Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Duża fala
Średnia wiatrowa
15KNT - 35 KNT
Kierunek wiatru
Side shore, On shore, Off shore
Głębokość wody
Głęboko
Spot proponowany dla
Zaawansowany
Rozmiary latawców
7-12
Temperatura wody
<17 C pianka 3.2 lub cieplejsza
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Listopad, Grudzień
Tłok na wodzie
Brak

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: aktualne pływy

ZAFALOWANIE: aktualne zafalowanie

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

70 - 80%

MAR

70 - 80%

APR

50 - 60%

MAY

50 - 60%

JUN

70 - 80%

JUL

70 - 80%

AUG

70 - 80%

SEP

70 - 80%

OCT

70 - 80%

NOV

70 - 80%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Wyspa Mocha to zdecydowane spora gratka dla niejednego kitesurfera. Wyspa ta będąca obszarem parku narodowego posiada niekończące się puste szerokie plaże, a wokół całej wyspy bezkresny spot. Dzięki jej budowie oraz niewielkim rozmiarom możecie tutaj popływać na każdym z kierunków wiatrów względem brzegu. Spot dośćwietrzny, więc warto spakować ze sobą mniejszy latawiec i koniecznie grubsza piankę, bo nawet latem bywa tutaj chłodno. Na wyspie macie do dyspozycji szerokie plaże i bardzo dobre statystyki wiatrowe. Możecie być spokojni, tutaj tłok na wodzie się nigdy nie zdarza.  Na wyspę można dostać się na dwa sposoby. Pierwsza z nich odbywa się drogą powietrzną, a druga drogą morską. Z Concepción City podróż trwa około 4 godzin do Tirúa, skąd można polecieć przez 15 minut prywatnym samolotem lub łodzią - około 3 godziny.

Turystycznie to bardzo ciekawy region. W południowej części wyspy można znaleźć skaliste brzegi i małą wyspę, na której możesz spotkać stworzenia morskie, takie jak pingwiny i lwy morskie. Wokół tej małej wyspy są wraki statków, więc możesz w czasie wolnym nurkować, aby zobaczyć statki na dnie morskim, co jest fantastycznym przeżyciem. Warto byście wypożyczyli auto 4x4 ponieważ do większości miejsc nie prowadzą łatwe drogi. Auto z napędem 4x4 pozwoli Wam odkryć wszystkie walory tej wyspy na końcu świata. Baza noclegowa nie jest tutaj zbyt bogata, ale ze znalezieniem dachu nad głową nie będziecie mieć większego problemu. Na wyspie jest tylko jeden hotel, ale są miejsca na biwak, które mają wszystkie potrzebne towary. Tubylcy są bardzo gościnni i chętnie przyjmą was pod swój dach.

Spot image
Spot image

/.ciekawostka /

Na czym polega fenomen tego miejsca? Otóż na tym, że to prawdopodobnie jedyne miejsce na ziemi w którym woda płonie tuż u waszych stóp ! Na wyspie dochodzi do bardzo rzadkiego zjawiska naturalnego, mianowicie w obrębie całej wyspy można podpalić wodę oceaniczna. Dzieje się tak na wyspie Mocha, ponieważ na jej brzegach znajdują się studnie gazu ziemnego. (tubylcy żyjący w tym regionie używali niegdyś tych studni do rozpalania ognia i gotowania żywności). Wyspa ta jest świętym miejscem dla rdzennych mieszkańców, którzy wspierają przekonanie, że to duchy zmarłych przodków na morzu które znajdują się u brzegu plaż na wiecznym odpoczynku. Dlatego nazwa wyspy oznacza "Zmartwychwstanie dusz". Nie zmienia to faktu, że wydobywający się spod ziemi gaz można podpalić, co owocuje spektakularnym widokiem! Trudno to sobie wyobrazić, ale wierzcie nam, robi niesamowite wrażenie. Niestety każdy kij ma dwa końce, cena ognistego show jest niestety wszechobecny zapach gazu na plażach morskich (co na długa metę może być dla niektórych męczące)

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

atolicyzm– 62,15% , protestantyzm– 21,05% ateiści- 10%

Strefa czasowa

UTC -4 AKTUALNY CZAS

chilijskie peso (CLP) 1 PLN= 178 peso  AKTUALNY KURS

Wymiany waluty można dokonać w kantorach, bankach oraz biurach podróży, które deklarują takie usługi. Wiele hoteli także prowadzi wymianę waluty. Korzystając z kantorów, najlepiej wybierać te, które nie pobierają opłat za swoje usługi

prąd: 220V
Występują dwa rodzaje gniazdek: takie jak w Polsce lub np. we Włoszech (szeregowe trzy bolce). Warto zabrać ze sobą adapter.

Sklepy są w głównej mierze dobrze zaopatrzone, ceny podobne do europejskich zwłaszcza w dużych ośrodkach miejskich. Poza miastem ceny nieco niższe.

●  Woda 1,5 l – 900 pesos

●  Czekolada – 900–1 500 pesos

●  Ciastka – 650 pesos

●  Ser250g–od1300pesos

●  Bułki–od1200pesoszakg

●  Jogurt naturalny 400 g – 980 pesos

●  Pomidory – 1 600 pesos za kg

●  Awokado 1 kg – w markecie 3 000, na bazarach 800–3 000 pesos

●  Wino0,7l–od1300pesos:

Obywatele RP nie potrzebują wizy na pobyt do 90 dni. Minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe nie jest określony. Przy wjeździe nie ma obowiązku okazania biletu powrotnego. Opłata lotniskowa przy lotach międzynarodowych wynosi 30 USD.

obowiązek szczepień - BRAK

Szczepienia ochronne nie są obowiązkowe.

Chile jest jednym z najbezpieczniejszych krajów w Ameryce Łacińskiej. Jednakże notuje się wzrost przestępczości pospolitej, szczególnie w Santiago, Valparaiso i innych ośrodkach turystycznych. Kradzieże pieniędzy, dokumentów, przede wszystkim paszportów i innych cenniejszych przedmiotów - zdarzają się we wszystkich miejscach uczęszczanych przez turystów

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Buty neoprenowe

Okulary z filtrem UV

pianka neoprenowa 5.4 mm

Podobne lokalizacje

DECA PLAGE

ALGIERIA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Średni

GAMOA FETTEH

GAMOA FETTEH

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Średni

ESSAOUIRA

ESSAOUIRA

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG