11 stycznia 2021

Co to jest KITE SAFARI?

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY


KITE SAFARI to bardzo popularne określenie wśród wszystkich miłośników kitesurfingu. Podobnie jak w przypadku klasycznego safari, jest to podróż zorganizowana (grupowa) dla turystów poszukujących mocnych wrażeń. Klasyczne safari zwykle odbywa się w środkowej Afryce np. Kenii lub Tanzanii i ma na celu bliskie spotkanie turystów z lokalną fauną i florą. Podobnie jak podczas klasycznego safari taki w kitesurfingowym safari jego uczestnicy doświadczają mocnych wrażeń i o lie klasyczne safari to wyprawa samochodami 4 × 4 przez równiny sawanny, tak kitesurfingowe safari to wyprawa prywatnym jachtem w poszukiwaniu najlepszych wiatrów, które są stabilne i równe.
 

 

 

 


Od dłuższego czasu w branży kitesurfingowej mamy do czynienia z rozwojem wypraw typu KITE SAFARI dla wszystkich miłośników uprawiania kitesurfingu. KITE SAFARI zwykle odbywa się na wodach Morza Czerwonego i jest to jego najbardziej popularna lokalizacja. Rejsy tego typu w zależności od organizatora podróży trwają średnio między 5 - 9dni, co oznacza, że kitesurfer spędza na otwartym morzu około jednego tygodnia. Podczas takiej podróży kitesurfingowej każdy ze sportowców zwykle zakwaterowany jest na prywatnym jachcie. W zależności od tego, jaki rodzaj wyprawy wybierzemy, możemy zostać zakwaterowani na małych łódkach lub na ogromnych luksusowych jachtach, których rozmiar często przekracza nawet 45 metrów. Dzięki zakwaterowaniu na statku każdy kitesurfer w czasie trwania takiego kitesafari będzie mieć okazję na odwiedzeniu kilku lub nawet kilkunastu egzotycznych miejsc, których celem będzie uprawiania kitesurfingu wśród dziewiczych plaż.

 

 

 Jak już wspomnieliśmy KITE SAFARI jest coraz popularniejszą formą spędzania wakacji sportowych z kitesurfingiem. Podczas takiego rejsu bowiem, każdy znajdzie dostatecznie dużo czasu na sport, ale też na relaks, łowienie ryb, nurkowanie czy opalanie. Wyjazdy te zwykle mają bardzo intensywny charakter, a pierwsze szkolenia kitesurfingowe odbywają się już wcześnie rano. Załoga statku jest wysocoe wyszkolona w obsłudze takich rejsów dzięki czemu, możemy liczyć na ich pomoc w lądowaniu i startowaniu latawca nawet z pokładu statku. Jeśli chciałbyś zostać uczestnikiem takiego wyjazdu, możesz zapisać się na jeden z wielu wyjazdów takiego typu organizowanych np. w Egipcie. 


 

 

 

 


Dzięki ukształtowaniu linii brzegowej wzdłuż Morza Czerwonego oraz jego specyfiki odkryjesz podczas swojego KITE SAFARI liczne śnieżnobiałe wyspy z płytką wodą, laguny oraz inne mielizny, dzięki którym uprawianie kitesurfingu będzie wyjątkowo przyjemne. Rejsy morskie, kitesurfingowe dają uczestnikom bardzo dużo satysfakcji z uprawiania kitesurfingu, ponieważ na środku Morza Czerwonego możecie liczyć na dużo stabilniejszy i mocniejszy wiatr niż spotach znajdujących się na brzegu. Wyprawy KITE SAFARI to również idealna okazja do nauczenia się kitesurfingu od zera. Dzięki wykwalfikowanym instruktorom, każdy początkujący adept kitesurfingu będzie mógł rozwijać swoją pasję i stać się samodzielnym kitesurferem. 
 

 

 

 

 

 


Jeśli jesteś zaawansowanym kitesurferem KITE SAFARI również Cię nie rozczaruje. W przeciwieństwie do wszystkich lokalizacji spotów na stałym lądzie, tutaj na otwartej wodzie nie zaznasz tłoku. Zwykle spoty kitesurfingowe pośrodku Morza Czerwonego są puste, a woda lazurowa. Wiatr wiejący na otwartych wodach Morza Czerwonego jest również nieco mocniejszy niż na lądzie, dzięki czemu możesz liczyć na wysokie loty i pod szlifowanie swoich umiejętności freestyle. Jeśli jako kitesurfer zaawansowany będziesz miał ochotę popływać w stylu wave, również możesz to zrobić. Każdy sternik opiekujący się KITE SAFARI może wskazać Ci taki spot i Cię na niego przywieźć. 

 

 

 

 

 

 


KITE SAFARI to bardzo ciekawa forma wyprawy kitesurfingowej. Podróż w stylu safari to moc wrażeń na otwartym morzu. Dzięki czasowi spędzonemu na łódce poznasz nowych znajomych i spędzisz z nimi wyjątkowy czas. Łodzie wypływające na takie rejs w zależności od swoich rozmiarów zabierają od 5 osób do nawet 30, więc z pewnością nie będziesz narzekać na nudę. Tego typu rejsy kitesurfingowe to także bufet w stylu all-inclusive. Codziennie będziesz mógł liczyć na fantastyczne wyżywienie z widokiem na lazurową wodę. Jeśli jesteś fanem wędkarstwa, to tutaj też dla Ciebie nie zabraknie atrakcji. Łodzie te bowiem są wyposażone w podstawowy sprzęt wędkarski, więc jeśli będziesz chciał się oddać tej przyjemności załoga jachtu Ci to umożliwi. Dodatkowo pomogą Ci również przyrządzić zdobycz w najlepszym stylu, byś mógł celebrować swój półów ze znajomymi.

 

Wyprawa kitesurfingowa wstylu KITE SAFARI to bezapelacyjnie podróż, w którą powinien wyruszyć każdy miłośnik sportów wodnych. Podczas wyprawy na jachcie będziesz miał fantastyczne warunki do uprawiania bezpiecznego kitesurfingu! Na otwartym Morzu nie zabraknie Ci wiatru i licznych powodów do usmiechu. KITE SAFARI to rownież idealna propozacja dla wszystkich tych kitesurferów, którzy nie lubią tłoku na wodzie.

 

 

 

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się wiecej o kitesufingu w Egipice w wersji stacjonarniej poczytaj tutaj: 

- EL GOUNA

- DAHAB

- SOMA BAY

- SAFAGA