7 października 2019

Luderitz, kanał do pobijania rekordów prędkości na kajcie i windsurfingu.

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Słyszeliście kiedyś o takim mieście jak Luderitz ?

 

Luderitz to naprawdę niepowtarzalne miejsce na mapie kitesurfingowej świata ! Luderitz to małe miasteczko znajdujące się w Namibii. I ile samo miasteczko w zasadzie nie ma w swojej ofercie niczego interesującego do zaproponowania, to zaledwie 5km dalej, pośrodku pustyni powstał niesamowity rów dla najodważniejszych riderów! Kanał ten, będący ‘diamentem’ Namibii został skonstruowany i specjalnie zaprojektowanych przez największych zapaleńców prędkości ( z konsultacja i zgodą Ministerstwa Środowiska i Turystyki ) i jest najszybszym torem wyścigowym na świecie.

Kanał ten zapewniają bezpieczne warunki do bicia światowych rekordów prędkości w kitesurfingu i windsurfingu. Prędkości, które może rozwinąć tutaj zawodnik to ponad 100 km!!! Wszystko jest możliwe za sprawą wyjątkowo mocnych lokalnych wiatrów, w okresie listopada i grudnia często spotkasz tutaj wiatry w okolicy 40-50 węzłów lub więcej oraz konstrukcji całego kanału ( idelnie płaska woda )!

 

 

 

 

Przez ostatnie lata rozgrywały się tu coroczne zawody w biciu rekordu Guinessa. Koncepcja wyzwania nosi nazwę “Lüderitz Speed Challenge” i polega na tym, aby zabrać wszystkich najlepszych sportowców na świecie na dorocznych zawodach, a następnie pozwolić im uwolnić do czego są zdolni ;) Każdego roku przybywało tutaj około 30-40 zawodników, którzy podczas najsilniejszych wiatrów przekraczali prędkość nawet 100 km/h. Nawet jeżeli nie jesteś na tyle doświadczony, by mieć odwagę wystartować swój latawiec z takich warunkach, warto przybyć na te zawody i zobaczyć na żywo jak robią to najlepsi na świecie.

 

 

 

 

 

PS: Jeżeli jesteś chętny na pływanie przy wietrze ok 50 węzłów lub więcej możesz skorzystać z położonej nieopodal zatoki. Z pewnością będzie to dla Ciebie niesamowite doświadczenie by poszaleć na latawcu w rozmiarze 4m ;) Jeśli chcesz dowiedzieć się wiecej o specyfice spotu koniecznie przeczytaj TUTAJ