Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala, Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15KNT - 35 KNT
Kierunek wiatru
Side shore, Side shore / off shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
7-12
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Grudzień
Tłok na wodzie
Umiarkowany
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

90 - 100%

FEB

80 - 90%

MAR

80 - 90%

APR

50 - 60%

MAY

50 - 60%

JUN

40 - 50%

JUL

40 - 50%

AUG

40 - 50%

SEP

40 - 50%

OCT

80 - 90%

NOV

80 - 90%

DEC

90 - 100%

Miejsce

Spot image

Ten piękny kitespot położony jest w północno-wschodniej części Kostaryki, w pobliżu granicy z Nikaraguą (na zatoce z małą, niezamieszkaną wyspą pośrodk).. Panorama podczas sesji jest naprawdę świetna. Po przeciwnej stronie zatoki widać Nikaragua z pasmem górskim, a po prawej stronie mała rafa i oczywiście Kostarykę ! Kitespot znajduje się na południowy-zachód od miasta La Cruz w zatoce "Bahia de Salinas" na plaży "Playa Copal". Miasto La Cruz jest wzniesione i oferuje wspaniały widok na zatokę. Warto zwiedzić miasto, zwłaszcza podczas zachodu słońca, aby podziwiać wspaniały widok na kitespot i piękną zatokę.

Plaża "Playa Copal" ma około 1 km długości i stosunkowo szeroką i gruboziarnistą piaszczystą plażę (z muszelkami, itp.), która oferuje dużo miejsca do startowania i lądowania latawca- zwłaszcza podczas odpływu. Woda jest bardzo płytka w czasie odpływu i jest ogromną gratką dla miłośników płytkiej wody. Przy średnim i wysokim pływie woda jest mniej lub bardziej falująca w zależności od wiatru. Ponieważ wiatr dociera z lądu, jest nieco porywisty, warto więc obserwować wiatr przez kilka minut przed wyborem optymalnego rozmiaru latawcalub podpytać innych kitesurferów o radę.

Spot image
Spot image

Jesli dobrze pływasz wybierz sie koniecznie do niezamieszkanej wyspy w środku zatoki, która znajduje się około 2 km od kiteplaży i zrób sobie tam przerwę lub skorzystacj z silniejszyvh wiatrów przed wyspą, aby ćwiczyć  wysokieskoki. Dla początkujących, długa plaża Copal jest bezpieczna, jest tu płytka woda w czasie odpływu  i stwarza idealne warunki do uprawiania kitesurfingu.

 

UWAGA:: w płytkiej wodzie są płaszczki i zdarza się użądlenia. Rozważ noszenie butów neoprenowych i powoli przesuwaj stopy po piasku podczas poruszania się w płytkiej wodzie . W innych częściach zatoki występują również czasami krokodyle, dlatego zaleca się latanie tylko na oficjalnej plaży ;)

Video

Język komunikacyjny

hiszpański, angielski

Obowiązująca religia

katolicy 67 % , protestanci 22 %

Strefa czasowa

UTC - 6 AKTUALNY CZAS

colon kostarykański 1 PLN = 160 CRC

AKTUALNY KURS

Wymiany dolarów na lempiry można bez kłopotu dokonywać w bankach lub hotelach. W wielu placówkach handlowych można płacić dolarami USA.

prąd: 120V/60Hz

koniecznie zapakuj adapter!

średnie ceny:

 • Butelka wody mineralnej (0,7)  -400 COL (0,8 USD).
 • Chleb – 1000 COL (ok. 2 USD).
 • Mleko (1 litr) - 400 COL (0,8 USD).
 • Mały jogurt (135 gram) – 370 COL (0,75 USD).
 • Banany (takie jak w Europie) – 360 COL/kg (0,75 USD).
 • Papaya (duża) – 500 COL/kg (1 USD).
 • Ananasy (świeże) – 800 COL/kg (1,2 USD).
 • Kawa – 300-500 COL (0,7–1 USD).
 • Tani obiad w tanim barze – 1500–2000 COL (3–5 USD).
 • Gałka lodów (zawsze duża) – 750 COL (1,5 USD).
 • Piwo w sklepie – 500 COL (1 USD) , w barze – 900–1500 COL (2–3,5 USD).

wiza: BRAK 0 $
W Hondurasie ma obowiązku wizowego przy wjeździe, przejeździe tranzytem i pobycie nieprzekraczającym 90 dni. Nie dotyczy to przyjazdów na pobyt stały lub w celu podjęcia pracy. W zależności od planowanej długości pobytu paszport powinien być ważny od 30 dni do 6 miesięcy od daty wjazdu.

obowiązek szczepień - BRAK

Brak szczepień obowiązkowych. Zalecane są te na: WZW A i B, dur brzuszny, BTP (błonnica, tężec, polio) i żółtą febrę. Na wybrzeżu (szczególnie karaibskim) zdarzają się sporadyczne przypadki zachorowań na malarię

Ze względu na dużą przestępczość nie należy nosić przy sobie większych kwot, pieniędzy, a także widocznej kosztownej biżuterii. Nie jest bezpiecznie spacerować samotnie po zmroku w dużych miastach. Generalnie wskazane jest unikanie wszelkich sytuacji konfliktowych.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG