Informacje

Plaża
wąska piaszczysta
Wysokość fali
Średnia fala
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
On shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Średni
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Marzec, Grudzień
Tłok na wodzie
Brak
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

80 - 90%

MAR

80 - 90%

APR

80 - 90%

MAY

20 - 30%

JUN

10 - 20%

JUL

10 - 20%

AUG

40 - 50%

SEP

10 - 20%

OCT

10 - 20%

NOV

10 - 20%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Położone u stóp wulkanu Mombacho jedno z najstarszych miast w Nikaragui Granada, została założona w 1524 roku przez hiszpańskiego konkwistadora Francisca Hernández de Córdoba. Jest uznawana za jedno z pierwszych europejskich miast na terenie kontynentalnej Ameryki. Dogodne położenie nad brzegiem jeziora Nikaragua przyczyniło się do dynamicznego rozwoju miasta w czasach kolonialnych. Granada położona jest w północnej części jeziora Nikaragua. Jedną z jej największych jej atrakcji turystycznych jest jej piękny park, obok którego to znajdują się wyśmienite restauracje, gdzie przekąsić można świeżo złapaną rybę z jeziora zwaną tu Guapote. Miasto to znajduje się u brzegu Jeziora Nikaragua, a zjego przegów możecie podziwiać widok na wyspaę wulkaniczną Ometepe.

Jezioro Nikaragua natomiast ma ponad 8 000 km2 i jest największym jeziorem w Ameryce Środkowej - łączy się z Atlantykiem przez rzekę San Juan. Wśród kitesurferów cały południowo-zachodni brzeg jeziora cieszy się duża popularnościa w czasie wysokiego sezonu. Dodatko gdy wiatr u wybrzeży Oceanu Spokojnego jest za mocny tutaj masz zdecydowanie spokojniejsze. Masz tu do dyspozycji bardzo duża przestrzeń do startowania i lądowania latawca. Jednak zdecydowanym mankamentem spotu jest błotnista, brązowa woda, ale nie wpływa ona na komfort pływania. Podobnie jak na wyspie Ometepe, zarówno tutajwiatr wieje głównie w kierunku do plaży, rzadziej side on shore. Woda płytka tylko przy plaży. Z racji wiejacego wiatru w czasie wietrznych dni, wiatr nawiewa średnich rozmiarów falę i tym samym sprawia, że plaża robi się nieco wąska, wiec jest to miejsce skierowane raczej dla osón średniozaawansowanych.

Spot image
Spot image

Sezon wietrzny rozpoczyna się w listopadzie i kończy pod koniec lipca. Zwykle jest mniej wiatru w kwietniu, maju i połowie czerwca.

Najlepsze miesiące do odwiedzenia tego miejsca z latawcem przypadają od połowy grudnia do końca marca, a następnie od połowy czerwca do końca lipca. Wiatr zwykle wieją z północy w listopadzie, a następnie zmieniają się na północno-wschodni w grudniu, a czasem wiatr wschodni / południowo-wschodni. Średnia prędkość wiatru wynosi w sezonie od 13 do 25 węzłów, chcoiaż zdażają się pojedyńcze dni z wiatrem o mocy 30 węzlów. Temperatura powietrza wynosi od 28 ° C do 32 ° C, także pianka tutaj z pewnością Ci się nie przyda

Video

Język komunikacyjny

hiszpański ( w regionach autonomicznych równorzędnie używane są miskito, mayangna, rama i miejscowa odmiana kreolskiego)

Obowiązująca religia

katolicy 58 % protestanci 28 %

Strefa czasowa

UTC - 6 AKTUALNY CZAS

W ogolnym użyciu funkcjonują dwie waluty: dolary amerykańskie i lokalna waluta Cordobas. Ceny atrakcji turystycznych, noclegów podane są w dolarach, nimi też zapłacicie bez problemu w supermarketach i miastach turystycznych, ale zawsze warto mieć przy sobie walutę lokalną.

prąd: 120V / 60 Hz koniecznie zapakuj adapter!

Niskie ceny, bardzo przyjaźni ludzie, bogata natura, piękne plaże. Niektóre ceny w Nikaragua są tak niskie, że aż ciężko uwierzyć, że opłacalny jest wyrób tych produktów. Przykład? Słodkie bułeczki za 1 cordobas. Przy czym 30 cordobas to 1 dolar USD. Naturalny sok z owoców za 5 cordobas! Lizaki za 1 cordobas! Koszulka za 10 cordobas! 0,5l coca cola – 8 cordobas!

Tak, ceny niektórych produktów wręcz szokują. I sprawiają, że wielu Nikaraguańców żyje za 2 dolary na dzień! Wielu z nich ma dzienny przychód, czyli pracuje na tzw codzienny chleb. A co więcej większość mieszkańców zarabia około 100 dolarów na miesiąc.

●  Woda 2l – 25 córdobas

●  Obiad – od 50 cordobas

●  Owsianka 1kg – 40

●  Ogromna papaja – 30

●  Ananas – 20

●  Marakuja 5 sztuk – 20

●  Słodkie bułeczki – od 1

●  Soczki owocowe – 5-10

●  Kawa – 5-10

●  0,5 kg mięsa wołowego – 80

●  Mleko – 20

0 PLN

 

Dla obywateli RP nie istnieje obowiązek wizowy przy przejeździe tranzytem i pobycie nieprzekraczającym 90 dni. Paszport winien być ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu.

obowiązek szczepień - BRAK
Nie ma większych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, aczkolwiek stwierdzono nieliczne ogniska cholery i dengi. Nie ma obowiązku szczepień.

Mimo złej sławy, Nikaragua na jeden z bezpieczniejszych krajów

Ameryki Środkowej. W lesie do Gwatemali, czy Hondurasu

podróżowałam bez ograniczeń, kosztów wszystkich dróg i

samodzielnego mieszania się na tamtejsze wulkany (Telica i Cosiguina).

Mieszkańcy są mili i pomocni, a ich kraj podróżuje się łatwo i tanio.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

Leki na zatrucia pokarmowe

adapter

Podobne lokalizacje

DECA PLAGE

ALGIERIA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Średni

GAMOA FETTEH

GAMOA FETTEH

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Średni

ESSAOUIRA

ESSAOUIRA

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG