Przejdź do strony: Home_main
Przejdź do strony: Home_places
Przejdź do strony: Home_recommend

AKTUALNOŚCI

Najnowsze artykuły z świata sportów wodnych. Wszystlkie nowinki sprzętowe oraz postawowa wiedza dla początkujących w jednym miejscu.

Jak samodzielnie wylądować swój latawiec?
SPRZĘT
20 kwietnia 2021

Jak samodzielnie wylądować swój latawiec?

Możliwość bezpiecznego, samodzielnego lądowania latawca w kitesurfingu jest wręcz niezbędną umiejętnością. W czasie kursu kitesurfingowego jednak temat ten nie jest poruszany, a wiele kruczków fundamentalnej wiedzy w kitesurfingu jest pomijanych. Warto zaznaczyć, że będąc już nawet samodzielnym kitesurferem warto wybierać się na wspólne pływanie wraz ze znajomymi co sprawi, że Twoja sesja na wodzie będzie bezpieczniejsza (asekurowanie się nawzajem) i zawsze możesz liczyć na wsparcie osób towarzyszących w startowaniu i lądowaniu latawca. Jeśli jednak schodzisz na wodę samodzielnie (czego nie polecamy początkującym kitesurferom ze względów bezpieczeństwa) nieuchronnie będziesz musiał nauczyć się samodzielnego lądowania.

Zobacz więcej

BIG AIR, czyli przewodnik jak skakać wysoko w kitesurfingu?
2 kwietnia 2021

BIG AIR, czyli przewodnik jak skakać wysoko w kitesurfingu?

BIG AIR to coraz popularniejsza odmiana kitesurfingu, polegająca na bardzo wysokich skokach o dużej amplitudzie lotu. Styl ten zyskuje coraz więcej fanów pośród wszystkich spotów świata, a kitesurferzy marzą o tym, by skakać coraz wyżej. Po opanowaniu stabilnej jazdy w obu kierunkach zwykle wystarczy mały krok, aby wylądować swoje pierwsze skoki, ale jest ogromna różnica między mini skokiem amatora a prawdziwym skokiem na dużą wysokość. Oczywiście to nie tylko siła wiatru robi tu różnicę i wpływa na wynik, ale przede wszystkim poprawna technika i wyczucie czasu budują zawrotną wysokość lotu. Co musimy więc robić by wysoko skakać?

Zobacz więcej

Co zrobić, żeby uprawianie kitesurfingu po długiej przerwie było jeszcze bardziej bezpieczne?
POGODA
10 kwietnia 2020

Co zrobić, żeby uprawianie kitesurfingu po długiej przerwie było jeszcze bardziej bezpieczne?

Kiteboarding to bez wątpienia sport wodny podwyższonego ryzyka, który wymaga od każdego zaangażowania, odpowiedzialności i zdrowego rozsądku. Należy pamiętać, że uprawianie kitesurfingu nawet na najspokojniejszych wodach łączy ze sobą obcowanie z dwoma żywiołami: wodą oraz wiatrem. Ten drugi mimo swojej "niewidzialności" jest potężnym źródłem energii i czasami nieprzewidywalną siłą natury. Nieoczekiwana zmiana warunków pogodowych może dramatycznie zagrozić życiu kitesurfera, entuzjastom sportów wodnych, a nawet plażowiczom, dlatego przygotowaliśmy dla Was listę rzeczy najważniejszych, które poprawią Wasze bezpieczeństwo na wodzie. Mimo doświadczenia, jakie każdy z Was posiada istnieje kilka klasycznych błędów, których możesz uniknąć, aby zmniejszyć ryzyko kontuzji czy wypadku.

Zobacz więcej

Czego nie wiesz o kitesurfingu po ukończeniu kursu?
WYPRAWY
18 marca 2021

Czego nie wiesz o kitesurfingu po ukończeniu kursu?

Każdy z nas na początku swojej kariery był niegdyś świeżo upieczonym, niedoświadczonym kitesurferem. Zaraz po zakończeniu kursu, niby samodzielni wyruszaliśmy na podboje nowych spotów. Warto jednak przypomnieć, że nawet ukończenie kursu kitesurfingowego w najlepszej certyfikowanej szkole kitesurfingu, nie da nam tylko cennych wskazówek co doświadczenie. By pomóc wszystkim tym, którzy właśnie po raz pierwszy wyruszają samodzielnie na wodę, ale również tym wprawionych nieco w bojach, przygotowaliśmy obszerną listę wskazówek: jak sobie sprawnie poradzić w przygotowywaniu sprzętu, pływaniu i wyjazdom na nowe spoty.

Zobacz więcej

Przejdź do strony: Home_match
Przejdź do strony: Home_instagram
Przejdź do strony: Home_partners