1 września 2019

San Blast. Panamski raj o którym z pewnością jeszcze nie słyszałeś.

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

To niesamowite miejsce to archipelag San Blas. Składa się on z 367 wysp na których nie ma prawie żadnych przejawów cywilizacji, jedynie małe szałasy będące kolebką tutejszej turystyki. Zaledwie 1 na 10 wysp jest zamieszkałych! Pustynne wyspy są otoczone krystalicznie czystą wodą i rafami koralowymi pełnymi tropikalnego życia morskiego. Mówi się, że San Blast jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do żeglowania i kitesurfingu.

Na wysepkach spotkasz miejscową ludność wysp zwanych Kuna. Dzięki fascynującej kulturze są wspaniałym przykładem tego, jak tubylcza ludność może rozkwitać i zachować dawne zwyczaje utrzymując tym samym niezależność od władz kraju Panama. Z pewnością lokalesi zadbają o ciepłą i miła atmosferę.

 

 

 

 

 

Tak naprawdę każda wyspa na którą się udasz może być Twoim spotem, ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia. Nie możesz tutaj liczyć na prywatnych beachboy’ów którzy będą Ci startować i lądować latawiec, ale genialna uroda tego miejsca szybko Ci to zrekompensuje. Możesz wynająć tutaj katamaran lub lokalną łódź i zorganizować ze znajomymi genialne down windy. Wszystko co tylko zechcesz!

 

 

Jeśli chesz dowiedzieć się czegoś więcej  o tej destynacji lub podzielić się z nami wrażeniami z wizyty na San Blast, koniecznie zapoznaj się z pełnym opisem spotu TUTAJ