Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15KNT - 35 KNT
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
<17 C pianka 3.2 lub cieplejsza
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Listopad, Grudzień
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

40 - 50%

FEB

30 - 40%

MAR

30 - 40%

APR

30 - 40%

MAY

30 - 40%

JUN

30 - 40%

JUL

40 - 50%

AUG

50 - 60%

SEP

50 - 60%

OCT

60 - 70%

NOV

60 - 70%

DEC

60 - 70%

Miejsce

Spot image

Spot Puclaro zlokalizowany jest na sztucznie stworzonym zbiorniku w paśmie górskim w centralnej części kraju. Tama Puclaro, której obecność tworzy ten zbiornik została założona na bardzo przepastnych korytach rzeki o głębokości ponad 100 metrów. Projekt obejmował zatem pionowe odcięcie przez fundament, przywiązane do nachylonej przedniej powierzchni betonu zapory. Dzięki czemu możemy aktualnie korzystać z przywilejów tego górskiego jeziora i za wykorzystaniem wiejących tu wiatrów uprawiać kitesurfing.

Nie ma wątpliwości, że zbiornik Puclaro to nie tylko miejsce, w którym gromadzone są duże ilości wody, co może być bardzo przydatne w kluczowych momentach. Jest to również bardzo odpowiednia przestrzeń do uprawiania sportów, takich jak windsurfing lub kitesurfing, które odbywają się od lat, ale ostatnio z niezwykłą częstotliwością. Spot ten z roku na rok staje się w Chile coraz bardziej popularnym, powstała w ostatnim czasie atrakcyjna baza noclegowa przy samym spocie, a kitesurfing stał się główną atrakcją dla miasteczka. Co roku są organizowane zawody napoziomie krajowym i międzanrowdowym. 

Spot image
Spot image

W okresie między listopadem, a styczniem-lutym jest on idealnym spotem dla spragnionych kitesurfingu. Wiatr tu wiejący ( mimo oficjalnych statystyk) często przekracza ponad 25 węzłów i przyciąga wielu amatorów tego sportu. Wynika to z usytuowania zbiornika i tworzącej się w tym miejscu efekt Venturiego, co zdecydowanie nasila lokalne wiatry.  Woda w akwenie płaska, ale płytko tylko przy brzegu. W szczycie sezonu bywa dość tłoczno, ale bez większego porblemu każdy znajduje tutaj swoje miejsce na wodzie. Dno bywa miejscami dość muliste, więc warto zabrać ze sobą buty neoprenowe.

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

atolicyzm– 62,15% , protestantyzm– 21,05% ateiści- 10%

Strefa czasowa

UTC -4 AKTUALNY CZAS

chilijskie peso (CLP) 1 PLN= 178 peso  AKTUALNY KURS

Wymiany waluty można dokonać w kantorach, bankach oraz biurach podróży, które deklarują takie usługi. Wiele hoteli także prowadzi wymianę waluty. Korzystając z kantorów, najlepiej wybierać te, które nie pobierają opłat za swoje usługi

prąd: 220V
Występują dwa rodzaje gniazdek: takie jak w Polsce lub np. we Włoszech (szeregowe trzy bolce). Warto zabrać ze sobą adapter.

Sklepy są w głównej mierze dobrze zaopatrzone, ceny podobne do europejskich zwłaszcza w dużych ośrodkach miejskich. Poza miastem ceny nieco niższe.

●  Woda 1,5 l – 900 pesos

●  Czekolada – 900–1 500 pesos

●  Ciastka – 650 pesos

●  Ser250g–od1300pesos

●  Bułki–od1200pesoszakg

●  Jogurt naturalny 400 g – 980 pesos

●  Pomidory – 1 600 pesos za kg

●  Awokado 1 kg – w markecie 3 000, na bazarach 800–3 000 pesos

●  Wino0,7l–od1300pesos:

Obywatele RP nie potrzebują wizy na pobyt do 90 dni. Minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe nie jest określony. Przy wjeździe nie ma obowiązku okazania biletu powrotnego. Opłata lotniskowa przy lotach międzynarodowych wynosi 30 USD.

obowiązek szczepień - BRAK

Szczepienia ochronne nie są obowiązkowe.

Chile jest jednym z najbezpieczniejszych krajów w Ameryce Łacińskiej. Jednakże notuje się wzrost przestępczości pospolitej, szczególnie w Santiago, Valparaiso i innych ośrodkach turystycznych. Kradzieże pieniędzy, dokumentów, przede wszystkim paszportów i innych cenniejszych przedmiotów - zdarzają się we wszystkich miejscach uczęszczanych przez turystów

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Buty neoprenowe

Okulary z filtrem UV

pianka neoprenowa 3.2 mm

pianka neoprenowa 5.4 mm

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

LA BOCA

LA BOCA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

CALETA LENGA

CALETA LENGA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

PUCLARO

PUCLARO

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG