Informacje

Plaża
wąska piaszczysta
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
On shore, Side shore / side-on shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
<17 C pianka 3.2 lub cieplejsza
Najlepszy sezon wiatrowy
Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

60 - 70%

MAR

50 - 60%

APR

50 - 60%

MAY

50 - 60%

JUN

40 - 50%

JUL

40 - 50%

AUG

40 - 50%

SEP

50 - 60%

OCT

50 - 60%

NOV

60 - 70%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Kemping Chałupy 3 lub jak większość go nazywa „Trojka” to sporych rozmiarów kemping zlokalizowany na Półwyspie Helskim. Położony jest na trzecim kilometrze drogi na Hel, pomiędzy takimi polami jak Kamer i Solar. Kemping ten jest jednym z chętniej wybieranych wśród kitesurferów i windsurferów, a to za sprawą atmosfery, jaka tutaj panuje. Dzięki polityce właścicieli zyskał renomę miejsca prestiżowego i bardzo chętnie odwiedzanego w trakcie sezonu wakacyjnego. Kemping posiada szereg udogodnień dla każdego z odwiedzających. Na terenie „Trójki” znajdziecie popularną wśród surferów restaurację – Surf Tawerna, plac zabaw dla dzieci, schludne sanitariaty, pralnie, sklep spożywczy, sklepy odzieżowe, warzywniak, bar oraz molo idealne na popołudniowe spacery. Ponadto na Campingu znajduje się kilka szkół sportów wodnych oraz trzy surf shopy. Popularna „Trójka„ to miejsce na Półwyspie Helskim cieszące się w sezonie letnim ogromnym zainteresowaniem.

W odróżnieniu od dużych Kempingów w okolicach Chałup gwarantuje kameralną i rodzinną atmosferę. Dla osób zainteresowanych skorzystaniem z oferty noclegowej istnieje możliwość wynajmu przyczep kempingowych oraz licznych domków holenderskich. Najeży też wspomnieć, że poza wszelkimi walorami estetycznymi, tuż na samym kempingiem jest tzw.: „KITE ŁĄCZKA„. Jest to sporych rozmiarów polana, która przyciąga wszystkich amatorów kitesurfingu. Dzięki swoim znacznym rozmiarom już od wielu sezonów służy ona wszystkim jako miejsce idealne do przygotowania swojego latawca przed pływaniem i zaraz po lądowaniu. Chałupy 3 mimo swojego rozmiaru, nadal odznaczają się sporą przestrzenią na wodzie, dzięki czemu jest ona bardzo popularna wśród miłośników sportów wodnych. Trójka, podobnie jak pozostałe kempingi zlokalizowane na Półwyspie Helskim posiada dogodne dojście na plaże od strony Morza Bałtyckiego. Prowadzi do niego malownicza leśna ścieżka o długości ok. 150m.

Spot image
Spot image

Półwysep Helski posiada bardzo dogodne warunki do uprawiania kitesurfingu na poziomie zaawansowanym oraz jego nauki od zera. Dzięki budowie Mierzei Helskiej i jej uwarunkowaniom biologicznym cały akwen Zatoki Puckiej jest stosunkowo płytki- zwłaszcza w niedalekiej odległości od brzegu (nawet do 200m-300m od linii brzegowej). Średnia głębokość wody to w zależności od pływów i stanu wody zwykle ok.1m. Najlepsze miesiące na odwiedzenie tego miejsca przypadają między majem a październikiem, jednak najwyższy sezon przypada na okres lipiec-sierpien i to wtedy woda bywa mocno zatłoczona przez fanów sportów wodnych, ale też najcieplejsza. W zależności od sezonu i jego temperatur zawsze warto mieć ze sobą długą piankę 3/2mm na każde pływanie, a w maju, czerwiecu, wrzesieniu nawet 5/4mm. Na terenie kempingu funkcjonują następujące szkoły:

PALIKI SURFszkoła surfingu

KITE ZONE - szkoła kitesurfingu oferująca szkolenia indywidualne oraz grupowe

BOSPORT - szkoła kitesurfingu i windsurfingu organizująca obozy dla dzieci i młodzieży

LOCALES - szkoła windsurfing oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego

SURF PEOPEL - szkola kitesurfingu oraz surfingu prowadząca szkolenia indywidualne oraz grupowe

Video

Język komunikacyjny

polski

Obowiązująca religia

katolicyzm

Strefa czasowa

UTC +1

AKTUALNY CZAS

Polski Złoty : 1 PLN = +/- 0,22 EUR.  AKTUALNY KURS

 

W Polsce oficjalną waluta jest Polski Złoty (PLN). Punkty wymiany walut czyli tzw. KANTOR-y zlokalizowane są głównie w hotelach i bankach oraz na dworcach, lotniskach (najgorsza kurs), supermarketach oraz niektorych miejscach o wzmożonym ruchu turystycznym. Kantory najczęściej otwarte są w godzinach od 9:00 do 19:00-20:00, ale niektóre z nich działają przez całą dobę. W coraz większej ilości miejsc w Polsce honorowane są również płatności w euro. 

 

W Polsce można płacić kartą płatniczą w większości miejsc, w sklepach, stacjach benzynowych, restauracjach, hotelach oraz za wynajem samochodu. Można tez wypłacić gotówkę w większości bankomatów. Najbardziej popularne karty to VISA, MasterCard, American Express, Eurocard, Carte Blanche i Diner’s Club. Karta kredytowa jest niezbędna, przy wynajmie samochodu i jeśli chce się zapłacić za zakupy online. Jedynie w niektórych mniejszych miejscowościach Polski, a także w kioskach i sklepach osiedlowych ciągle trzeba mieć przy sobie gotówkę.

230V , wtyczki typu E oraz C

 

Typ E – wtyczka „europejska” z uziemieniem, która ma dwa okrągłe bolce oraz otwór przeznaczony na uziemienie znajdujące się w gniazdku. Wtyczki tego rodzaju stosowane są powszechnie w Polsce, także we Francji, Belgii.

Typ C – zwykła wtyczka „europejska” bez uziemienia. Ma dwa równolegle położone bolce. To najbardziej popularna wtyczka w krajach europejskich, jednak nie jest stosowana w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Marcie i na Cyprze. Stosowana jest ze standardem napięcia 220V-230V.

Ceny w Polsce są umiarkowane i nieco niżesz niż w pozostałej cześci Europy zachodniej. Najtańsze lokalne posiłki kosztują około 20 zł. Takie właśnie potrawy można dostać w Mlecznym („Bar Mleczny” to nazwa małych lokalnych restauracji, które gotują tradycyjne potrawy). Dla kogoś trochę bardziej wyszukanego posiłek w restauracji średniej klasy kosztuje blisko 50 zł za trzydaniowy posiłek z napojem. Za fast food (pomyśl McDonald's) spodziewaj się zapłacić około 18 zł za podstawowy posiłek.

Jeśli chodzi o picie, piwo w restauracji czy barze kosztuje co najmniej 8 zł, a kupując w sklepie za mniej niż połowę tej ceny. Za cappuccino w kawiarni spodziewaj się zapłacić około 8 zł.

Jeżeli wybierasz się w podróż, wcześniej sprawdź w jakich krajach wymagana jest wiza turystyczna. Z dniem 1 maja 2004 r. obywatele państw Unii Europejskiej korzystają z prawa do bezwizowego swobodnego przepływu ludności w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EU/EOG).

brak

Większość odwiedzających Polskę nie napotyka żadnych trudności. Poważne przestępstwa przeciwko obcokrajowcom są rzadkie, ale zdarzają się, aw niektórych przypadkach ataki miały podłoże rasowe. Należy zwracać uwagę na możliwość popełnienia przestępstw ulicznych i drobnych kradzieży oraz na to, że cudzoziemcy mogą wydawać się łatwym celem. Trzymaj kosztowności i gotówkę poza zasięgiem wzroku, szczególnie w zatłoczonych obszarach i miejscach turystycznych, w których działają kieszonkowcy i porywacze toreb.

Istnieje większe ryzyko napadu na głównych stacjach kolejowych i we wszystkich połączeniach kolejowych, zwłaszcza w pociągach nocnych. Najbardziej zagrożone jest wsiadanie i wysiadanie z pociągów.

Nieuregulowani taksówkarze działają na lotniskach w Warszawie i innych miejscach. Często przeładowują. Korzystaj wyłącznie z oficjalnych taksówek, które mają nazwę i numer telefonu firmy taksówkarskiej na drzwiach i na górze taksówki. Pokażą również cennik na szybie pojazdu. Taksówki z herbem, ale bez nazwy firmy, nie są oficjalnymi taksówkami.

Nie zostawiaj napojów ani jedzenia bez opieki i uważaj na napoje od nieznajomych. Odnotowano niewielką liczbę doniesień o podlewaniu napojów i kradzieży kosztowności gościom.

Sprawdź dokładnie swój rachunek, kupując napoje w barach i klubach nocnych. Pojawiły się doniesienia o zawyżaniu opłat i obciążaniu kart debetowych lub kredytowych dużymi kwotami.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Okulary z filtrem UV

pieniądze w walucie EUR

pianka neoprenowa 3.2 mm

pianka neoprenowa 5.4 mm

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

Małe Morze

Małe Morze

Płytko

40-60%

Początkujący

KAPER

Kemping Kaper

Płytko

40-60%

Początkujący

Chałupy 3

Chałupy 3

Płytko

40-60%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG