14 października 2019

Jakiego leasha wybrać ? Czym kierować się przy zakupie leash’a kitesurfingowe?

SPRZĘT

POWRÓT DO LISTY

Przy kompletowaniu sprzętu kitesurfingowego dylematów nie brakuje. Do całej już dość długiej listy wątpliwości należy dorzucić te związane z wyborem leasha kitesurfingowego. Jaki leash wybrać i czym kierować się przy zakupie? To pytanie jest bardzo istotne, ponieważ leash to nasz system bezpieczeństwa i gwarancja tego, że zabawa z latawcem będzie bezpieczna.

 

 

 

Na rynku poza całą gamą kolorystyczną i kilkunastoma różnymi producentami leashów do kitesurfingu, należy wyodrębnić kilka podstawowych cech związanych z konstrukcją systemu bezpieczeństwa leash:

 

  • leash krótki, sztywny ( nr. 2 )- produkt topowych producentów sprzętu kitesurfingowego w swojej najprostszej odsłonie, czyli krótkiego sztywnego leasha. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy są początkujący i którym długi (klasyczny) leash przeszkadza plącząc się między nogami lub w rękach i dla tych którzy są na etapie freeride i spokojnego pływania prawo-lewo. Przy takiej długości leasha podłączamy go najczęściej do haka lub to przednich oczek leash’owych w trapezie- jeśli oczywiście takie takie posiadasz.

 

  • leash długi ( nr. 1 oraz nr. 3 ) - długie elastyczne leashe skierowane dla tych wszystkich którzy bawią się na wodzie freestylowo, tego typu produkty są bardzo elastyczne i jeszcze mocniejsze niż wcześniej wspomniane produkty. Zarówno produkt nr 1 jaki produkt nr 2 posiadają pokrycia z zewnątrz z grubej osłony z neoprenu. Takie rozwiązanie chroni przed otarciami, szczególnie gdy pływamy bez pianki trenując tricki unhooked. Przydaje się to również gdy chcemy pewnie i bezpiecznie złapać za leasha aby przyciągnąć bar. Obydwa produkty posiadają na końcach metalowe, nierdzewne sprzączki. Jedna z nich posiada dodatkową osłonę z neoprenu, która uniemożliwia przypadkowe zaplątanie się linek w sprzączkę. Ten typ leashy polecam najbardziej wymagającym riderom poszukującym leasha z najwyższej półki. Jedynym elementem różniącym te produkty jest bloczek na podpięciu do linki trapezowej w produkcie nr. 1 co z pewnością wpływa na jego wytrzymałość i dodatkowo ułatwi Ci przypinanie i odpinanie go.

 

  • leash krótki basic ( nr. 4 )- najbardziej podstawowa forma leasha z dostępnych na rynku. Prostota połączona z niską ceną skierowana do osób początkujących. Cały poprowadzony na solidnej lince i bloczku.

 

 

Jeżeli już sam zauważasz różnice występujące w systemie bezpieczeństwa leash, wiedz że bez względu jaki finalnie produkt wybierzesz pamiętaj, żeby był w dobrej jakości (zwłaszcza jeśli decydujesz się na zakup sprzętu używanego). Dobry system bezpieczeństwa to niezawodny system, bardzo szybki i łatwy w użyciu. Odporny na działanie piasku i soli. Pamiętaj więc o tym żeby dbać o niego i regularnie sprawdzać czy nie dostał się do niego piach, który uniemożliwia swobodne otwarcie systemu i czy linki nie są poprzecierane. Twoje bezpieczeństwo w Twoich rękach. 

 

Jeśli chciałbyś zakupić swój leash online koniecznie zajrzyj tutaj:  TUTAJ