Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
płaska laguna + duża fala za rafą
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Brak

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

0 - 10%

FEB

10 - 20%

MAR

10 - 20%

APR

10 - 20%

MAY

10 - 20%

JUN

40 - 50%

JUL

40 - 50%

AUG

40 - 50%

SEP

40 - 50%

OCT

10 - 20%

NOV

10 - 20%

DEC

0 - 10%

Miejsce

Spot image

Fidżi to bezapelacyjny raj. Ten wyspiarski kraj to blisko 300 wysp, gdzie na niemal każdej możliwe jest uprawianie kitesurfingu. Jednym z bardziej popularnych rejonów do których udają się kitesurferzy po przylocie to właśnie Coral Coast.

Wietrzny sezon z południowo-pacyficznym wiatrem zaczyna się od czerwca do września. Wiatr południowo-wschodni wieje 60% czasu z prędkością od 15 do 25 węzłów. Natomiast kiedy zdarzy się tutaj dzień bezwietrzny, zawsze znajdziesz tu fale na których możesz się uczyć się surfingu. Wybrzeże Coral Coast z dość popularnym miejscem Mango Bay to tak naprawdę 7 oddzielnych przerw rafowych na długości 20 km linii brzegowej.

Miejsce to zyskało swoje zainteresowanie w śródk kitesurferóe dzięki rafie koralowej, która idealnie oddziela flat od części z falami czyniąc tym samym dziesiątki idealnych miejsc na sesję z super-płaskie laguny z płytką wodą. Flat towarzyszy całej długości Coraj Coast. Zatoka Mango położona jest na dużym, bujnym terenie z piękną plażą. Dojedziesz tutaj samodzielnie samochodem lub jeśli wolisz obierze Cię z lotniska personel obiektu. Jest to cichy tropikalny raj, w którym łatwo stracić poczucie czasu relaksując się na plaży lub przy basenie.

Spot image
Spot image

Video

Język komunikacyjny

angielski, fidżyjski oraz hindi fidżyjskie

Obowiązująca religia

katolicy 25 %, anglikanie 21 %, 25% bez zadeklarowanej religii

Strefa czasowa

UTC +10 AKTUALNY CZAS

dolar fidżyjski 1 PLN- 0,5 FJD AKTUALNY KURS

 

Na Fidżi jednostką monetarną jest dolar Fidżi (FJD). Pieniądze można wymieniać we wszystkich bankach i kantorach, należy posiadać ze sobą dolary australijskie, nowozelandzie bądź amerykańskie, ponieważ złotówki nie są wymieniane. Bankomaty można spotkać we wszystkich miastach. Karty kredytowe akceptowane są w lepszych hotelach, restauracjach, wypożyczalniach samochodów oraz lepszych sklepach.

prąd: 240V / 50 Hz
Niestety kształt gniazdek i wtyczek jest inny niż w Polsce i potrzebny jest specjalny adaptor, dostępny w sklepach elektrycznych i niektórych supermarketach.

Ceny jedzenia na Fidżi są zdecydowanie wyższe niż w Polsce. Koszt artykułów spożywczych różni się bardzo w zależności czy są to produkty lokalne czy importowane. Te drugie potrafią kosztować nawet trzy razy więcej niż te wytwarzane na miejscu. Poniżej przedstawiamy listę przykładowych produktów i ich cen w sklepach i marketach:

● Kolacja w restauracji 27.50 FJD

●  Obiad w McDonalds 15 FJD

●  Obiad w niedrogiej restauracji na wyspach dla jednej osoby 30FJD

●  Piwo 500ml w barze w Nadi 4-5 FJD

●  Piwo 500 ml na wyspach 10 FJD

●  Woda 1.5l na „stałym lądzie" 3FJD

●  Woda 1.5l na wyspach 10 FJD

●  Sulu 20 FJD

Obywatele RP mają obowiązek posiadać wizę turystyczną podczas pobytu na Fidżi, jednak można ją otrzymać na przejściu granicznym na lotnisku i jest ona ważna przez 120 dni. Do wjazdu na teren kraju konieczny jest paszport ważny przez minimum 3 miesiące, licząc od pierwszego dnia pobytu na Fidżi.

obowiązek szczepień - BRAK
Podróż na Fidżi nie wymaga zrobienia szczepień obowiązkowych

Fidżi to kraj o nieustabilizowanej sytuacji politycznej. Często dochodzi tam do demonstracji a nawet zamieszek. Jeśli zdarzy nam się taka sytuacja, koniecznie powinniśmy unikać udziału w protestach i demonstracjach, ponieważ mogą się one przekształcić w większe rozruchy zagrażające ich uczestnikom. Poza tym istnieje zagrożenie przestępczością pospolitą, przede wszystkim kradzieżami kieszonkowymi, dlatego nie zalecana jest spacerowanie z większą ilością pieniędzy. Problem ten dotyczy przede wszystkim głównych miast w kraju.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG