Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala, Duża fala
Średnia wiatrowa
19-26 KNOTS
Kierunek wiatru
On shore, Side shore / On shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Marzec, Grudzień , Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno

Warto wiedzieć

AKTUALNE PŁYWY I ZAFALOWANIE : PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

70 - 80%

MAR

70 - 80%

APR

50 - 60%

MAY

50 - 60%

JUN

70 - 80%

JUL

90 - 100%

AUG

90 - 100%

SEP

50 - 60%

OCT

30 - 40%

NOV

30 - 40%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Zaledwie 20km od lotniska w Puerto Plata na północnym wybrzeżu Dominikany, to znajduje się Cabarete i jest bezsprzecznie głównym miejscem do uprawiania kitesurfingu na tej wyspie Cabarete jest znana na całym świecie jako jedna z mekka kitesurfingu. Wielu kitesurferów już tu było lub planuje odwiedzić to miejsce. Jego atrakcyjność sprawia też, że wielu obecnych zawodników podczas światowej trasy nazywa Cabarete swoim drugim domem spędzając tu sześć lub więcej miesięcy w roku.

 

Jeszcze 15-20 lat temu Cabarete było znane jako najlepsze miejsce na Karaibach na wakacje windsurfingowe, ale kiedy kitesurfing zaczął zyskiwać popularność plaże Cabarete zapełnily się latawcami. 

 

Plaża Cabarete jest bardzo długa i szeroka, pokryta palmami kokosowymi i małymi restauracjami i prowadzi do ogromnej turkusowej zatoki. Jest to bardzo bezpieczne miejsce, chronionym przez rafę, która zapewnia fale o wysokości do 3 metrów ( dopiero ok. 700 m od brzegu) . W Zatoce natomiast woda staje się wzburzona w zależności od pływó, ale nie utrudnia ona w żaden większy sposób pływania. Miejsce bardzo atrakcyjnie, niestety jednak często zatłoczone i dość drogie.

Spędzając swój urop w centralnym punkcie miasta masz tak naprawdę dostęp do głównych miejsc uprawiania kitesurfingu takich jak: Kitebeach i Bozo Beach, które są położone wzdłuż plaży w Cabarete. Laguna w Cabarete pośiada małą/ lub średnich rozmiarów falę ( w zależności od pływów) , ale wciąż świetnie rozwijać swoje umiejętności we freestyle lub pływać wave. Jeśli jesteś fanem płaskiej wody, warto byś wybrał się na Kite Beach. Tam woda z racji występującej rafy jest nieco spokojniejsza, niestety często bywa tu tłoczno.

Spot image
Spot image

KIEDY NAJLEPIEJ TU PRZYJECHAĆ? 

Tradycyjnie w miesiącach zimowych (od grudnia do kwietnia) wiatr średnio wynosi od 15 do 18 węzłów. W miesiącach letnich (od czerwca do połowy września) pasaty są wzmacniane przez wiatry termiczne i zwykle średnia prędkościach wiatru wzmaga się do 20-25 węzłów. Koniec września, października i listopada są zwykle miesiącami bezwietrznymi, ale wszystko zależy od zmian klimatu. 

 

JAKIE LATAWCE ZABRAC?

Jeśli chodzi o rozmiary latawców, warto zabrać ze sobą również większe rozmiary na dni o słabym wietrze lub na pływanie o poranku- kiedy wiatr dopiero nabiera mocy, ale zwykle potrzebujesz czegoś między 9 i 12 ( dla osoby ok 75 kg).

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

85 % chrześcijanie , 10% świadkowie jehowy

Strefa czasowa

UTC - 4 AKTUALNY CZAS

peso dominikańskie 1 PLN = 17 DOP AKTUALNY KURS

Na Dominikanie można wymienić dolary lub euro w bankach, kantorach, hotelach. Wymiana pieniędzy na ulicy nie jest bezpieczna. Najlepiej płacić gotówką w dolarach amerykańskich. Pieniądze i karty kredytowe, a także paszporty i inne dokumenty osobiste najbezpieczniej pozostawiać w skrytkach hotelowych (dopuszczalne jest posługiwanie się fotokopią paszportu). Nie należy wychodzić z hotelu z większą ilością gotówki.

prąd: 110V, 60Hz
amerykańskie wtyczki , koniecznie zapakuj adapter

Ceny na Dominikanie (nie licząc ekskluzywnych dzielnic i głównych ośrodków turystycznyc w głównych miejscowościach) są bardzo umiarkowane. W restauracjach dopisuje się najczęściej napiwek do rachunku (10%). Będąc tutaj warto spróbować jednego z najpopularniejszych rumów mianowicie: Barcelo Imperial lub tradycyjny Brugal, butelka tego aromatycznego, złocistego trunku będzie wspaniałą pamiątką z Dominikany. Znakomity smak zawdzięczają miejscowej trzcinie cukrowej, z której wyrabiana jest melasa

●  kawa z mlekiem w kafejce– około 30 pesos

●  piwo 0,6 litra – od 60-80 pesos

●  ananas – około 50 pesos

●  woda mineralna 0,33 – 0,6 litra – 10 – 20 pesos

●  pizza – 250-300 pesos

●  kolacja - 200-500 pesos

●  świeży sok owocowy – 30-50 pesos

●  koktajl mleczny z owoców (batida) – 50-60 pesos

●  paczka papierosów 10 sztuk – 60 p

●  butelka przyzwoitego importowanego wina – około 200 pesos

wiza: 0 $
Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej chcący znaleźć się na terenie Dominikany nie posiadają obowiązku posiadania wizy, jeżeli ich planowany pobyt nie przekracza 90 dni. Wymagany jest jedynie paszport ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty przekroczenia granicy.

obowiązek szczepień - BRAK

Nie występuje większe zagrożenie przestępczością. Nie odnotowano zagrożenia terroryzmem. Poziom przestępczości pospolitej nie jest wysoki. Strefy turystyczne i plaże są regularnie kontrolowane przez agencje ochrony. Przebywając poza strefami turystycznymi, nie należy nosić biżuterii i większej ilości gotówki.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG