Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Średnia fala
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Średni
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Listopad, Grudzień
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno

Warto wiedzieć

AKTUALNE PŁYWY: AKTUALNE PŁYWY

FALA: AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

60 - 70%

FEB

40 - 50%

MAR

40 - 50%

APR

40 - 50%

MAY

60 - 70%

JUN

70 - 80%

JUL

80 - 90%

AUG

80 - 90%

SEP

80 - 90%

OCT

80 - 90%

NOV

80 - 90%

DEC

80 - 90%

Miejsce

Spot image

Máncora to miasto położone na północno-zachodnim wybrzeżu Peru, które przyciąga surferów i turystów, którzy kochają przyrodę, fale i dobre wibracje. Jest również znany ze swoich gorących źródeł i kąpieli błotnych, co czyni go jednym z ulubionych miejsc dla osób poszukujących odpoczynku i relaksu w Peru. Mancora może pochwalić się światowej klasy falowymi oraz niezawodnym okresem przez cały rok. Mancora i okoliczne wybrzeże to raj dla poszukiwaczy fal. Są tu fale, które zadowolą zarówno doświadczonych jeźdźców, jak i tych, którzy robią pierwsze wyprawy na fale. Solidnie uprzywilejowane miejsce dla nieustraszonych poszukiwaczy fal dzięki swoim piaszczystym brzegom, dość ciepłym wodom, brakowi rekinów i fal, które rzadko przekraczają wysokość nad głową - ale nadal są niezwykle spójne - sprawiają, że nadaje się również dla niedoświadczonych jeźdźców fal.

Jeśli chodzi o szkolenia kitesurfongowe dla osób pozątkujących, to możeciecie skorzystać z usług lokalnych szkoł, których jest tu naprawdę sporo. Pobliskie miasto Organos jest w pobliżu i zadowoli freeriderów i początkujących, którzy chcą uprawiać kitesurfing przed hotelem, ale nie jest to idealne miejsce na mocny freestyle. Chociaż istnieją naprawdę płaskie punkty, opierają się one w dużej mierze na prawidłowych warunkach wietrznych i poziomie pływów ( w czasie odpływu woda robi się mocno płaska ). Ponieważ Máncora przyciąga głównie młodych podróżników, życie nocne jest bardzo aktywne! Jednym z najbardziej popularnych miejsc jest Sirena Café Bar, gdzie serwują posiłki i napoje. Ten bar jest otwarty do późna i jest doskonałym miejscem na odpoczynek po całym dniu na wodzie. 

Spot image
Spot image

Video

Język komunikacyjny

hiszpański i kaczua

Obowiązująca religia

katolicyzm – 81% , protestantyzm – 12%

Strefa czasowa

UTC -5  AKTUALNY CZAS

sol peruwiański 1 PLN =  0,95 PEN

                AKTUALNY KURS

Walutą jest sol, mający symbol $ (Uwaga! Nie mylić z symbolem dolara amerykańskiego). Wartość sola jest podobna do wartości złotówki w stosunku do dolara, zatem przelicznik bardzo często jest równoważny, 1:1 (1 złoty = ok. 1 sola), co jest bardzo przydatne przy zakupach, bo nie trzeba nic przeliczać.

 • prąd: 220 V 

wtyczki amerykańskie oraz takie jak w Polsce, warto mieć ze sobą adapter :)

 

 • banany: 0,30-0,50 soli

 • pomarańcze/mandarynki: standardowo 5 za 1 sola

 • awokado: 3 sole ze kg

 • ser żółty: 5-8 soli za 100g

 • bułki: 5 za 1 sola

 • wino: od 11 soli wzwyż

 • piwo: od 3 lub 4 soli

 • piwo w knajpie: 7-10 soli

 • pizza średnia: 15-25 soli

 

 • wiza: 0 $ 

Obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych (pobyt do 90 dni) oraz podróżujący tranzytem są zwolnieni z obowiązku wizowego. Okres ważności paszportu przy wjeździe nie jest określony (zaleca się przynajmniej 6 miesięcy).

 • obowiązek szczepień - BRAK

Szczepienia nie są obowiązkowe, ale dobrze jest się zaszczepić przeciw żółtej febrze, żółtaczce WZW A i B, tężcowi i durowi brzusznemu. W rejonie puszczy zalecana jest profilaktyka antymalaryczna.

 • bezpieczeństwo

Podobnie jak w wielu innych latynoskich krajach podstawowym niebezpieczeństwem są kradzieże kieszonkowe, zwłaszcza w zatłoczonych miejscach i autobusach. Jednak jest to kraj dużo bezpieczniejszy niż np. Brazylia, więc nie należy popadać w paranoje.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG