność miłośników fal. W czasie kursu realizowany jest ściśle określony program nauczania, pozwalający na bezpiecznie i, co równie ważne, efektywne przekazywanie wiedzy studentom. Według IKO szkolenie składa się z 3 etapów:

  • IKO Level I – w trakcie zajęć student zapoznaje się przede wszystkim z wiedzą teoretyczną. Poznaje budowę latawca, obowiązkowy ekwipunek sportowca, techniki sterowania, systemy bezpieczeństwa, metody określania kierunku wiatru oraz uczy się, jak prawidłowo przygotować sprzęt. Na tym etapie szkolenia działania prowadzone są głównie na lądzie. Kurs kończy się nauką przeciągania ciała.
  • IKO Level II – większość lekcji prowadzonych jest w wodzie. Student uczy się startować latawcem, przepływać nim krótkie dystanse w obu kierunkach (w tym także body dragami) oraz zatrzymywać się w sposób kontrolowany.
  • IKO Level III – ostatni etap szkolenia polegający na ćwiczeniu zdobytych umiejętności. Student poznaje techniki pływania pod wiatr, skręcania oraz wykonywania skoków. Dowiaduje się także jak zachować się w sytuacjach awaryjnych.

Każdy etap kursu IKO trwa 4 godziny (w przypadku zajęć indywidualnych) lub 5 godzin (nauka w grupie). W zależności od osobistych predyspozycji uczniów lekcje z poszczególnych bloków tematycznych mogą być skrócone lub wydłużone według potrzeb.

Kursy – kitesurfing w Polsce i za granicą

W Malayka organizujemy szkolenia z kitesurfingu przede wszystkim na Półwyspie Helskim, lecz jeśli szukasz wyjazdu do jakiegoś zagranicznego ośrodka dla surferów, również możemy pomóc coś zorganizować. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem i... czekamy na kontakt z Twojej strony!