Cherating Beach
MALEZJA
płaska laguna + duża fala za rafą
40-60%
Początkujący
Informacje
Warto wiedzieć
TABELA PŁYWÓW: AKTUALNE PŁYWY
Statystyki wiatru
JAN
30 - 40%
FEB
30 - 40%
MAR
20 - 30%
APR
0 - 10%
MAY
0 - 10%
JUN
0 - 10%
JUL
0 - 10%
AUG
0 - 10%
SEP
0 - 10%
OCT
0 - 10%
NOV
20 - 30%
DEC
30 - 40%
Miejsce
Cherating jest jedną z najpiękniejszych plaż w Pahang i jedna z ładniejszych w Malezji. Leżąca na wschodnim wybrzeżu plaża wychodzi na rozległe Morze Południowochińskie, słynące z czystych błękitnych wód i piaskowego czystego dna.
Główną atrakcją Cherating jest oczywiście biała piaszczysta plaża usiana drzewami casuarinas. Goście mogą zrelaksować się na plaży lub skorzystać z aktywności sportowej. Stała morska bryza chłodzi ciepłe tropikalne słońce, pod którym goście mogą się popalać. Długi odcinek plaży zapewnia dużo miejsca przygotowanie swojego latawca. Możesz być spokojny, że plaża mimo swojego uroku nie jest zatłoczona nawet w wysokim sezonie i zawsze znajdziesz tutaj wystarczająco miejsca na linki. Warto dodać, że podobnie jak na oddalonej o 40 km Blog Beach tak i tutaj podczas sezonu monsunowego ( między grudniem, a lutym) złapiesz przyjemny wiatr o średniej mocy ( zwykle koło 16-20 węzłów ) i zaliczysz udaną sesję kajt.
Miejsce to ma umiarkowanej wysokości fale (do 1m ), które w czasie przypływu narastają. Jeśli jesteś osobą która chciałaby podszkolić swoje umiejętności, możesz skorzystać z usług lokalnej szkoły kitesurfingu. Z racji na duża przestrzeń na plaży jest to miejsce dość bezpieczne do nauki, a przy samym brzego z racji ukształtowania terenu tworzą sięobszerne laguny z płytką i płaską wodą Mimo walorów wizualnych tego miejsca, trzeba przyznać, że jest to całkiem ciekawe miejsce do nauki kiteboardingu zwłaszcza w sezonie niższym tj. od czerwca-września, z wiatrem SE . Jeśli zsyskasz swoje podstawowe umiejętości na lagunie możesz spróbować swoich sił na rownej długiej fali.(jednej z najlepszych w kraju) .
Bardzo szeroka piaszczysta plaża w czasie odpływu, sprawia że bez obaw możesz startować i lądować swój latawiec, niestety jednak w tym okresie roku zdarzają się, że wiatry są bardzo słabe i kapryśne. O wiele lepiej wybrać się tutaj w czasie między grudniem, a lutym. Jest to sezon dla monsunu o kierunku NE i co ważne w tym okresie roku wiatr zdarza się przybierać na sile nawet do 20 knt.
Warto wiedzieć : plaża Cherating słynie z żółwi morskich ! Zwykle między majem, a wrześniem, odwiedzają ją żółwie skórzaste olbrzymie, które wychodzą na plaże, by złożyć jajka!! Zaledwie kilka minut od Cherating znajduje się Turtle Sanctuary , gdzie goście mogą oglądać i dotykać żółwie morskie. Odwiedzający mogą także przyjrzeć się lokalnej sztuce i rzemiośle w Kuantan Handicraft Complex w Cherating Village i być może zdobyć pamiątki.
Video
Język komunikacyjny
malajski (malezyjski)
Obowiązująca religia
islam – 55,8% religie tradycyjne – 16,3% chrześcijaństwo – 8,4%
Strefa czasowa
UTC +8 AKTUALNY CZAS
malezyjski ringgit, 1 PLN ~1 MYR. AKTUALNY KURS
Obowiązującą walutą jest ringgit malezyjski (MYR), dostępny do kupienia w polskich kantorach. Posiadaną walutę można wymienić na lotniskach, w bankach, lokalnych kantorach i w większości hoteli. Większość restauracji i hoteli honoruje płatności kartami Visa i MasterCard, natomiast gotówkę można bezpośrednio wypłacić w jednym z licznych bankomatów.
/.prąd:240V /
Z elektrycznością w Malezji nie ma najmniejszego problemu (napięcie 240 V; 50 Hz). Warto ze sobą zabrać (lub kupić na miejscu) przejściówkę GB-PL, ponieważ gniazdka w Malezji i Singapurze są takie jak w Wielkiej Brytanii – typ G (gniazdko trzy pinowe, brytyjskie). Bardzo często jednak działa prosty patent – w środkowy otwór gniazdka wystarczy włożyć plastikowy patyczek, aby zwolnić blokadę i można zwykłą polską wtyczkę wcisnąć w gniazdoko.
Malezja to kraj o umiarkowanych cenach. W zależności od tego w której części kraju planujesz swój urlop, będzie to przekładać się bezpośrednio na ceny. Najdroższy obszar to Kuala Lumpur, natomiast poza ogromnymi ośrodkami miejskimi ceny są znacznie niższe. Przykładowe ceny jedzenia :
- obiad w wersji azjatyckiej) 7-12 MYR i 15.000-25.000 IDR;
- przegryzki (smażony banan, placek z kokosem lub zielonym „glutem”)
- 1 MYR lub 1.000 IDR;
- owoce (porcja w woreczku) 1,5-2,5 MYR i 5.000 IDR;
- woda (butelka 1,5 l) – 2 MYR lub 1.000 IDR – ale w miejscach turystycznych nawet 4 MYR za 0,5 l;
- soki (niestety dodają dużo lodu) od 3 do 7 MYR;
- puszka coca-cola: 1,3 – 2 RYM;
W przypadku pobytu do 90 dni nie ma obowiązku wizowego, dostajemy bez problemu stempel na lotnisku po wylądowaniu. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Malezji.
Od turystów z Europy nie są wymagane szczepienia, nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. W razie wystąpienia lokalnych ognisk chorób o potencjalnych zagrożeniach informują środki masowego przekazu. Opieka medyczna jest ogólnie dostępna. Lecznictwo państwowe jest stosunkowo tanie, poziom usług niski.
Malezja jest bezpiecznym krajem, jest tu niewielka przestępczość. Zdarzają się kradzieże tradycyjne, czyli damskie torebki dokonywane przez złodziei na motocyklach oraz kopiowanie kart kredytowych- zwłaszcza w dużych ośrodkach miejskich.
Aktualna prognoza
Co warto zabrać
Pieniądze w walucie USD
Ochrona głowy przed słońcem
Spray przeciw owadom
Lycre z filtrem UV
Okulary z filtrem UV
adapter
Podobne lokalizacje
Jaki latawiec wybrać?
Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.