3 listopada 2019

Ile potrzebujesz latawców, żeby rozpocząć przygodę z kitesurfingiem?

SPRZĘT

POWRÓT DO LISTY

Wielokrotnie w czasie prowadzenia zajęć kitesurfingowych, byłam pytana przez moich kursantów o to ile potrzeba latawców do kitesurfingu, by móc rozpocząć swoją samodzielną przygodę. Pytanie jest dość istotne, głównie z tego względu, że sprzęt kitesurfingowy jest drogi. Za nowy latawiec wraz z barem w rozmiarze np. 9m można zapłacić nawet ponad 5000 PLN, więc należy zadbać o to by wybór był trafny. Większość z Was stara się skonsultować problem ze znajomymi lub instruktorem i to bardzo dobry pomysł.

 

Jeśli właśnie jesteś w trakcie realizowania kursu kitesurfingu i planujesz dalej szkolić swoje umiejętności kitesurfingowe, zaczynasz powoli myśleć o zakupie sprzętu. Bardzo słusznie. Jako, że zakup latawca do kitesurfingu to bardzo ważny moment w karierze każdego kitesurfera, chcielibyśmy Ci w tym pomóc. Przede wszystkim odpowiadając na pytanie: ile latawców potrzebuje początkujący kitesurfer, odpowiedz jest prosta: jeden lub dwa

 

 

Najlepiej zacząć od jednego i powoli zacząć kolekcjonować swój sprzęt. Jako osoba początkująca w kitesurfingu z pewnością nie masz jeszcze doświadczenia, które pomoże Ci odczuć różnicę w pracy latawca między poszczególnymi modelami, dlatego warto byś dał sam sobie na to czas lub poprosił doświadczonych sprzedawców lub instruktorów o radę.

 

 

Oczywiście w sytuacji w której dysponujesz większymi środkami finansowymi zachęcam do zakupu tzw. ‘setu’ czyli zestawu np. dwóch, bądź nawet trzech latawców z danej firmy i modelu na jednym barze kitesurfingowym. Wtedy będziesz wyposażony niemal w cały niezbędny zestaw swoich kitów, na każdą możliwą moc wiatru. W przypadku zakupu kilku latawcy jednocześnie, pomysłem który zawsze polecam jest kupienie tylko jednego ( wspólnego ) baru. W przypadku gdy wybierasz latawce z jednej konkretnej firmy, pamiętaj że możesz dzielić ten bar między wszystkimi rozmiarami posiadanych przez Ciebie latawców. Takie rozwiązanie z pewnością pozwoli zaoszczędzić Ci sporo pieniędzy, bo zamiast np.dwóch barów będziesz miał tylko jeden.

 

 

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć jak deskę do kitesurfingu wybrać koniecznie przeczytaj TEN ARTYKUŁ

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem swojego pierwszego trapezu CZYTAJ TUTAJ

 

 

 

O tym jak poradzić sobie z zakupem pierwszego latawca i jak kupić swój sprzęt odpowiednioą do swoich umiejętności przeczytasz tutaj :

 

Czym się kierować przy zakupie pierwszego latawca?

 

Życzę Ci udanych i rozsądnych zakupów, ale przede wszystkim ogromnej radości z postępów na wodzie !