Kursy i szkolenia kitesurfingowe

Szkolenia kitesurfingowe to spełnienie marzeń dla każdego miłosnika sportow wodnych. Łapiąc wiatr w latawiec i pływać po lazurowej wodzie na kitesurfingu to wyjątkowe przeżycie. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś rozpoczął przygodę z kitesurfingiem już dziś! Aby poznać wszystkie tajniki tego wyjątkowego sportu, wystarczy zapisać się na jeden z naszych kursów!

 

Kurs kite – nauka pod okiem instruktora

Kitesurfing (zwany też kiteboardingiem) to sport wodny, który można uprawiać bez względu na swój wiek i kondycję fizyczną. Jest to wyjątkowy sport, w którym łączą się dwa żywioły: wiatr i woda. Jeśli jesteś osobą początkującą warto zdecydować się na kurs z certyfikowanym instruktorem. W profesjonalnych szkołach kitesurfingu, pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli poznasz wszystkie tajniki tego sportu wodnego w pełni bezpieczny sposób.

Szkolenie kitesurfing - w pojedynkę czy w grupie?

Każdy, kto chce zacząć swoją przygodę z kitesurfingiem, ma do wyboru dwa rodzaje kursów: indywidualny lub grupowy. Zdecydowanie jednak polecamy zajęcia indywidualne. Dlaczego? Bo wtedy masz pewność, że cała uwaga instruktora skupia się wyłącznie na Tobie. Nauka idzie dynamicznej, zauważalny jest szybki progres, a cały cykl szkoleniowy trwa znacznie krócej. Jeśli zatem zależy Ci na czasie, masz dużą motywację i nie boisz się ciężkiej pracy, to jest to rozwiązanie stworzone wprost dla Ciebie. Kursy grupowe są tańsze, jednak należy mieć na uwadze to, że w trakcie lekcji wszyscy studenci dzielą jeden latawiec. Ćwiczenia wykonuje się zmianę z przydzielonym na czas trwania szkolenia partnerem, co siłą rzeczy odbija się na szybkości przyswajania wiedzy.

Jak wyglądają szkolenia? Kitesurfing od podstaw

Teoria – od tego zaczyna się każdy profesjonalny kurs. Zanim wejdziesz do wody, musisz wiedzieć jak zbudowany jest latawiec, do czego służą poszczególne linki oraz jak działają wszystkie systemy bezpieczeństwa. Uczysz się weryfikacji kierunku wiejącego wiatru, poznajesz podstawowe techniki sterowania latawcem. Gdy już przyswoisz sobie wiedzę teoretyczną, przychodzi czas na praktykę w wodzie.

Szkolenia kite – nowa oferta Malayka

W związku w licznymi zapytaniami ze strony obserwujących nasz portal, postawiliśmy na organizację wyjazdów zagranicznych oraz szkoleń kitesurfingowych! Nasza szkoła kitesurfingu oferuje lekcje zarówno dla osób które nigdy nie miały styczności z latawcem, jak i dla bardziej zaawansowanych, pragnących podszkolić swoje umiejętności freestyle. Współpracujemy wyłącznie z doświadczonymi, certyfikowanymi instruktorami. Kursy prowadzone są na przystosowanych do nauki akwenach o płytkiej wodzie w oparciu o radiokomunikację i asekurację.

Profesjonalny kurs – kiteboarding dla każdego

Organizujemy szkolenia zgodne z wytycznymi IKO (International Kiteboarding Organization). Są to standardy uznawane przez międzynarodową społeczność kitesurfingową. W czasie kursu realizowany jest ściśle określony program nauczania, pozwalający na bezpiecznie i, co równie ważne, efektywne przekazywanie wiedzy. Według IKO szkolenie składa się z 3 etapów:

  • IKO Level I – w trakcie zajęć student zapoznaje się przede wszystkim z wiedzą teoretyczną. Poznaje budowę latawca, obowiązkowy ekwipunek sportowca, techniki sterowania, systemy bezpieczeństwa, metody określania kierunku wiatru oraz uczy się, jak prawidłowo przygotować sprzęt. Na tym etapie szkolenia działania prowadzone są głównie na lądzie. Kurs kończy się nauką przeciągania ciała.
  • IKO Level II – większość lekcji prowadzonych jest w wodzie. Student uczy się startować latawcem, przepływać nim krótkie dystanse w obu kierunkach (w tym także body dragami) oraz zatrzymywać się w sposób kontrolowany.
  • IKO Level III – ostatni etap szkolenia polegający na ćwiczeniu zdobytych umiejętności. Student poznaje techniki pływania pod wiatr, skręcania oraz wykonywania skoków. Dowiaduje się także jak zachować się w sytuacjach awaryjnych.

Każdy etap kursu IKO trwa ok. 4 godziny (w przypadku zajęć indywidualnych) lub 5 godzin (nauka w grupie). W zależności od osobistych predyspozycji uczniów lekcje z poszczególnych bloków tematycznych mogą być skrócone lub wydłużone według potrzeb.