Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15KNT - 35 KNT
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
7-12
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Luty - Wrzesień, Styczeń, Grudzień
Tłok na wodzie
Brak

Warto wiedzieć

TABELA PLYWÓW: aktualne pływy

 

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

90 - 100%

FEB

90 - 100%

MAR

90 - 100%

APR

90 - 100%

MAY

80 - 90%

JUN

90 - 100%

JUL

90 - 100%

AUG

90 - 100%

SEP

70 - 80%

OCT

70 - 80%

NOV

70 - 80%

DEC

80 - 90%

Miejsce

Spot image

Wioska Cabo de la Vela, zamieszkana przez społeczność Wayuu, znajduje się 180 km na północny zachód od Riohacha - stolicy regionu Guajira. Otoczony skalistymi klifami powyżej tafli wody i piaszczystymi plażami poniżej, wszystko na tle oszałamiającej pustynnej ochry i akwamarynu, ta sceneria jest wyjątkowym klejnotem naturalnego bogactwa Kolumbii. Położona 159 km od Riohacha, stolicy La Guajira, Cabo de la Vela jest jednym z najbardziej pożądanych przez turystów miejsc turystycznych. Można do niego dojechać samochodem w podróż trwającą około trzech godzin. Prawie wszyscy jego mieszkańcy to Wayuu (chronione terytorium rdzennych mieszkańców Wayuu), którzy zarządzają tam biznesem turystycznym, od transportu po hotele i restauracje. Mówią w swoim własnym języku Wayuunaiki, mają bogatą kulturę i wiele tradycji. Prowadzą tutaj skromne bazy noclegowe i kilka sklepów, ale funkcjonuje tutaj szkoła kitesurfingu która jest świetnie wyposażona, w cały sprzęt jaki mógłbyś potrzebować. 

Wyobraź sobie miejsce z gwarantowanym silnym wiatrem codziennie przez prawie cały rok, płaską i płytką wodę, świeże ryby i homary na obiad oraz niezwykły widok gwiazd w nocy. To jest Cabo! To idealne miejsce, aby wziąć udział w zaawansowanych lekcjach i zrobić sesję zdjęciową swoich skoków i trików. Możesz nawet uprawiać kitesurfing w nocy podczas pełni księżyca. Cabo de la Vela to mała wioska rybacka na środku pustyni. Nie ma bieżącej wody, elektryczność jest dostarczana wyłącznie z paneli słonecznych lub generatorów i chociaż istnieje zasięg sieci, nie ma Wi-Fi ani bankomatów (więc pamiętaj, żeby zabrać ze sobą gotówkę) ... i bądź gotowy na odłączenie od zasób! Podczas tej wyprawy poczujesz się jak prawdziwy odkrywca. Jeśli nie masz ochoty na kitesurfing, możesz odkrywać okolicę, oglądać zachody słońca na Faro, wspiąć się na wydmy lub wybrać się na dwudniową wycieczkę do Punta Gallinas, najbardziej wysuniętego na północ punktu Ameryki Południowej.

Spot image
Spot image

Spot rozciąga się na całą długość półkilometrowej zatoki dysponuje idealnie płaską wód i co ważne płycizną ciągnącą się na ok. 100m od plaży. Przy brzegu zlokalizowane są szkoła kitesurfingu z której gościnności możesz skorzystać. Cabo ma doskonałe warunki wiatrowe o wartości 25-30 węzłów przez ponad 330 dni w roku- jest to wręcz nieprawdopodobny wynik. Główny sezon trwa zatem prawie cały rok, od listopada do początku września. Jeśli się tu wybierasz proponujemy zostać nieco dłużej i koniecznie zabrać ze sobą latawce w małym rozmiarze. Jeśli jesteś osobą dobrze pływającą, proponujemy byś wraz z lokalnymi szkołami skorzystał z organizowanego downwindu, który zakończysz w promieniach zachodzącego malowniczo słońca, a to z pewnością bedzie niezapomnianym wspomnieniem.

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

katolicyzm – 79% , protestantyzm – 1 4%

Strefa czasowa

UTC -5

AKTUALNY CZAS

peso kolumbijskie = 815 COP. AKTUALNY KURS

Jeżeli chodzi o bankomaty, nie mamy powodów do zmartwień. Ich sieć jest bardzo dobrze rozbudowana. Należy jednak zachować szczególną ostrożność i pobierać pieniądze z bankomatów znajdujących się w zamkniętych pomieszczeniach nie bezpośrednio na ulicy. Karty kredytowe: Prawie wszystkie międzynarodowe karty płatnicze i kredytowe są akceptowane w Kolumbii. Możemy zapłacić nimi w sklepach spożywczych, hotelach, galeriach czy ośrodkach wypoczynkowych.

prąd: 110 V i częstotliwości 60 Hz Koniecznie spakuj ze sobą adapter.

Kolumbia jest bardzo przystępna cenowo. Ceny w większości sklepów nie są bardzo wygórowane. Taniej niż w naszym Kraju.

●  Bułka: 800-1 000 COP

●  Chleb: 1 200-3 000 COP

●  Woda 1l: 2 200 COP

●  Empañada (smażony na głębokim oleju pieróg, najczęściej z

mięsem): 1 700 COP

●  Piwo w knajpie: 3000 COP

●  Piwo w sklepie: 1 600-2 500 COP

●  Lemoniada na ulicy: 1 000 COP

●  Owoce w kubeczku: 500-1 000 COP

●  Agua de coco (woda z kokosa): 3 000 COP

●  Arepa de queso/huevo (placek z mąki kukurydzianej z serem lub z

jajkiem): 2 000-3 000 (na lokalnym targu: 1 200) COP

●  Drink w barze: 7 000-8 000 COP

wiza: 0 $
Obywatele RP mogą przebywać na terenie Kolumbii bez wiz. Okres bezwizowego przebywania na terytorium Republiki Kolumbii zależy od charakteru pobytu i wynosi dla turystów do 90 dni (z możliwością odpłatnego przedłużenia o kolejny okres, do 90 dni )

obowiązek szczepień - BRAK

Kolumbia jest krajem bezpieczniejszym niż większości się wydaje. Wiele lat ciężkiej pracy Kolumbijczyków i wzrastająca świadomość społeczna poprawiają sytuację z roku na rok. Dodatkowo, oprócz edukacji rząd stara się (przynajmniej w centrach miast) utrzymywać spokój siłą, sprawiając, że obok taksówkarzy policjanci to chyba najliczniej reprezentowany. zawód. Zwłaszcza w dużych miastach zobaczycie ich wielu, na każdym skrzyżowaniu, każdej ulicy, czy w każdym parku.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

CABO DE LA VELA

CABO DE LA VELA

Płytko

70-90%

Początkujący

CAMARONES

CAMARONES

Płytko

40-60%

Początkujący

CARTAGENA

CARTAGENA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG