Informacje

Wysokość fali
Mała fala
Średnia wiatrowa
11-18 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
12-19
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Maj
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

70 - 80%

MAR

70 - 80%

APR

70 - 80%

MAY

70 - 80%

JUN

70 - 80%

JUL

70 - 80%

AUG

60 - 70%

SEP

60 - 70%

OCT

30 - 40%

NOV

30 - 40%

DEC

30 - 40%

Miejsce

Spot image

Goa nie jest ani miastem, ani, jak myśli większość, wyspą. Goa to tak naprawdę najmniejszy stan Indii. Zupełnie odmienny od pozostałej części kraju - beztroski i uśmiechnięty. Goa to raj na ziemi - ponad 100 km linii brzegowej, niebiańskie plaże, ciepłe morze, niskie ceny i pyszne jedzenie. W całym Goa znajdziemy przeszło 30 pięknych plaż, w których każdy znajdzie coś dla siebie! Goa to łącznie ponad 30 plaż, które różnią się od siebie wielkością, popularnością oraz stopniem skomercjalizowania.

Goa jest miejscem, w które słynie z uprawiania sportów wodnych, życia nocnego, oferując niesamowite połączenie kultur, ludzi i stylu życia. Goa ma wiele pięknych plaż, które są często przepełnione turystami, więc dla niektórych na swoją sesję wybierają spokojniejsze miejsca (na północ od wybrzeża Goa znajdują się plaże, które są dobrze przystosowane do uprawiania sportu z kilkoma szkołami kitesurfingu i sklepem surfingowym). Mondego Bay to bardzo ładne miejsce na plaży Morjim, która jest również nadająca się do kitesurfingu. Jeśli chcesz odkrywać dalej niekończące się tutaj spoty, to warto byś wybrał się do laguny na granicy Maharashtra i Goa.

Jedną z najpopularniejszych plaż na kajta jest plaża Mandrem znajduje się ona na brzegu rzeki Chapora, na północnym wybrzeżu Goa i również jest to miejscem wylęgania się żółwi morskich z rodziny Olive ridley, a także domem dla wielu innych ptaków i dzikich zwierząt. Sama plaża jest szeroka i piaszczysta, z płytkimi, czystymi wodami i przyciąga turystów, którzy chcą się zrelaksować, medytować i oczywiście pływać na kajcie ! Rzeka wpadająca tutaj do oceanu to dodatkowa atrakcja dla tego miejsca, możesz wpłynąć w nią i pobawić się na super płaskiej wodzie.

Klimat w okolicy dyktowany jest przez tropikalny monsun o gorących i wilgotnych temperaturach przez cały rok. Sezon monsunowy rozpoczyna się od początku czerwca i trwa do końca września. Kitesurferzy odwiedzają to miejsce zazwyczaj od lutego do maja, by ominąć sezon deszczowy.

Spot image
Spot image

Zwykle w sezonie wieją tu północno, północno-zachodnie wiatry, podkręcane efektem termiki, co sprawia, że zwykle zaczyna wiać dopiero około godziny 12:00 i taki stan utrzymuje się do późnego popołudnia,

osiągając prędkość do 12 - 16 węzłów. Ponieważ kitesurfing dopiero zaczyna się rozwijać w Goa, a plaża jest idealna dla w zasadzie wszystkich poziomów umiejętności, nigdy nie jest zatłoczona i możesz zafundować sobie sesję taką jak lubisz najbardziej. Jeśli jesteś osobą początkującą, to pamiętaj, że spot ten posiada przybój i falę ( zwłaszcza w bardziej wietrzne dni ). Goa może nie należy do najbardziej wietrznych destynacji, ale przyciąga z całego świata amatorów nocnego życia i fascynującej hipisowskiej kultury, która tu się świetnie rozwinęła od lat 70’.

Video

Język komunikacyjny

indyjski

Obowiązująca religia

hinduizm 82,9 proc., , muzułmanie – 4,6 proc.

Strefa czasowa

UTC +5,5

AKTUALNY CZAS

rupia indyjska AKTUALNY KURS

Walutą narodową Indii jest rupia indyjska (INR), którą można bez problemu nabyć na miejscu. W kantorach, bankach, hotelach wymieniane są wszystkie powszechnie akceptowane waluty, jak dolary amerykańskie, euro czy funty brytyjskie. Z uwagi na gęstą sieć bankomatów problemu nie stanowi też pobranie pieniędzy na miejscu. Przywiezioną przez nas walutę można wymienić już po przylocie w kantorach lub biurach Thomas Cook na lotniskach albo później w banku, hotelu, a często i lokalnym biurze podróży. Te ostatnie placówki dokonują zwykle także operacji transferu środków przez Western Union. Kto nie chce wozić ze sobą dużych sum pieniędzy lub komu zabraknie środków, ten może skorzystać z licznych na terenie całego kraju bankomatów (tzw. ATM). Wiele z nich czynnych jest przez całą dobę.

prąd: 230 V, 50 Hz
W Indiach gniazdka elektryczne są dokładnie takie same jak w USA, dlatego dobrze mieć ze sobą adapter.

Podróżowanie po Indiach jest stosunkowo tanie, ale cały czas trzeba targować i to praktycznie wszędzie. Bardzo tani jest transport pociągami, droższy autobusami. Jedzenie jest na bardzo tanie Jeśli jednak po upalnym dniu chciałbyś się napić zimnego piwa – cóż w Indiach to nie zawsze jest takie proste. Okazuje się, że ciężko odnaleźć sklep, w którym kupicie alkohol. Nie spotkacie więc markerów czy sklepów monopolowych, gdzie można zaopatrzyć się w trunki. Podobnie jest w restauracjach – alkoholu brak. Z drugiej strony wszystko zależy w jakiej części regionu jesteście. W Goa nie było problemu z alkoholem, są tu małe sklepiki. Jeśli jednak mamy już jakieś święte miejsca to tu trzeba wykazać się sprytem.

  • Blue Ribbon Gin 0,75l – 450INR Coca Cola 0,5l – 40INR Papaya lassi – 50INR
  • 1 litr. wody - 12 I NR
  • herbata - 5-10 I NR
  • kawa w knajpie - 15- 30I NR
  • omlet z 2 jajek z cebulą i pomidorami - 20-30 I NR piwo - 50-125 I NR

wiza ok 100 PLN

Wybierając się do Indii niezbędna jest wiza. Przy załatwianiu wizy turystycznej trzeba przedstawić ksero biletu na samolot, dostarczyć trzy zdjęcia i przedstawić paszport ważny minimum rok. Wiza kosztuje ok. 100zł. Wjazd bez ważnej wizy indyjskiej jest możliwy w nagłych i uzasadnionych przypadkach, na 72 godziny lub maksymalnie do 15 dni, po przedstawieniu listu gwarancyjnego od instytucji, ważnych osobistości lub przedstawicieli placówek dyplomatycznych. Wjazd do Indii powinien nastąpić przed upływem 6 miesięcy od daty wystawienia wizy. Czas oczekiwania na wizę wynosi jeden dzień. Przebywanie na terenie Indii bez ważnej wizy jest traktowane jako poważne wykroczenie. Warto zapoznać się z tą stroną: WIZA INDIE

Przy wjeździe do Indii nie ma żadnego obowiązku okazywania świadectwa szczepień, nikt ich nie sprawdza (wyjątkiem jest szczepienie na żółtą febrę, o ile wjeżdżamy do Indii z kraju, gdzie występuje ta choroba).

W ostatnim czasie w Indiach odnotowuje się zwiększone zagrożenie przestępczością pospolitą. Co to oznacza? Otóż szczególnie uważać należy na kradzieże kieszonkowe w miejscach tłumnie odwiedzanych przez turystów. Problemem są także nieuczciwi sprzedawcy, rikszarze i taksówkarze, szczególnie na lotniskach. Terenami zagrożonymi atakami terrorystycznymi są Dżammu i Kaszmir, Asam oraz pozostałe stany północno-wschodnie, natomiast w ośrodkach turystycznych oraz bezpośrednio na wybrzeżu sytuacja jest zdecydowanie spokojniejsza.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

Leki na zatrucia pokarmowe

adapter

Podobne lokalizacje

Mandrem Beach / GOA

Mandrem Beach / GOA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

Manapad

Manapad

Płytko

60-80%

Początkujący

Rameswaram Island

Rameswaram Island

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG