12 lutego 2020

Wybieramy trapez do kitesurfingu: jak dobrze go dopasować kupując i czym kierować się przy zakupie trapezu kitesurfingowego.

SPRZĘT

POWRÓT DO LISTY

Wybór trapezu to nie jest tak łatwy jak mogłoby się nam wydawać. W zasadzie moglibyśmy dokonać takiego zakupu w pierwszym lepszym sklepie internetowym, ale okazuje się że zakup ten nie jest tak łatwy jak mogłoby się nam wydawać. Bardzo dobrym pomysłem w tej kwestii jest odwiedzenie sklepu ze sprzętem kitesurfingowym osobiście, ponieważ niezwykle ważna przy wyborze jest przymiarka trapezu. Wielu początkujących kitesurferów, nie ma jeszcze świadomości jak istotna kwestią jest dobrze dopasowany trapez. Źle dopasowany sprzęt może niestety może się w najlepszym wypadku podsuwać, ale niestety może doprowadzić do licznych otarć i obić, dlatego więc warto się do tego zakupu przygotować.

 

 

 

Najczęściej popełnianym błędem przy wyborze trapezu jest dopasowanie rozmiaru. Nasze kitesurfingowe trapezy podobnie jak odzież są sprzedawane w pełnej rozmiarówce : S/M/L/XL. Bardzo łatwo więc wysnuć wtedy wnioski, że jeśli na co dzień pasuje nam rozmiar M, to dobrze byłoby wybrać trapez który będzie M-ką albo nawet o rozmiar większy - chcąc tym samym zapewnić sobie (raczej wątpliwy w tej sytuacji) ‘komfort’ . Przy zakupie trapezu kwestia wyboru rozmiaru wygląda nieco inaczej.

 

Jedną z propozycji przy zakupie trapezu do kitesurfingu jest wybór takiego trapezu, który jest nieco mniejszy niż nasza odzież codzienna. Czyli sugerując się najczęściej noszoną M-kę , warto byłoby sprawdzić jak leży rozmiar S. Cały trapez poprzez paski boczne, które przewidzieli producenci, umożliwią Wam idealne dopasowanie sprzętu do anatomicznej budowy- poprzez dociąganie go taśmami do Waszego ciała . Zadaniem trapezu, jest przede wszystkim mocno i dobrze trzymać się na lędźwiach. Ma trzymać się w talii, a co najważniejsze nie zsuwać się z niej.

 

 

 

 

 

 

Kiedy już wybierzecie trapez w odpowiednim rozmiarze, pojawia się kolejna kwestia, czyli tak zwana sztywność trapezu. O ile jest to absolutnie indywidualna kwestia, to z pewnością część z Was będzie się czuła dużo lepiej w sztywnych modelach, a ktoś inny zdecyduje się na wybór bardziej ‘miękkich’ trapezów. Jakakolwiek nie będzie wyglądać Wasza ostateczne decyzja, pamiętajcie że to ciąg latawca zweryfikuje słuszność Waszego wyboru.

 

Bardzo ważną informacją dla osób które nie czują się zbyt swobodnie w tematyce zakupu pierwszego sprzętu powinna wiedzieć że w każdym porządnym sklep ze sprzętem kitesurfingowym jest miejsce w którym klient może się podwiesić. Nie mam tutaj na myśli prób samobójczych, a bar lub linę zawieszoną np. na suficie sklepu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możecie powiesić się w swoim nowym trapezie i wygenerować ciąg pionowy zbliżony do tego, który będzie Wam towarzyszył w momencie surfowania za latawcem .

 

Podwieszenie się, mimo iż wydaje się strasznie błahe, może już na poziomie zakupów ocenić Wasz trapez jako obcierający Was, lub jako produkt który wygodnym idealnie dopasowany do Waszej budowy ciała.. Niestety bardzo często w momencie podwieszania odkrywamy ukryte wady produktu lub po prostu złe dopasowanie go do naszej sylwetki. Pamiętajcie, że źle dopasowany trapez będzie przyczyną wielu nieprzyjemnych otarć i poobijanych żeber. Dodatkową zmorą źle dobranego trapezu ( która przede wszystkim odczuwa płeć piękna) jest jego bezustanne podsuwanie się do góry.

 

 

 

 

 

 

 

KOBIETA W KITESURFINGU

 

Drogie Panie. Wielu producentów ma w swojej ofercie linię tzw. UNISEX oraz WOMAN. Z własnego doświadczenia oraz licznych opinii wszystkich Pań, które kochają kitesurfing, gorąco polecam Wam zakupy z tych kolekcji które dedykowane są właśnie dla kobiet. Produkty z damskiej linii zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o kobietach, będą zdecydowanie najlepiej dopasowanym produktem. Tutaj już przy samym projektowaniu, pomyślano o anatomicznej budowie damskich ciał, dzięki czemu trapezy te są nieco niższe w okolicy talii. Dzięki tak ważnym detalom dobrze dopasowany trapez z kolekcji damskiej nie będzie się Was ani podsuwał, ani doprowadzał do bolesnych otarć.

 

ZAKUPY

 

Jeśli planujesz zakup trapezu, rozsądnie jest odwiedzić osobiście sklep oferujący taki produkt. Bardzo często sklepy posiadające w swojej ofercie szeroką gamę trapezów mają również miejsce do podwieszenia- co jest kluczowym w momencie zakupu trapezu. Przykładowo w Hydrosferze możesz skorzystać z baru podwieszonego pod sufitem. Dzięki temu będziesz mógł już na etapie przymierzania wyeliminować te trapezy, które powodują dyskomfortu lub uwierają Cię w sposób znaczny. Hydrosferę znajdziecie na naszym Półwyspie pod adresem : ul. Starowiejska 23, 84-120 Władysławowo. Możecie również obejrzeć przed zakupem ofertę online : 

 

AKTUALNA OFERTA SKLEPU HYDROSFERA

 

 

 

 

Życzymy Wam udanych zakupów, komfortowych trapeów i super sesji w nowym wygodnym sprzęcie !