Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
dla wszystkich poziomów
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
cały rok
Tłok na wodzie
Brak

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

90 - 100%

FEB

90 - 100%

MAR

90 - 100%

APR

90 - 100%

MAY

90 - 100%

JUN

90 - 100%

JUL

90 - 100%

AUG

80 - 90%

SEP

60 - 70%

OCT

60 - 70%

NOV

60 - 70%

DEC

90 - 100%

Miejsce

Spot image

Zaledwie 30 minut lotu od Caracas znajdziesz Los Roques, który jest w rzeczywistości największym morskim parkiem przyrody na Karaibach. Ponad 40 wysp tworzy nieskończoną liczbę rajskich miejsc ze stabilnym wiatrem, co czyni go ogromnym placem zabaw dla kitesurferów. Wszystkie miejsca są wyjątkowe i piękne na swój sposób, a na pewno każdy z nich będzie miał najpiękniejsze turkusowo-niebieskie kolory, jakie kiedykolwiek zobaczysz, w połączeniu z lśniącymi, piaszczystymi, białymi plażami. Możesz dotrzeć do nich wszystkich z głównej wyspy, Główną wyspą archipelagu jest Gran Roque, do której się przylatuje i gdzie jest dostępna jedyna baza noclegowa . Kitesurfing niestety nie jest tu dozwolony ze względu na ruch lotniczy.

Na Los Roques masz kilka opcji na swoją sesję. Archipelag z racji swoich malutkich wysepek rozsianych po Morzu Karaibskim oferuje nam takie cudowne miejsca jak:

 

1)SAKI SAKI

Saki Saki, jedna z najbliższych wysp Gran Roque, to niewielka wyspa lub po prostu łacha piasku, otoczona rafą dzięki czemu masz duży obszar z super płytką wodą. Podczas odpływu musisz być ostrożny, próbując swoich nowych sztuczek, ponieważ woda nie jest zbyt głęboka i na piasku mogą znajdować resztki srafy koralowej. Wiatr jest bardzo stabilny a wody super płaskie.

 

2)KRASKI

Nieco dalej niż Saki Saki znajdziesznastępny mały klejnot. Ta wyspa jest nieco większa, ma nawet kilka restauracji, które serwują świeże ryby i zimne piwo. Najlepsze miejsce na kite to zewnętrzny kraniec wyspy, gdzie wieje najrówniejszy wiatr, a woda jest nieco wzburzona, ale możesz pływać na całym pasie wyspy, jednak wiatr czasem bywa tu szkwalisty. Woda ma milion różnych odcieni niebieskiego, jest niesamowicie piękna.

Spot image
Spot image

3) SARDYNIA

Ta wyspa, podobna do Saki Saki, składa się z małego paska piasku i roślin podobnych do trawy. Ma dość dużą płytką powierzchnię, która jest dobra dla początkujących, a wiatr wiejący od brzegu, więc znowu idealna płaska woda blisko brzegu. Woda w pobliżu wyspy jest jeszcze mniej głębsza niż Saki Saki, więc uważaj na swoje skoki. Jest namiot na cień, ponownie zabierz ze sobą własne jedzenie i napoje. Część trawiasta jest idealna do pakowania latawców.

 

4)Cayo de Agua

Około 1 godziny drogi od głównej wyspy jest to oszałamiająco piękna wyspa Cayo de Agua, która w środku staje się bardzo cienka, połączona tylko niewielkim pasem piasku. Na zatoczkach budują sie basen z płaską wodą a wiatr mało szkwalisty. Dzięki przypływowi i wystarczającym umiejętnościom możesz również przeskoczyć tą łachę piachu Warto zabrać tu ze sobą własne jedzenie i napoje ( oraz parasol) bo nie ma tu żadnej infrastruktury ani cienia.

 

W Wenezueli wiatr wieje silniej niż w północnej części Morza Karaibskiego. Jeśli musisz wybrać, radzę wziąć mniejsze latawce. Dobrym połączeniem może być 7m i 9m (dla osoby o wadze 70 kg). Jednak w niektórych przypadkach, takich jak Los Roques przydatny może być większy latawiec np. 12-14m , zwłaszcza rano kiedy to wiatr dopiero się "rozpędza" ..

 

 

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

katolicyzm – 7 8% , protestantyzm – 1 2%

Strefa czasowa

UTC - 4 AKTUALNY CZAS

Wenezuelski bolivar 1 PLN = 3 VEF AKTUALNY KURS

Odkąd wprowadzono kontrolę walutową w 2003 roku, wymiana waluty w kraju i zagranicą została utrudniona. Wenezuela posiada trzy kusy walutowe. Dwa z nich oficjalne i jeden nieoficjalny, czyli czarnorynkowy.

W przypadku wypłat gotówki z bankomatów lub płatności kartą kredytową w sklepach, hotelach, restauracjach, itp. banki naliczą nam płatność po kursie oficjalnym czyli najmniej korzystnym. Wypłata gotówki z bankomatu odbywa się z pewnym określonym limitem. Większe kwoty możliwe są do wypłaty przy okienku w bankach.Bankomaty są właściwie dostępne prawie na każdym kroku. Czarnorynkowa wymiana jest zdecydowanie najbardziej popularna wśród turystów i mieszkańców Wenezueli. Kurs czarnorynkowy jest tak powszechny, że ma własny "oficjalny kurs" walutowy.

120V, 60Hz gniazdka typu japońskiego (dwa podłużne pionowe, równoległe otwory) i amerykańskiego (dwa podłużne pionowe, równoległe otwory i okrągły pośrodku). Adaptery można wypożyczyć w hotelach, ale najlepiej zabrać je ze sobą

Ceny w Wenezueli, to kolejny ciekawy temat. W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacja w kraju ma tu miejsce hiperinflacja. W związku z czym wartość pieniądza również mocno się zmienia. Tak to prawda w Wenezueli jest bardzo tanio.

● obiad: zupa, drugie danie, sok naturalny = 2zł

●  kawa espresso = 20gr

●  kilo bananów = 40gr

●  bagietka = 20gr

●  litrowy jogurt = 60gr

●  dwulitrowy sok = 80gr

●  chilaquiles w średnio drogiej meksykańskiej restauracji = 3zł

●  panini w dość drogiej restauracji z kelnerami= 5zł

wiza: 0 $
Obywatele polscy nie są objęci obowiązkiem wizowym. Na granicy wypełniają tzw. kartę przekroczenia granicy. Pobyt w celu turystycznym upoważnia obywateli polskich do pobytu w tym kraju bez wizy do 90 dni.

obowiązek szczepień - BRAK
Przy podróży do Wenezueli są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia przed wyjazdem do Wenezueli. Zalecane jest szczepienie przeciw zapaleniu wątroby typu A. Na terenach położonych niżej mogą znajdować się owady, komar, należy zaopatrzyć się w środki owadobójcze.

Na temat bezpieczeństwa w Wenezueli ostatnio bardzo dużo słyszymy wmediach- w związku z zamieszkami jakie dzieją się w tym kraju. Stolica Caracas jest według Wikipedii najniebezpieczniejszym miastem na świecie. Nie powinieneś spacerować po zmierzchu. Według zasad bezpieczeństwa nie powinieneś po godzinie 20 wychodzić na ulicę i jest to rada która należy wziąć sobie do serca. Dodatkowo w miejscu publicznym - jak metro czy ulica warto pilnować telefonów i plecaków. Jeśli planujesz podróż metrem, to plecak najlepiej mieć z przodu,a oczy cały czas dookoła głowy. Natomiast jeśli chodzi o bezpieczeństwo w kurortach na wybrzeżu sytuacja wygląda nieco lepiej. Tutaj spacer po zmierzchu nie przyczyni się z pewnością do kradzieży lub innego nieszczęścia, nie mniej jednak warto być rozsądnym i nie afiszować się gotówką lub cennymi przedmiotami.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

DECA PLAGE

ALGIERIA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Średni

GAMOA FETTEH

GAMOA FETTEH

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Średni

ESSAOUIRA

ESSAOUIRA

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG