Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / On shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
listopad-kwiecień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

AKTUALNA TABELA PŁYWÓW: PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

80 - 90%

MAR

80 - 90%

APR

20 - 30%

MAY

20 - 30%

JUN

10 - 20%

JUL

10 - 20%

AUG

10 - 20%

SEP

10 - 20%

OCT

20 - 30%

NOV

70 - 80%

DEC

80 - 90%

Miejsce

Spot image

Kuba to wyjątkowa wyspa, na której możemy nie tylko wylegiwać się na białym piasku, ale przede wszystkim poczuć klimat prawdziwych rajskich wakacji. To tu w rytmie gorącej salsy spędzimy urlop na najpiękniejszych plażach świata wśród tropikalnych krajobrazów. Kuba to także bogate życie artystyczne, rozrywkowe kluby i wyjątkowa architektura, ale przede wszystkimrówny ciepły wiatr i lazurowa woda. Europejscy kitesurferzy od lat podróżują na Kubę. Dzięki szybkim i niskim kosztom lotów, dotarcie tam jest proste i bezstresowe. Możesz zarezerwować dość niedrogi lub średnio drogi kurort all-inclusive lub wybrać się na własną rękę, przemieszczając się z ośrodka do ośrodka. 

Cayo Coco to jedna z wysp archipelagu Jardines del Rey i stanowi główny ośrodek kitesurfingu w okolicy. Jej nazwa pochodzi od rdzennych mieszkańców - ibisów białych, czyli „ ptaków kokosowych”. Ta malownicza wyspa znana jest z luksusowych hoteli, ale ten kto podróżuje budżetowo znajdzie tu coś na swoją kieszeń. Jest to drugi największy ośrodek wypoczynkowy na Kubie. Największą atrakcją są oczywiście plaże z białym, drobnym piaskiem, które liczą niemal 24 kilometry. Najpiękniejszą plażą jest El Senador. Bez wątpienia kitowanie w takich okolicznościach sprawi Ci ogromną przyjemność. Spot bez fali, ciepła woda, równy wiatr.

Spot image
Spot image

Sezon kitesurfingu na Kubie trwa zazwyczaj od października do kwietnia/maja, przy stałym wietrze średnio na 15 węzłach - 20 węzłów o kierunku side-on shore.. Dominujące północne wiatry wschodnie są stałe w sezonie, a następnie robią sobie przerwę między czerwcem, a wrześniem by ponownie wznowić się w drugiej powie września. 

 

W sezonie bardzo ciepło ( wyposaż się w lycre z filtrem i dobry krem przeciwsłoneczny), a średnia temperatura wody oraz powietrza waha się między 26C-29C. Rozmiary latawcó które będziesz tutaj potrzebował to 8-12m ( dla osoby o wadze 70kg). Na Kubę najłatwiej dostać się bezpośrednio korzystając z pomocy któregoś biur podróży. Niezależnie od lotniska lot trwa ok. 12 godz.

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

katolicy 70 % , protestanci 8 %

Strefa czasowa

UTC - 4 AKTUALNY CZAS

kubańskie peso 1 PLN = 0,3 CUC AKTUALNY KURS

 


Na Kubie są dwie waluty. Peso wymienialne (CUC) zawsze ma taką samą wartość jak jeden dolar, niezależnie od jego kursu - obecnie ok. 3,80 zł. Peso kubańskie (CUP) jest 20-25 razy mniej warte - ok. 15 groszy. W zwykłych sklepach (których tu niewiele) ceny podane są w obydwu walutach, w miejscach turystycznych - jedynie w CUC. Nie akceptowane są karty kredytowe oraz czeki podróżne wydane przez banki amerykańskie lub banki z kapitałem amerykańskim. Warto więc dokładnie sprawdzić przed wylotem, czy będzie się można posługiwać kartami kredytowymi przyznanymi w Polsce.

prąd: 120V/60Hz koniecznie zapakuj adapter!

Ceny na Kubie są stosunkowo wysokie. Średnio nawet trzykrotnie wyższe niż w Polsce. Turyści mogą płacić w CUP jedynie w sklepach kubańskich i na bazarach. W praktyce dokonywanie zakupów w innych sklepach niż dewizowe jest niemożliwe. Sklepy nie dość, że trudne do znalezienia dla turysty to dodatkowo właściwie nic w nich nie ma – większość produktów na Kubie dostępna jest wyłącznie na kartki.

Trzeba pamiętać, że Kubańczycy zarabiają około 25 – 30 euro miesięcznie. Korzystne dla turystów jest więc kupowanie od lokalnych sprzedawców, a także jedzenie w typowo kubańskich restauracjach, w których płaci się w CUP. Poza ceną, kolejną zaletą jest poznanie prawdziwej kubańskiej kuchni. Kupując towary lub usługi bezpośrednio od Kubańczyków warto się targować. Ceny bowiem są zawsze zawyżane i można je zbić o ponad 25 proc.

●  posiłek w restauracji – 10 CUC

●  obiad w kubańskiej restauracji – 2- 25 CUP

●  kanapka na ulicy – 5-8 CUP

●  woda mineralna – 1 CUC

●  piwo – 2-2,50 CUC

●  nocleg w hostelu – 100 CUC

●  mojito – 1,50 – 3 CUC

●  chleb – 3,50 CUP

●  kolacja dla 2 osób (bardzo obfita) – 5 CUC

●  obiad w niezłej restauracji – 6-10 CUC

●  cygara–30–50CUC

wiza: od 22 euro ( w zależności od miejsca nabycia)
Obywatel polski udający się na Kubę zobowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu, lub tak zwaną kartę turysty. Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie. Przy przekraczaniu kubańskiej granicy wymagany jest 3 miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wyjazdu z Kuby. Turysta obowiązany jest również mieć bilet powrotny. Karta Turysty to jednokrotny dokument wydawany na 30 dni pobytu, ważny przez 6 miesięcy. Podczas pobytu taką wizę możemy przedłużyć w odpowiednim konsulacie. Należy przedłożyć do wglądu paszport, bilet lotniczy i rachunek za opłacone zakwaterowanie.

Turyści przyjeżdżający na wypoczynek zorganizowany nie muszą udokumentować posiadanych środków pieniężnych. Turyści przyjeżdżający indywidualnie powinni mieć przynajmniej 100 CUC (lub równowartość tej kwoty w innej walucie wymienialnej) na każdy dzień planowanego pobytu. Służby graniczne egzekwują rygorystycznie ten wymóg – takie informacje podaje ambasada. Mi tego nie sprawdzali i nie widziałam aby kogoś o to pytali. Z tego co wiem, to wystarczy pokazać kartę kredytową.

obowiązek szczepień - BRAK

Ze względu na zubożenie społeczeństwa skutkuje to częstszymi incydentami na ulicach miast czy nawet w hotelach. To właśnie drobna przestępczość może być największym problemem dla turystów wypoczywających na Kubie : kradzież bagażu, torebki, aparatu fotograficznego, telefonu komórkowego może być dla przyjezdnego sporym problemem. We wszystkich miejscach publicznych warto pilnować podręcznego ekwipunku, szczególnie jeśli mamy przy sobie również dokumenty i karty kredytowe

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

Podobne lokalizacje

CAYO GUILLERMO

CAYO GUILLERMO

Płytko

60-80%

Początkujący

CAYO COCO

CAYO COCO

Płytko

60-80%

Początkujący

VARADERO

VARADERO

Płytko

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG