Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala, Średnia fala
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
On shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Średni
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Grudzień
Tłok na wodzie
Brak
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

90 - 100%

FEB

70 - 80%

MAR

40 - 50%

APR

30 - 40%

MAY

30 - 40%

JUN

30 - 40%

JUL

30 - 40%

AUG

40 - 50%

SEP

40 - 50%

OCT

50 - 60%

NOV

50 - 60%

DEC

90 - 100%

Miejsce

Spot image

Jeśli podróżujesz po wschodnim wybrzeżu Australii, koniecznie musisz tutaj dotrzeć. Wyspa Magnetic szybko staje się jednym z najpopularniejszych miejsc dla turystów po tej stronie wybrzeżą, mimo to nadal będziesz miał poczucie odkrywania jej dziewczych terenów. Na wyspę w North Queensland, w obrębie parku morskiego Great Barrier Reef, można dotrzeć promem z Townsville - zaledwie 4 godziny na południe od Cairns. Wyspa Magnetic jest domem dla około 800 Koali, Wombatów, wielu malowniczych spacerów, punktów widokowych i oczywiście plaż. 54% wyspy składa się z parku narodowego, co oznacza, że ​​czeka cię zapierający dech w piersiach widoki i urocze plaże. 

Na wyspie Magnetic głównym miejscem uprawiania kitesurfingu jest zatoka : Nelly Bay i najlepiej udać się tam na sesję przy wschodnich wiatrach ( okres od grudnia-lutego), który czyni to miejsce spotem on shore / side on shore.

Wspomniana zatoka Nelly Bay znajduje się w odległości krótkiego spaceru od terminalu promowego i zapewni ci fajne połączenie płaskiej wody i fal- każdy znajdzie tu coś dla siebie, jednakże jest to lokalizacja skierowana raczej do średnio zaawansowanych lub zaawansowanych kitesurferów. Jeśli nie umiesz jeszcze samodzielnie wystartować i wylądować lub masz problemy ze swobodnym pływaniem na wiatr nie powinieneś schodzić tutaj na sesję. Dodatko jest tutaj dość blisko piaszczystej plaży znajduje się rafa koralowa, a wzdłuż linii brzegowej rosną drzewa, więc chodzenie z wiatrem pod wiatr lub po plaży z latawcem jest raczej niebezpieczne dla osób początkujących.

 

WARTO WIEDZIEĆ:

Uważaj na promy regularnie korzystające z portu w Nelly Bay i trzymaj się z dala od oznaczonego kanału.

Spot image
Spot image

Sezon kitesurfingu w Australii trwa od września do kwietnia, a szczyt sezonu to grudzień, styczeń i polowa lutego. Wtedy też wiatr z północnego wschodu zwykle wieje z mocą ok 15-20Knts osiągający do 25Knts w środku lata. Te bryzy zwykle charakteryzują się upalnymi dniami, niebieskim niebem i są najlepszymi wiatrami do kitesurfingu. W miesiącach letnich Australia doświadcza również regularnych frontów południowych, które wydają się być zimniejsze i bardziej porywiste z wiatrem  20-30 węzłów, jednak statystyka dniwiatrowych jest dla tego okresu bardzo korzystna (90%).

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

katolicy 25 %, anglikanie 21 %

Strefa czasowa

SYDNEY : UTC 0 AKTUALNY CZAS

waluta : dolar australijski 1 PLN- 0,3 AUD

AKTUALNY KURS 

Płacenie kartą w Australii jest możliwe w sklepach, restauracjach i dużych hotelach. Prawie wszystkie oddziały większych banków posiadają bankomaty. Najczęściej akceptowane są karty: VISA, Diners Club, MasterCard i American Express. Używanie ''''plastikowych pieniędzy'''' może być utrudnione w mniejszych miastach i na mniej zaludnionych terenach Australii Środkowej. 

prąd: 240V / 50 Hz
Niestety kształt gniazdek i wtyczek jest inny niż w Polsce i potrzebny jest specjalny adaptor, dostępny w sklepach elektrycznych i niektórych supermarketach (kosztuje kilka lub kilkanaście dolarów Australijskich).

Australia do najtańszych miejsc na pewno nie należy. Zmienia się to, gdy zaczyna się tu zarabiać, ale o tym niżej. Stosunkowo tanie produkty można znaleźć w sieciowych sklepach dyskontowych, takich jak Coles czy Woolworths. Przykładowe ceny w dolarach australijskich, gdzie 1 $ to około 3 zł.

●  ryż: 2–3AUD

●  Coca Cola: 4 AUD/ 2 litry

●  kanapka: 3-10 AUD

●  lunch: 8-20 AUD

●  obiad/ kolacja: 15-80 AUD

●  cappuccino: 3 – 6 AUD

●  herbata: 4- 8 AUD

Obywatele polscy jadący do Australii w celach turystycznych i biznesowych na okres nie dłuższy niż 3 miesiące muszą posiadać wizę, o którą mogą aplikować poprzez platformę eVisitor. Wiza ta jest bezpłatna. Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii. Uzyskanie pozytywnego wyniku aplikacji wizowej uprawnia do wjazdu do Australii. Zalecane jest posiadanie wydruku otrzymanej decyzji podczas podróży do Australii. Paszport musi być ważny na cały okres pobytu w Australii, ale nie mniej niż 6 miesięcy.

obowiązek szczepień - BRAK


Poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia turystów mogą być jadowite węże i pająki (dotyczy to przede wszystkim osób podróżujących po buszu lub pustyni). Opieka medyczna jest jednak dobrze przygotowana na leczenie skutków ukąszeń. Dostęp do opieki medycznej jest łatwy.

Australia jest uważana za bardzo bezpieczny kraj ze stosunkowo niskim wskaźnikiem przestępczości i zazwyczaj turyści mogą być spokojni o swoje bezpieczeństwo. Należy jednak kierować się zdrowym rozsądkiem i zachować takie same środki ostrożności jak gdzie indziej tzn. na przykład pilnować portfela, dokumentów, nie zostawiać cennych przedmiotów na widoku, a wychodząc późnym wieczorem czy w nocy wybierać dobrze oświetlone miejsca, pełne ludzi i unikać przechodzenia na skróty przez las czy park. Należy też bezwzględnie stosować się do wszystkich zaleceń umieszczonych na tabliczkach ostrzegających przed różnego rodzaju zagrożeniami.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

BYRON BAY

BYRON BAY

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Średni

CURRUMBIN POINT / GOLD COAST

CURRUMBIN POINT / GOLD COAST

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Początkujący

MAGNETIC ISLAND / Nelly Bay

MAGNETIC ISLAND / Nelly Bay

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG