Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Brak
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

10 - 20%

FEB

10 - 20%

MAR

10 - 20%

APR

20 - 30%

MAY

30 - 40%

JUN

40 - 50%

JUL

50 - 60%

AUG

50 - 60%

SEP

50 - 60%

OCT

30 - 40%

NOV

20 - 30%

DEC

10 - 20%

Miejsce

Spot image

Papua-Nowa Gwinea to jeden z najbardziej zróżnicowanych kulturowo krajów na świecie, z 852 znanymi językami, z których 12 nie ma znanych żywych głośników. Większość ludności żyje w społecznościach zwyczajnych, które są tak różnorodne, jak języki. Jest także jednym z najbardziej wiejskich, ponieważ tylko 18% jego mieszkańców mieszka w ośrodkach miejskich. Kraj ten należy do najmniej zbadanych na świecie, zarówno pod względem kulturowym, jak i geograficznym. Znane jest posiadanie licznych grup nieekontowanych ludów, a naukowcy uważają, że we wnętrzu jest wiele nieodkrytych gatunków roślin i zwierząt.

 

Dzięki południowym sąsiadom: Australii i Nowej Zelandii, a także dzięki ciągłym ekspansją na Morze Koralowe i potężny południowy Pacyfik, nawiedzają silne wiatry. Najbardziej ekscytującym miejscem w Papui Nowej Gwinei do Kiteboardingu jest zdecydowanie wioska Hula, w której bazuje pierwszy kiteboarder Papua NG Nigel Matapere i pierwsza szkoła kitesurfingowa Papua NG.

Hula leży również w pasie wiatru, który podobnie jak w strefie zewnętrzne rafy, takie jak w North Queensland- nigdy nie przestaje wiać. W porcie Moresby może być bezwietrznie, a Hula zawsze jest gotowe na Twoje pływanie, ponieważ w okresie od kwietnia do października wieje tu nieprzerwanie - warto zabrać tu ze sobą mniejsze latawce. Pamiętaj jednak że dobrze zabrać ze sobą buty neoprenowe są tu liczne wodzie korale, jeżowce i kije.

 

Spot image
Spot image

Hula Village to dość duża lokalna wioska, która znajduje się 2 godziny na południe od Moresby. Znajduje się na punkcie sięgającym do oceanu otoczonym rafą. Dzięki takiemu układowi dna oraz znajdującej się dookoła rafie woda przy plaży jest umiarkowanie płaska, a tuż za rafą można złapać naprawdę dobre fale. Woda jest tu przeźroczysta i turkusowa, a żyjący tutaj ludzie niesamowici. Pamiętaj jednak z w tym obszarze nie ma infrastruktury turystycznej, nie spotkasz tu hoteli ani nie zarezerwujesz pobytu na booking.com. Warto zabrać ze sobą namiot lub zamieszkać u lokalnych, bardzo serdecznych lokalsów. NIe jest to zdecydowanie kierunek wyjazdów dla rodzin z dziećmi, ale jeśli chcesz przeżyć niesamowitą przygodę w zupełnie nie odkrytym miejscu to zdecydowanie powinieneś przyjechać właśnie tutaj. Przy łagodnym wietrze południowo-wschodnim będziesz cieszyć się płaską wodą w lagunie lub doświadczać miejsc fal po rafie.

Video

Język komunikacyjny

angielski, tok pisin, hiri motu

Obowiązująca religia

Protestantyzm: 69,4% ,Katolicyzm: 27%, Bahaizm: 0,3%

Strefa czasowa

UTC +10 AKTUALNY CZAS

kina (PGK); 1 USD = ok. 2,25 kina.

W Papui-Nowej Gwinei obowiązującą walutą jest kina, i dodatkowo w PGK nie ma możliwości dokonywania opłat innymi walutami. Pieniądze najlepiej wymienić w kantorach na lotnisku. Przy wymianie pieniędzy należy mieć przy sobie dowód tożsamości lub paszport. Możliwość płatności karta jest bardzo ograniczona, podobnie wypłata pieniędzy z bankomatów (poza Port Moresby i kilkoma większymi miastami niemożliwa). Bankomaty mogą nie przyjmować polskich kart, dlatego warto mieć ze sobą odpowiedni zapas gotówki.

prąd: 240V / 50 Hz
W Papui napięcie w gniazdkach wynosi 240 V, a wtyczki do kontaktów mają płaskie bolce; są to wtyczki australijskie posiadające dodatkowy bolec uziemiający (typ I), należy podróżować z adapterem lub zakupić go po przyjeździe na miejsce.

-Posiłek, niedroga restauracja 40,00 K

-Piwo krajowe (0,5 litra) 11,00 K
-Cappuccino (zwykłe) 9,19 K
-Woda (butelka 1,5 litra) 6,39 K
-Butelka wina (średnia półka) 45,00 K
-Coke / Pepsi (butelka 0,33 litra) 3,69 K
-Posiłek dla 2 osób, restauracja średniej klasy, trzydaniowa 160,0 0 K

wiza ( minimum 60 euro )

Obywatele polscy mogą otrzymać wizę przy wjeździe do Papui-Nowej Gwinei (tzw. visa on arrival) na lotniczych przejściach granicznych w Port Moresby i Rabaul. Wiza turystyczna wydawana jest na 60 dni. Wniosek wizowy można również złożyć przed planowana podróżą. Najbliższe Przedstawicielstwo Papui-Nowej Gwinei znajduje się w Brukseli. W zależności od sposobu pozyskania wizy ceny mogą wahać się od 60 euro do nawet 200 euro.

UWAGA :
W kraju panuje konserwatywny styl ubierania i zachowania, dlatego należy uważać , by nie urazić nikogo wyzywającym strojem lub zachowaniem. Przed sfotografowaniem miejscowej ludności, a także miejsc kultu religijnego, należy zawsze uzyskać na to zgodę.

obowiązek szczepień - BRAK
Podróż do P apua Nowej Gwinei to podróż do jednych z bardziej nieodkrytych zakątków świata. Występuje tutaj podwyższone ryzyko infekcji chorobami zakaźnymi oraz biegunki. Na niektórych obszarach kraju panuje malaria, febra, zwłaszcza w porze deszczowej (listopad-kwiecień). Zaleca się spożywanie wody butelkowanej lub przegotowanej oraz bezwzględne przestrzeganie zasad higieny poprzez częste mycie rąk. Opieka zdrowotna jest wystarczająca jedynie w mało skomplikowanych przypadkach; w poważniejszych konieczny jest wyjazd na leczenie np. do Australii.

Trudno jest zachować równowagę w kwestii opinii na temat niebezpieczeństw związanego z podróżowaniem w Papua Nowa Gwinea. Jak w każdym miejscu na Świecie, spotkasz się z artykułami o brutalnych zbrodniach, możesz również wyolbrzymiać niebezpieczeństwo, lub najzwyczajniej uważać na siebie, nie prowokować,a nic złego Cię nie spotka. Natomiast dobrze żebyś wiedział że Melaneńczycy z natury należą do najłagodniejszych, bardzo gościnnych i najbardziej wspaniałomyślnych ludzi na Świecie. Podczas gdy nurt miejski spowodował niewątpliwie "problemy porządku i bezpieczeństwa kraju". W dużych miastach musisz zdecydowanie liczyć się z możliwością kradzieży drobnych, więc dobrze jest dbać o portfel i doglądać plecaka. Dodatkowo powszechne są tu jadowite węże- szczególnie w porze deszczowej (listopad-maj). Podróżując w tym okresie i zapuszczając się na tereny leśne/wiejskie warto mieć odpowiednie obuwie.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

Leki na zatrucia pokarmowe

adapter

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG