Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
19-26 KNOTS
Kierunek wiatru
Off shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Marzec, Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Brak

Warto wiedzieć

PŁYWY I ZAFALOWANIE: AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

80 - 90%

MAR

80 - 90%

APR

50 - 60%

MAY

30 - 40%

JUN

70 - 80%

JUL

80 - 90%

AUG

80 - 90%

SEP

80 - 90%

OCT

60 - 70%

NOV

80 - 90%

DEC

90 - 100%

Miejsce

Spot image

Guanaja, Bay Islands, Honduras ma jedne z najlepszych letnich wiatrów w całym Hondurasie lub jak twierdzą miejscowi: na świecie. Wyspy Zatoki otrzymują stały wiatr przez całą wiosnę i zimę. Ciepły, stały wiatr z krystalicznie czystą wodą sprawia, że ​​Guanaja w Honduras jest światowej klasy miejscem kitesurfingu. Wyspa ktróra ostatnio zyskała na swojej polpularności w świecie kitesurfingowym to Graham's Place. Obiekt ten położony jest na spokojnej karaibskiej wyspie Guanaja u wybrzeży północnego wybrzeża Hondurasu, w okolicy znanej jako The Bay Islands. Ta odległa, ale łatwo dostępna wyspa znana jest z nurkowania i spokojnych plaż. 

Ostatnio Guanaja stała się jednym z najlepszych letnich miejsc do kitesurfingu w tej części Karaibów, a to za sprawą usytuowania spotu- obsluguje dwa sezony. Jest to miejsce gdzie możesz rozpocząć swoją przygodę z kitesurfingiem na płytkiej lagunie ( off shore+ asekuracja) lub jako doświadczony kitesurfer odkrywać całą lagune i wszystkie okoliczne wyspy i wysepki. Jest to bowiem nie tylko miejsce do uprawiania kitesurfingu, ale też do odpoczynku na hamaku z bajecznym widkowiem lub jeśłi wolisz możesz w dni niewietrzne wynająć kajak, spróbować wakeboardingu, ponurkować z rurką. Jeśłi popłyniesz na stały ląd możesz urządzić sobie wędrówkę po zielonych wzgórzach, odkrywać jaskinie lub wybieć się na wycieczkę łodzią na małe wyspy otaczające wyspę Graham's Ponit. Istnieje również możliwość nurkowania i wędkarstkowania.

Spot image
Spot image

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

katolicy 50 % , protestanci 30 %

Strefa czasowa

UTC - 6 AKTUALNY CZAS

lempira 1 pln = 6,5 HNL AKTUALNY KURS

Wymiany dolarów na lempiry można bez kłopotu dokonywać w bankach lub hotelach. W wielu placówkach handlowych można płacić dolarami USA.

prąd: 110V, 60Hz

koniecznie zapakuj adapter

●  Śniadanie 3-7 USD na osobę.

●  Lunch 10-20 USD na osobę.

●  Obiad 15-50 USD na osobę.

●  Kawa 1 USD.

●  Piwo w barze 2.50 USD.

wiza: BRAK 0 $
W Hondurasie ma obowiązku wizowego przy wjeździe, przejeździe tranzytem i pobycie nieprzekraczającym 90 dni. Nie dotyczy to przyjazdów na pobyt stały lub w celu podjęcia pracy. W zależności od planowanej długości pobytu paszport powinien być ważny od 30 dni do 6 miesięcy od daty wjazdu

●  obowiązek szczepień - BRAK

Ze względu na dużą przestępczość nie należy nosić przy sobie większych kwot pieniędzy, a także widocznej kosztownej biżuterii. Nie jest bezpiecznie spacerować samotnie po zmroku w dużych miastach. Generalnie wskazane jest unikanie wszelkich sytuacji konfliktowych.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

Podobne lokalizacje

DECA PLAGE

ALGIERIA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Średni

GAMOA FETTEH

GAMOA FETTEH

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Średni

ESSAOUIRA

ESSAOUIRA

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG