Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Grudzień
Tłok na wodzie
Brak

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

80 - 90%

MAR

80 - 90%

APR

80 - 90%

MAY

20 - 30%

JUN

10 - 20%

JUL

10 - 20%

AUG

40 - 50%

SEP

10 - 20%

OCT

10 - 20%

NOV

10 - 20%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Wyspy Corn położone na Morzu Karaibskim to zapomniany raj na ziemi gdzie panują prawa natury. Oddalone o 75 km od wybrzeża Nikaragui, wyspy są nie lada atrakcja dla przyjeżdżających tu turystów. Wspaniała tropikalna przyroda, oraz liczne zwierzęta dodają niesamowitego dzikiego uroku wyspie a znajdujące się tam piękne plaże i rafy koralowe sprzyjają wakacyjnemu wypoczynkowi.

Little Corn Island ma idealne warunki do uprawiania kitesurfingu, zwłaszcza jeśli Twoim priorytetem jest przygoda i brak tłumów. Są dwa miejsca w których warto napompować swój latawiec: Casa Iguana i Północna strona wyspy. Atmosfera na wyspie Little Corn Island jest niesamowita, przyjazna i niedroga. Nie ma pojazdów zmotoryzowanych i wszystko na wyspie jest transportowane łódkami lub taczką. Wyspa ma białą, piaszczystą plażę,, krystalicznie czystą wodę i ładne kilka fajnych miejsc w których możesz napić się drinka lub zjeść lokalną żywność.

Litlle Corn Island to trochę jak zapomniany raj na ziemi. Wzdłóż wschodniego wybrzeża wyspy ciągnie się dwukilometrowy pas śnieżnobiałej plaży i to tutaj najcześciej spotkasz kitesurferów. Plaża jest bardzo naturalna, pozbawiona resortów i innych wysokich budynków. Sam spot natomiast otoczony jest przez rafę ( ok 400 m od brzegu) przez co miejsce w którym będziesz pływał jest pozbawione fal. Masz do dyspozycji bardzo duży akwen, który nawet w szczycie sezonu wiatrowego nie jest zatłoczony, a wręcz przeciwnie: cały tylko dla Ciebie. Woda płytka tylko w niewielkiej odległości od brzegu. Po tej stronie wybrzeża runkcjonuje kilka malych hotelików i kilka plażowych restauracji. Wiatr w zasadzie przez cały sezon w kierunku side-shore. 

Spot image
Spot image

Sezon wietrzny rozpoczyna się w listopadzie i kończy pod koniec lipca. Zwykle jest mniej wiatru w kwietniu, maju i połowie czerwca. Najlepsze miesiące do odwiedzenia tego miejsca z latawcem przypadają od połowy grudnia do końca marca, a następnie od połowy czerwca do końca lipca- chociaż drugi zeson nie jest już tak atrakcyjny wiatrowo. Wiatr zwykle wieją z północy w listopadzie, a następnie zmieniają się na północno-wschodni w grudniu, a czasem wiatr wschodni / południowo-wschodni. Średnia prędkość wiatru wynosi w sezonie od 13 do 25 węzłów, chcoiaż zdażają się pojedyńcze dni z wiatrem o mocy 30 węzlów. Temperatura powietrza wynosi od 28 ° C do 32 ° C, także pianka tutaj z pewnością Ci się nie przyda.

Video

Język komunikacyjny

hiszpański ( w regionach autonomicznych równorzędnie używane są miskito, mayangna, rama i miejscowa odmiana kreolskiego)

Obowiązująca religia

katolicy 58 % protestanci 28 %

Strefa czasowa

UTC - 6 AKTUALNY CZAS

W ogolnym użyciu funkcjonują dwie waluty: dolary amerykańskie i lokalna waluta Cordobas. Ceny atrakcji turystycznych, noclegów podane są w dolarach, nimi też zapłacicie bez problemu w supermarketach i miastach turystycznych, ale zawsze warto mieć przy sobie walutę lokalną.

prąd: 120V / 60 Hz koniecznie zapakuj adapter!

Niskie ceny, bardzo przyjaźni ludzie, bogata natura, piękne plaże. Niektóre ceny w Nikaragua są tak niskie, że aż ciężko uwierzyć, że opłacalny jest wyrób tych produktów. Przykład? Słodkie bułeczki za 1 cordobas. Przy czym 30 cordobas to 1 dolar USD. Naturalny sok z owoców za 5 cordobas! Lizaki za 1 cordobas! Koszulka za 10 cordobas! 0,5l coca cola – 8 cordobas!

Tak, ceny niektórych produktów wręcz szokują. I sprawiają, że wielu Nikaraguańców żyje za 2 dolary na dzień! Wielu z nich ma dzienny przychód, czyli pracuje na tzw codzienny chleb. A co więcej większość mieszkańców zarabia około 100 dolarów na miesiąc.

●  Woda 2l – 25 córdobas

●  Obiad – od 50 cordobas

●  Owsianka 1kg – 40

●  Ogromna papaja – 30

●  Ananas – 20

●  Marakuja 5 sztuk – 20

●  Słodkie bułeczki – od 1

●  Soczki owocowe – 5-10

●  Kawa – 5-10

●  0,5 kg mięsa wołowego – 80

●  Mleko – 20

0 PLN

 

Dla obywateli RP nie istnieje obowiązek wizowy przy przejeździe tranzytem i pobycie nieprzekraczającym 90 dni. Paszport winien być ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu.

obowiązek szczepień - BRAK
Nie ma większych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, aczkolwiek stwierdzono nieliczne ogniska cholery i dengi. Nie ma obowiązku szczepień.

Mimo złej sławy, Nikaragua na jeden z bezpieczniejszych krajów

Ameryki Środkowej. W lesie do Gwatemali, czy Hondurasu

podróżowałam bez ograniczeń, kosztów wszystkich dróg i

samodzielnego mieszania się na tamtejsze wulkany (Telica i Cosiguina).

Mieszkańcy są mili i pomocni, a ich kraj podróżuje się łatwo i tanio.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG