Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Średnia fala
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Grudzień
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno

Warto wiedzieć

ZAFALOWANIE : AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

90 - 100%

FEB

70 - 80%

MAR

40 - 50%

APR

30 - 40%

MAY

30 - 40%

JUN

30 - 40%

JUL

30 - 40%

AUG

40 - 50%

SEP

30 - 40%

OCT

50 - 60%

NOV

50 - 60%

DEC

90 - 100%

Miejsce

Spot image

Gold Coast w Australii uosabia idealny styl życia. Oferuje niekończące się białe piaszczyste plaże, surfowanie, słoneczne dni, parki rozrywki, restauracje przy plaży i tętniące życiem, aktywne życie nocne. Stwierdzenie, że odwiedzający jest rozpieszczany przez plażę i raj dla surferów, to mało powiedziane.

 

Currumbin to idealne miejsce dla średnio zaawansowanych i doświadczonych zawodników, ale i dla tych początkujących ( najlepiej na Lillson Beach ).  To miejsce staje się idealny spotem głównie przy północnym lub północno-wschodnim wietrze, ale kiedy tylko wchodzi ten kierunek spot staje się wyjątkowym polem do zabawy. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie : po jednej stronie macie do dyspozycji delte rzeki gdzie masz super płaska wodę, a z drugiej zaraz za cyplem: długie, średnich rozmiarów fale, które są gładkie i równe na Currumbin Beach oraz na końcówce falochronu.

Niektóre części plaży mogą być dość ruchliwe zwłaszcza w szycie sezonu. Dlatego warto upewnić się, że znajdziesz własne miejsce do startowania i lądowania - z odpowidniąilością przestrzeni dla Ciebie i swojego sprzętu.  Ściana skalna oraz falochron chroniący wewnętrzną sekcję płaskiej wody, to jedne z najbardziej płaskich wód, jakie znajdziesz na Gold Coast w związku z czym często jest tu wielu plażowiczów i amatorów pływania wpław. 

Spot image
Spot image

Sezon kitesurfingu w Australii trwa od września do kwietnia, a szczyt sezonu to grudzień, styczeń i polowa lutego. Wtedy też wiatr z północnego wschodu zwykle wieje z mocą ok 15-20Knts osiągający do 25Knts w środku lata. Te bryzy zwykle charakteryzują się upalnymi dniami, niebieskim niebem i są najlepszymi wiatrami do kitesurfingu. W miesiącach letnich Australia doświadcza również regularnych frontów południowych, które wydają się być zimniejsze i bardziej porywiste z wiatrem  20-30 węzłów, jednak statystyka dniwiatrowych jest dla tego okresu bardzo korzystna ( 90%).

 

UWAGA:

Będąc tutaj na swojej sesji uważaj, aby nie zaszaleć zbyt daleko w delcie rzeki, ponieważ wiatr jest zasłonięty przez drzewa i możesz mieć go za mało by płynąć. Uważaj też na łodzie i amatorów, ponieważ jest to bardzo popularny kanał żeglarski. Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności najlepiej trzymaj się blisko brzegu i zbliżaj się do pływających tu łodzi.

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

katolicy 25 %, anglikanie 21 %

Strefa czasowa

SYDNEY : UTC 0 AKTUALNY CZAS

waluta : dolar australijski 1 PLN- 0,3 AUD

AKTUALNY KURS 

Płacenie kartą w Australii jest możliwe w sklepach, restauracjach i dużych hotelach. Prawie wszystkie oddziały większych banków posiadają bankomaty. Najczęściej akceptowane są karty: VISA, Diners Club, MasterCard i American Express. Używanie ''''plastikowych pieniędzy'''' może być utrudnione w mniejszych miastach i na mniej zaludnionych terenach Australii Środkowej. 

prąd: 240V / 50 Hz
Niestety kształt gniazdek i wtyczek jest inny niż w Polsce i potrzebny jest specjalny adaptor, dostępny w sklepach elektrycznych i niektórych supermarketach (kosztuje kilka lub kilkanaście dolarów Australijskich).

Australia do najtańszych miejsc na pewno nie należy. Zmienia się to, gdy zaczyna się tu zarabiać, ale o tym niżej. Stosunkowo tanie produkty można znaleźć w sieciowych sklepach dyskontowych, takich jak Coles czy Woolworths. Przykładowe ceny w dolarach australijskich, gdzie 1 $ to około 3 zł.

●  ryż: 2–3AUD

●  Coca Cola: 4 AUD/ 2 litry

●  kanapka: 3-10 AUD

●  lunch: 8-20 AUD

●  obiad/ kolacja: 15-80 AUD

●  cappuccino: 3 – 6 AUD

●  herbata: 4- 8 AUD

Obywatele polscy jadący do Australii w celach turystycznych i biznesowych na okres nie dłuższy niż 3 miesiące muszą posiadać wizę, o którą mogą aplikować poprzez platformę eVisitor. Wiza ta jest bezpłatna. Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii. Uzyskanie pozytywnego wyniku aplikacji wizowej uprawnia do wjazdu do Australii. Zalecane jest posiadanie wydruku otrzymanej decyzji podczas podróży do Australii. Paszport musi być ważny na cały okres pobytu w Australii, ale nie mniej niż 6 miesięcy.

obowiązek szczepień - BRAK


Poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia turystów mogą być jadowite węże i pająki (dotyczy to przede wszystkim osób podróżujących po buszu lub pustyni). Opieka medyczna jest jednak dobrze przygotowana na leczenie skutków ukąszeń. Dostęp do opieki medycznej jest łatw

Australia jest uważana za bardzo bezpieczny kraj ze stosunkowo niskim wskaźnikiem przestępczości i zazwyczaj turyści mogą być spokojni o swoje bezpieczeństwo. Należy jednak kierować się zdrowym rozsądkiem i zachować takie same środki ostrożności jak gdzie indziej tzn. na przykład pilnować portfela, dokumentów, nie zostawiać cennych przedmiotów na widoku, a wychodząc późnym wieczorem czy w nocy wybierać dobrze oświetlone miejsca, pełne ludzi i unikać przechodzenia na skróty przez las czy park. Należy też bezwzględnie stosować się do wszystkich zaleceń umieszczonych na tabliczkach ostrzegających przed różnego rodzaju zagrożeniami.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

BYRON BAY

BYRON BAY

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Średni

CURRUMBIN POINT / GOLD COAST

CURRUMBIN POINT / GOLD COAST

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Początkujący

MAGNETIC ISLAND / Nelly Bay

MAGNETIC ISLAND / Nelly Bay

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG