Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
cały rok
Tłok na wodzie
Brak

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

70 - 80%

MAR

70 - 80%

APR

50 - 60%

MAY

30 - 40%

JUN

50 - 60%

JUL

50 - 60%

AUG

60 - 70%

SEP

60 - 70%

OCT

70 - 80%

NOV

70 - 80%

DEC

80 - 90%

Miejsce

Spot image

Na temat kitesurfingu na Bahamach mówi się stosunkowo niewiele. Warto jednak zgłębić nieco dokładniej tą destynację ponieważ można tu odnaleźć niesamowite dziewicze spoty. W związku z magią linii brzegowej możesz odnaleźć swój raj w pół godziny i mieć spot tylko i wyłącznie dla siebie. Jednym z takich krajów jest z pewnością zatoka znajdująca się w Moriah Harbor. Jest to obszar parku narodowego, gdzie mimo braku infrastruktury zaliczysz najelsze sesję o jakich tylko śniłeś. Jako że ciężko opisać słowami jak tu niesamowicie zachęcam do filmu. Płasko, płytko, wietrznie, czyste dno, turkusowa woda.

Port Moriah został ogłoszony parkiem narodowym w 2002 roku. Oferuje to co Bahamy mają do zaoferowania najlepszego pod względem różnorodności biologicznej oraz chwytających za serce wioków. Miejsce składa się z licznych piaszczystych brzegów otoczonych różnymi odcieniami niebieskiego. Małe rekiny cytrynowe, płaszczki i żółwie często zaglądają do tej zatoki, więc z pewnością Twoja sesja kite będzie owocowała w liczne spotkania z fauną tego przepięknego miejsca. PS: Jeśli się tu wybierasz na kite, koniecznie nie zapomnij o pompce ;)

Spot image
Spot image

Bahamy podobnie jak wyspiarska część Wenezueli dysponuje świetnymi warunkami wiatrowymi przez cały roku. Wiatr wieje silniej niż w północnej części Morza Karaibskiego, przez co radzimy  zabrać ze sobą mniejsze latawce. Dobrym połączeniem może być 7m i 9m (dla osoby o wadze 70 kg). Jednak w niektórych przypadkach, np. pływania o poranku warto mieć w gotowości większy latawiec np. 12-14m, rano wiatr dopiero się "rozpędza" . Dodatkowo możesz zapomnieć o neoprenie. Tutaj średnia temperatura wody nigdy nie jest niższa niż 24C, a temperatura powietrza w drugiej połowie roku ( maj- październik ) oscyluje koło 30C. Zapakuj jednak ze sobą solidny krem z filtrem lub bloker, ponieważ słońce tu nie wybacza, a śnieżnobiały piasek potęguje efekt działania słońca. 

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

93 % chrześcijanie

Strefa czasowa

UTC - 4 AKTUALNY CZAS

dolar amerykański 1 PLN = 3,50 USD

dolar bahamski 1 PLN= 0,30 BSD

AKTUALNY KURS

prąd: 120V, 60Hz
Angielskie gniazdka, adaptery można wypożyczyć w hotelach, ale najlepiej zabrać je ze sobą ;)

Bahamy to spory wydatek jeśli chodzi o zakupy i żywienie się we własnym zakresie. Ceny w restauracjach są dość wysokie. W porcie rybackim w Nassau, który jest miejscem mało turystycznym, za fishburgera z frytkami zapłaciliśmy 12$

●  5$ piwo

●  10-12$ Duża sałatka z konch, sztandarowa potrawa na Bahamach

●  Solidne danie obiadowe to wydatek rzędu 20-25$.

W tych warunkach łatwiej jest podjąć decyzję o wizycie w sieciówce fastfood ( choć nie jest to powodem do dumy). Jednak cena 4-5$ za zestaw fast food jest kusząca.

wiza: 0 $
Obywatele polscy nie są objęci obowiązkiem wizowym.

obowiązek szczepień - BRAK

Bahamy są bezpiecznym krajem, należy jednak zachować ostrożność , zwłaszcza w niektórych dzielnicach Nassau. Bardzo surowe kary grożą za przemyt i posiadanie narkotyków.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG