Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Marzec, Grudzień
Tłok na wodzie
Brak
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

90 - 100%

MAR

90 - 100%

APR

70 - 80%

MAY

50 - 60%

JUN

30 - 40%

JUL

10 - 20%

AUG

10 - 20%

SEP

20 - 30%

OCT

0 - 10%

NOV

10 - 20%

DEC

60 - 70%

Miejsce

Spot image

Punta Gallinas jest najbardziej na północ wysuniętym punktem Kolumbii oraz całej Ameryki Południowej, bardzo odległym i całkowicie nieskażonym. Jeśli poszukujesz spotu na końcu świata w dziewiczych okolicznościach natury to właśnie tutaj. Punta Gallilas jest oddalone od genialnego Cabo de la Vela o kolejne 4 godziny jazdy po polnych drogach przez pustynię-najlepiej autem typu 4X4. Jeśli marzysz osobiście pływać po pieknych lagunach, przy pomarańczowych wydmach z pewnością zakochasz się w tym miejscu. Możesz dotrzeć tutaj na właśną rękę lub skorzystać z szkoł Cabo de la Vela ( lub z Cartageny),ponieważ to one bardzo często mają w swoich ofertach wyprawy do tego zjawiskowego miejsca. 

 

Jeśli jesteś zdecydowany,odwiedzić to magiczne mejsce, watro byś wybrał się tu na dwa-trzy dni. Firmy organizujące wyjazdy na pustynie, chętnie zaoferują Wam nocleg np.w tradycyjnych hamakach. Istnieje kilka opcji zakwaterowania, ale każda z nich z widokiem na gwiazdy przez calą noc. Warto zobaczyć latarnię, która wyznacza najbardziej na północ wysunięty punkt i wydmy Taroa. Najlepszym sposobem na odkrycie tego  miejsca jest downwind w lagunie, przez lasy namorzynowe, aż do otwartego morza. Możesz tutaj również raczyć się widokiem mieszkających tu flamingów. Sam spot bardzo przystępny, w większości miejsc płytki, plaże bardzo szerokie. Jeśli jesteś dobrze pływającym riderem, koniecznie wybierz się w podróż po zakamarkach laguny. Jeśli podróżujesz na własną ręke, nie zapomninj o dostatecznej ilości wody pitnej, paliwa oraz jedzenia. 

Spot image
Spot image

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

katolicyzm – 79% , protestantyzm – 1 4%

Strefa czasowa

UTC -5 AKTUALNY CZAS

peso kolumbijskie = 815 COP. AKTUALNY KURS

Jeżeli chodzi o bankomaty, nie mamy powodów do zmartwień. Ich sieć jest bardzo dobrze rozbudowana. Należy jednak zachować szczególną ostrożność i pobierać pieniądze z bankomatów znajdujących się w zamkniętych pomieszczeniach nie bezpośrednio na ulicy. Karty kredytowe: Prawie wszystkie międzynarodowe karty płatnicze i kredytowe są akceptowane w Kolumbii. Możemy zapłacić nimi w sklepach spożywczych, hotelach, galeriach czy ośrodkach wypoczynkowych.

prąd: 110 V i częstotliwości 60 Hz Koniecznie spakuj ze sobą adapter.

Kolumbia jest bardzo przystępna cenowo. Ceny w większości sklepów nie są bardzo wygórowane. Taniej niż w naszym Kraju.

●  Bułka: 800-1 000 COP

●  Chleb: 1 200-3 000 COP

●  Woda 1l: 2 200 COP

●  Empañada (smażony na głębokim oleju pieróg, najczęściej z

mięsem): 1 700 COP

●  Piwo w knajpie: 3000 COP

●  Piwo w sklepie: 1 600-2 500 COP

●  Lemoniada na ulicy: 1 000 COP

●  Owoce w kubeczku: 500-1 000 COP

●  Agua de coco (woda z kokosa): 3 000 COP

●  Arepa de queso/huevo (placek z mąki kukurydzianej z serem lub z

jajkiem): 2 000-3 000 (na lokalnym targu: 1 200) COP

●  Drink w barze: 7 000-8 000 COP

wiza: 0 $
Obywatele RP mogą przebywać na terenie Kolumbii bez wiz. Okres bezwizowego przebywania na terytorium Republiki Kolumbii zależy od charakteru pobytu i wynosi dla turystów do 90 dni (z możliwością odpłatnego przedłużenia o kolejny okres, do 90 dni)

obowiązek szczepień - BRAK

Kolumbia jest krajem bezpieczniejszym niż większości się wydaje. Wiele lat ciężkiej pracy Kolumbijczyków i wzrastająca świadomość społeczna poprawiają sytuację z roku na rok. Dodatkowo, oprócz edukacji rząd stara się (przynajmniej w centrach miast) utrzymywać spokój siłą, sprawiając, że obok taksówkarzy policjanci to chyba najliczniej reprezentowany. zawód. Zwłaszcza w dużych miastach zobaczycie ich wielu, na każdym skrzyżowaniu, każdej ulicy, czy w każdym parku.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

CABO DE LA VELA

CABO DE LA VELA

Płytko

70-90%

Początkujący

CAMARONES

CAMARONES

Płytko

40-60%

Początkujący

CARTAGENA

CARTAGENA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG