22 maja 2022

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Torregrande zakończone sukcesami Polaków!

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Właśnie zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w kitesurfingu na Sardynii! Mamy fantastyczne informacje z ostatniej chwili! Reprezentanci naszego kraju uplasowali się bardzo wysoko zdobywając tym samym dwa złote i trzy srebrne medale. Do tego wyjątkowego widowiska sportowego dedykowanym młodym ludziom, przystąpiło 138 sportowców z 33 różnych krajów takich jak Francji, Niemiec i Hiszpanii przez Chile po Nową Zelandię, w tym oczywiście z Polski.

Oristano i Sardynia po raz kolejny były gospodarzem wielkich Młodzieżowych Mistrzostw Świata w kitesurfingu. Od 16 do 22 maja 2022 w Marina di Torre Grande rozgrywały się wyścigi „Formula Kite Youth World Championship”. Po wielkim sukcesie „Mistrzostw Świata Formuły Kite”, które odbyły się w październiku 2021 r. zatoka Oristano ugościła ponownie najlepszych zawodników kategorii Under 21, 17 i 15, którzy wystartowali zgodnie z zasadami obowiązującymi na Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024. Warunki pogodowe pozwoliły rozegrać rywalizację na bardzo wysokim poziomie, ale niestety w niedzielę w dniu finałów wiatr nie pozwolił młodzikom rywalizować i nie mogli wyjść z wody, więc mistrzem świata został Szwajcar Gian Andrea Stragiotti przed ubiegłorocznym zwycięzcą, Polakiem Janem Koszowskim, brąz powędrował do naszego rodaka Jakuba Balewicza. Wśród dziewcząt tytuł powędrował do Karoliny Jankowskiej. Klasa Youth Foil ma mniej niż dwa lata, ale stale się rozwija i stanowi doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności i jest świetnym początkiem kariery dla wszystkich tych zawodników, którzy chcą przejść na wyczynową Formułę Kite.
 


Pomimo lekkiego wiatru ostatniego dnia mistrzostw w Torregrande, na zachodnim wybrzeżu Sardynii, doskonałe warunki do foliowania utrzymywały się przez cały czas zawodów w dniach poprzednich. Jeseśmy podekscytowani sukcesami naszych rodaków i trzymamy kciuki za kolejne edycje zawodów. Kalendarz startów młodzieży staje się coraz bardziej wypełniony, a następne zawody Grand Prix w Campione dla najmłodszych zawodników odbędą się to w czerwcu. Poniżej przedstawiamy Wam generalną klasyfikację zawodników:

 

 

 
 
A’s Youth Foil class Worlds overall

1. Gian Andrea Stragiotti SUI
2. Jan Koszowski POL
3. Jakub Balewicz POL
 
A’s Youth Foil class Worlds, under 17
1. Gian Andrea Stragiotti SUI
2. Jan Koszowski POL
3. Enzo Louber FRA

A’s Youth Foil class Worlds, under 15
1. Jakob Balewicz POL
2. Marcel Stępniewski POL
3. Julio Houze ITA

A’s Youth Foil class Worlds, girls
1. Karolina Jankowska POL
2. Magdalena Spanu ITA
3. Eider Alba ESP