3 listopada 2019

Ile potrzebujesz latawców, żeby rozpocząć przygodę z kitesurfingiem?

SPRZĘT

POWRÓT DO LISTY

Wielokrotnie w czasie prowadzenia zajęć kitesurfingowych, byłam pytana przez moich kursantów o to ile potrzeba latawców do kitesurfingu, by móc rozpocząć swoją samodzielną przygodę. Pytanie jest dość istotne, głównie z tego względu, że sprzęt kitesurfingowy jest drogi. Za nowy latawiec wraz z barem w rozmiarze np. 9m można zapłacić nawet ponad 5000 PLN, więc należy zadbać o to by wybór był trafny. Większość z Was stara się skonsultować problem ze znajomymi lub instruktorem i to bardzo dobry pomysł.

 

Jeśli właśnie jesteś w trakcie realizowania kursu kitesurfingu i planujesz dalej szkolić swoje umiejętności, zaczynasz powoli myśleć o zakupie sprzętu. Bardzo słusznie. Jako, że zakup latawca to bardzo ważny moment w karierze kitesurfera, chcialabym Ci w tym pomóc. Przede wszystkim odpowiadając na pytanie: ile latawców potrzebuje początkujący kitesurfer, odpowiedz jest prosta: jeden lub dwa

Najlepiej zacząć od jednego i powoli zbierać swój sprzęt. Jako osoba początkująca z pewnością nie masz jeszcze doświadczenia, które pomoże Ci odczuć różnicę w pracy latawca między poszczególnymi modelami, dlatego warto byś dał sam sobie na to czas.

Oczywiście w sytuacji w której dysponujesz większymi środkami finansowymi zachęcam do zakupu tzw. ‘setu’ czyli zestawu np. dwóch, bądź nawet trzech latawców z danej firmy i modelu. Wtedy będziesz wyposażony niemal w cały niezbędny zestaw swoich kitów, na każdą możliwą moc wiatru. W przypadku zakupu kilku latawcy jednocześnie, pomysłem który zawsze polecam jest kupienie tylko jednego ( wspólnego ). W przypadku gdy wybierasz latawce z jednej konkretnej firmy, pamiętaj że możesz dzielić ten bar na każdy z osobna. Taki ruch z pewnością pozwoli zaoszczędzić Ci sporo pieniędzy, bo zamiast np.dwóch barów będziesz miał tylko jeden.

O tym jak poradzić sobie z zakupem pierwszego latawca i jak kupić swój sprzęt odpowiednioą do swoich umiejętności przeczytasz tutaj :

 

Czym się kierować przy zakupie pierwszego latawca?

 

Życzę Ci udanych i rozsądnych zakupów, ale przede wszystkim ogromnej radości z postępów na wodzie !