Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore, Side shore / On shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Marzec, Grudzień
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno

Warto wiedzieć

PŁYWY: aktualna tabela pływów

ZAFALOWANIE: aktualna prognoza falowa

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

90 - 100%

MAR

80 - 90%

APR

50 - 60%

MAY

20 - 30%

JUN

30 - 40%

JUL

40 - 50%

AUG

20 - 30%

SEP

0 - 10%

OCT

0 - 10%

NOV

10 - 20%

DEC

40 - 50%

Miejsce

Spot image

Cartagena stanowi największy ośrodek turystyczny w Ameryce Łacińskiej. Ma ponad 10 kilometrów wybrzeża, morską bryzę, malownicze zachody słońca, kolonialne domy z kwiatami zwisającymi z balkonów, wiele festiwali kulturalnych, urozmaiconą gastronomię, ale przede wszystkim szeroką plaża gdzie możesz plwać na kajcie. Wzdłuż całej plaży masz do dyspozycji liczne restauracje, bary oraz wiele szkół kitesurfingu gdzie możesz odpocząć po sesji na wodzie. Cartagena dysponuje idealnym klimatem do uprawiania kitesurfingu: 30 ° C przez większą część roku i wilgotność 80%. Temperatura jednak nie jest tu uciążliwa, a to za sprawą morskiej bryzy. Najlepszy sezon silnych wiatrów rozpoczyna się od początku grudnia i kończy w kwietniu. 

Konsekwentny wiatr Cartageny i położenie wzdłuż Karaibów sprawiają, że jest to popularne miejsce do uprawiania kitesurfingu. Głównymi plażami do kitesurfingu są Boquilla, a nieco dalej Playa Manzanillo. Boquilla ma bardziej rozwiniętą infrastrukturę, z licznymi restauracjami i zakwaterowaniem dla osób, które naprawdę chcą spędzić cały czas przy plaży na kitesurfingu. Jest kilka lokalnych szkół i w pełni rozwinięta infrastruktura. Woda ma średnich rozmiarów falę, a plaża jest bardzo szeroką i dysponuje sporą przestrzenią na przygotowanie swojego sprzętu na plaży. Woda przy plaży stosunkowo płytka, na odpływie flat. Druga miejscówka to Playa Manzanillo jest znacznie mniej rozwinięta, w związku z czym przybywa tutaj znacznie mniej kitesurferów. Niektórzy jednak wybierają to miejsce ze względu na znacznie większy spokój i dużo mniej latawców na spocie. 

Spot image
Spot image

Jeśli chcesz zrobić coś innego niż zwykła sesja kite na plażach Cartageny to wiedz, że na południe od Cartageny są białe piaszczyste plaże z turkusową wodą w różnych odcieniach niebieskiego i zielonego. Istnieje również archipelag utworzony przez 21 wysp, które są wyspami Rosario. Wszystkie te miejsca sobie opłynąć w ciągu jednego dnia. Jeśli jesteś osobą, która lubi imprezować, nie martw się, gdy zachodzi słońce, przekonasz się, że Cartageny zaczyna mieć drugą twarz, a nocne życie z dużą ilością dyskotek. szeroką gamą restauracji i barów z pewnością Cię nie rozczaruje.

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

katolicyzm – 79% , protestantyzm – 1 4%

Strefa czasowa

UTC -5 AKTUALNY CZAS

peso kolumbijskie = 815 COP. AKTUALNY KURS

Jeżeli chodzi o bankomaty, nie mamy powodów do zmartwień. Ich sieć jest bardzo dobrze rozbudowana. Należy jednak zachować szczególną ostrożność i pobierać pieniądze z bankomatów znajdujących się w zamkniętych pomieszczeniach nie bezpośrednio na ulicy. Karty kredytowe: Prawie wszystkie międzynarodowe karty płatnicze i kredytowe są akceptowane w Kolumbii. Możemy zapłacić nimi w sklepach spożywczych, hotelach, galeriach czy ośrodkach wypoczynkowych.

 

prąd: 110 V i częstotliwości 60 Hz Koniecznie spakuj ze sobą adapter.

Kolumbia jest bardzo przystępna cenowo. Ceny w większości sklepów nie są bardzo wygórowane. Taniej niż w naszym Kraju.

●  Bułka: 800-1 000 COP

●  Chleb: 1 200-3 000 COP

●  Woda 1l: 2 200 COP

●  Empañada (smażony na głębokim oleju pieróg, najczęściej z

mięsem): 1 700 COP

●  Piwo w knajpie: 3000 COP

●  Piwo w sklepie: 1 600-2 500 COP

●  Lemoniada na ulicy: 1 000 COP

●  Owoce w kubeczku: 500-1 000 COP

●  Agua de coco (woda z kokosa): 3 000 COP

●  Arepa de queso/huevo (placek z mąki kukurydzianej z serem lub z

jajkiem): 2 000-3 000 (na lokalnym targu: 1 200) COP

●  Drink w barze: 7 000-8 000 COP

wiza: 0 $
Obywatele RP mogą przebywać na terenie Kolumbii bez wiz. Okres bezwizowego przebywania na terytorium Republiki Kolumbii zależy od charakteru pobytu i wynosi dla turystów do 90 dni (z możliwością odpłatnego przedłużenia o kolejny okres, do 90 dni )

obowiązek szczepień - BRAK

Kolumbia jest krajem bezpieczniejszym niż większości się wydaje. Wiele lat ciężkiej pracy Kolumbijczyków i wzrastająca świadomość społeczna poprawiają sytuację z roku na rok. Dodatkowo, oprócz edukacji rząd stara się (przynajmniej w centrach miast) utrzymywać spokój siłą, sprawiając, że obok taksówkarzy policjanci to chyba najliczniej reprezentowany. zawód. Zwłaszcza w dużych miastach zobaczycie ich wielu, na każdym skrzyżowaniu, każdej ulicy, czy w każdym parku.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

CABO DE LA VELA

CABO DE LA VELA

Płytko

70-90%

Początkujący

CAMARONES

CAMARONES

Płytko

40-60%

Początkujący

CARTAGENA

CARTAGENA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG