Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / On shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek, <17 C pianka 3.2 lub cieplejsza
Najlepszy sezon wiatrowy
cały rok
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

50 - 60%

FEB

50 - 60%

MAR

50 - 60%

APR

60 - 70%

MAY

50 - 60%

JUN

80 - 90%

JUL

90 - 100%

AUG

90 - 100%

SEP

80 - 90%

OCT

70 - 80%

NOV

50 - 60%

DEC

50 - 60%

Miejsce

Spot image

Dahab jest niewielkim kurortem z sympatycznymi kawiarenkami, gdzie siedząc na beduińskich dywanach można podziwiać turkusowe wody Zatoki Akaba. Słoneczna pogoda gwarantowana jest tam przez cały rok, a piaszczyste wybrzeże i dobre warunki do uprawiania sportów wodnych zachęcają do wielogodzinnego wypoczynku. W ofercie sympatycznego miasta położonego na półwyspie Synaj z czerwonymi górami w tle są również przyjemne miejsca noclegowe i doskonała baza gastronomiczna. Dahab słynie z kolorowych raf koralowych i błękitnych wód, Dahab jest znany nie tylko jako najlepszy cel nurkowy w Egipcie, ale także jako centrum unikalnych doznań kitesurfingowych. Z ponad 240 dniami wiatru, Dahab jest zdecydowanie jednym z najlepszych miejsc do uprawiania kitesurfingu w Egipcie. Z tego powodu Dahab ma swojej ofercie wiele szkół kitesurfingowych, dających początkującym nauczenia sie kitesurfingu w krystalicznie czystych wodach z widokiem na skaliste góry. Tutaj masz do dyspozycji tak naprawdę kilka spotów, z których z pewnością wybierzesz coś dla siebie:

laguna: Laguna w Dahab jest idealnym miejscem do ćwiczeń dla wszystkich surferów na poziomie freestyle. Przez pierwsze kilka metrów wiatr może być nieco porywisty,ale po około 200 metrach od brzegu staje się stały, a woda jest stosunkowo gładka. Tylko niewielka fala z wiatru faluje tutaj powierzchnię. Nawet jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności, jeden z halsów zawsze będzie CIę prowadził w stronę brzegu. Ta okolica jest idealna do nauki i sesji dla zaawansowanych. przy rafie ( Speedy): Jeśli poziom morza w czasie odpływu spanie bardzo mocno, to możesz w tym czasie przepłynać na ciemnoniebieski pas wody. To miejsce to Speedy. Uzupełnieniem jest rafa koralowa, której nie wolno przekraczać pod żadnym pozorem, ponieważ jest ona tutaj chroniona. W miejscu Speedy wiatr nad cypelem ponownie przyspiesza, a wszyscy miłośnicy freestyle'u i szybkości znajdują optymalne warunki w płytkiej wodzie. Często się zdarza, że wieje tu mocniejszy wiatr niż przy brzegu.

 

Spot image
Spot image

KAMIKAZE: Dla wszystkich Wavefanów Kamikaze jest idealnym miejscem do surfowania! Pęczniejące fale mogą mieć tutaj 2-3 m wysokości. Ten obszar nie jest widoczny ze brzegu. Dlatego ważne jest, aby nigdy nie jeździć samotnie na rafie, ale zawsze w grupie ;) Dla kiterów Dahab z pewnością nie jest wymarzonym miejscem. Zatoka jest zarezerwowana dla surferów! W małej lagunie kania, tuż obok Centrum I Harry'ego Nassa, można go stosować w powodziach na dużym obszarze o wymiarach 300 x 500 m, około 20 cm - 1 m głębokości. Latawiec kaniowy jest przejezdny przez około 4 godziny dziennie.

Video

Język komunikacyjny

arabski

Obowiązująca religia

90 % islam, 10% chrześcijaństwo

Strefa czasowa

UTC +2. AKTUALNY CZAS

funt egipski, 1 PLN ~ 5 EGP. AKTUALNY KURS

Walutę można wymieniać we wszystkich lokalach usługowo-handlowych, pamiętaj że Arabowie niechętnie przyjmują stare i zniszczone dolary. Większość sklepów w tym miejscu przyjmuje płatność w dwóch walutach : funt egipski EGP + dolar amerykański USD.

220 V

 

większość baz noclegowych posiada gniazdka brytyjskie dwa podłużne, poziome równoległe otwory u góry i jeden podłużny pionowy na dole pośrodku- warto zakupić adapter

Sklepy spożywcze znajdziecie w centrum miasta, są bardzo dobrze zaopatrzone. Poza lokalnymi produktami możecie skorzystać z bardzo szerokiej oferty produktów z importu. W zależności od miejsca zakupu, ceny wyglądają następująco:

● woda mineralna niegazowana (1,5l.): 2-5 LE ● s ok w kartonie (1 l.): 10-15 LE

● cola ( 1 l . ) : 5 L E

● puszka tuńczyka: 6 LE

● papierosy: 10-15 LE

● t ruskawki (1 kg): 15 LE

● sok ze świeżych owoców: 10-15 LE

● piwo (w sklepie): 10 LE

● obiad w restauracji w centrum miasta : 40-70 PLN / osobę

 

PAMIĘTAJ ! Jeśli wybierzesz się na zakupy inne niż supermarket, pamiętaj żeby się targować. W krajach arabskich bardzo rzadko podawane są ceny detaliczne pod eksponowanym produktem. Jeśli chcesz kupić coś tanio, pamiętaj żeby dobrze wynegocjować cenę ;)

25 $ / zakup na lotnisku

 

Aktualnie wiza egipska kosztuje 25 dolarów. Uprawnia ona do jednokrotnego wjazdu i pobytu w Egipcie przez 30 dni. Analogicznie wiza egipska w euro to koszt 20 euro. Nie ma znaczenia w jakiej walucie zapłacicie – kwotowo wygląda to bardzo podobnie. Wniosek wizowy wypłniacie po wylądowaniu, obieracie wizę na lotnisku.

Nie ma obowiązku szczepień ochronnych. Przebywając w Egipcie należy przestrzegać zasad podwyższonej higieny: często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie myć owoce i warzywa. Należy być szczególnie ostrożnym podczas spożywania posiłków zwłaszcza w pierwszych dniach pobytu w Egipcie, gdyż możemy doświadczać zaburzeń żołądkowo-jelitowych potocznie określanych mianem „zemsty faraona”. Jeśli tylko spotkają Cię zakurzenia Żołądkowe, polecamy zakupić w lokalnej aptece ANTINAL ( cena to ok 2 PLN)

Egipt jest krajem dość bezpiecznym, jednak ze względu na kryzys bliskowschodni władze stosują szczególne środki ostrożności, stąd też w wielu miejscach obecna jest policja. Nie ogranicza to jednak swobody poruszania się. Wręcz przeciwnie - zapewnia nam bezpieczne spacerowanie po ulicach miast, nawet nocną porą. Mimo wszystko jednak zalecana jest ostrożność i ścisłe stosowanie się do przepisów i poleceń policji.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

EL GOUNA

EL GOUNA

Płytko

70-90%

Początkujący

SAFAGA

SAFAGA

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG