Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore, On shore, Off shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
<17 C pianka 3.2 lub cieplejsza
Najlepszy sezon wiatrowy
Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Brak
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

60 - 70%

MAR

50 - 60%

APR

50 - 60%

MAY

50 - 60%

JUN

40 - 50%

JUL

40 - 50%

AUG

40 - 50%

SEP

40 - 50%

OCT

50 - 60%

NOV

60 - 70%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Zaledwie kilka minut drogi motorówką od Kuźnicy lub od Rewy znajduje się jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju nazywane Mewią Rewą lub Ryfem Mew.  Wyspy te mają formę piaszczystej łachy i ciągną się niemal przez cała Zatokę Pucką: od Rewy do Kuźnicy. Ze względów na płytkie wody okalające wyspy mamy tu jedno z najlepszych i najbardziej niezwykłych miejsc do uprawiania kitesurfingu. Stosunkowo płytka woda, brak przeszkód dla wiatru, przy jednoczesnej bliskości lądu, czynią z niej wyjątkowo atrakcyjny akwen. Jednak trzeba pamiętać, że leży ona na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i obszaru Natura 2000, co nakłada na surferów pewne ograniczenia. Jedną z ciekawszych imprez jakich się tutaj odbywają w okresie letnim jest spcer o nazwie Marsz Śledzia

Mewia Rewa zwana jest tez Rybitwią Melizną. Ten wąski pas naniesionego piasku ciągnący się od Rewy, aż do Kuźnicy oddziela wewnętrzną i zewnętrzną część Zatoki Puckiej. W zależności od stanu wody i pływów na mieliźnie powstają wyspy, a głębokość wody na całej długości przybrzeżnej nie przekracza metra. Wyjątek stanowi sztuczny przekop do Pucka ułatwiający żeglugę do portu z Zatoki Gdańskiej. Mewia Rewa ciągnie się w kierunku północ-południe. Na wysepki najłatwiej można dostać się startując motorówką lub ze swoim latawcem z Kuźnicy na Półwyspie Helskim, z Rewy lub łodzią z dowolnego innego miejsca Zatoki. Te piaskowe wyspy stanowią wspaniałą atrakcję dla wszystkich odwiedzających i często nazywane są "Polskimi Malediwami" a to ze względu na bardzo jasny odzcień piasku z którego są zbudowane.

Spot image
Spot image

Od strony zachodniej otaczająca wysepki woda jest dość płytka na kilkudziesięciometrowej szerokości, od wschodniej robi się głębsza. Od tej strony jest zatopione kilka wraków, których pordzewiałe części wystają ponad wodę i mogą stwarzać niebezpieczeństw dla pływających. W połowie Rewy nad wodę wystaje też kiosk okrętu podwodnego ORP Kujawiak zatopionego przez Marynarkę Wojenną w celu wykorzystania jako poligon bombowy. Woda oddzielająca poszczególne wysepki ma często głębokość kilku centymetrów i przepływając nią trzeba dość płasko prowadzić deskę i uważać by nie zahaczyć finami o dno. Jeśli chodzi o wiatr, to jest on nieograniczony żadnymi przeszkodami, jest idealnym miejscem do pływania przy każdym kierunku, a zwłaszcza przy wietrze z północy kiedy cieżko jest złapać wiatr na wodach zatoki wzdłuż Półwyspu Helskiego. Jeżeli moc wiatru jest wystarczająca, można tu pływać przy każdym kierunku, cieszyć się widokiem i odbyć zarazem podróż do najpiękniejszego miejsca na Zatoce. 

Video

Język komunikacyjny

polski

Obowiązująca religia

katolicyzm

Strefa czasowa

UTC +1

AKTUALNY CZAS

Polski Złoty : 1 PLN = +/- 0,22 EUR.  AKTUALNY KURS

 

W Polsce oficjalną waluta jest Polski Złoty (PLN). Punkty wymiany walut czyli tzw. KANTOR-y zlokalizowane są głównie w hotelach i bankach oraz na dworcach, lotniskach (najgorsza kurs), supermarketach oraz niektorych miejscach o wzmożonym ruchu turystycznym. Kantory najczęściej otwarte są w godzinach od 9:00 do 19:00-20:00, ale niektóre z nich działają przez całą dobę. W coraz większej ilości miejsc w Polsce honorowane są również płatności w euro. 

 

W Polsce można płacić kartą płatniczą w większości miejsc, w sklepach, stacjach benzynowych, restauracjach, hotelach oraz za wynajem samochodu. Można tez wypłacić gotówkę w większości bankomatów. Najbardziej popularne karty to VISA, MasterCard, American Express, Eurocard, Carte Blanche i Diner’s Club. Karta kredytowa jest niezbędna, przy wynajmie samochodu i jeśli chce się zapłacić za zakupy online. Jedynie w niektórych mniejszych miejscowościach Polski, a także w kioskach i sklepach osiedlowych ciągle trzeba mieć przy sobie gotówkę.

230V , wtyczki typu E oraz C

 

Typ E – wtyczka „europejska” z uziemieniem, która ma dwa okrągłe bolce oraz otwór przeznaczony na uziemienie znajdujące się w gniazdku. Wtyczki tego rodzaju stosowane są powszechnie w Polsce, także we Francji, Belgii.

Typ C – zwykła wtyczka „europejska” bez uziemienia. Ma dwa równolegle położone bolce. To najbardziej popularna wtyczka w krajach europejskich, jednak nie jest stosowana w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Marcie i na Cyprze. Stosowana jest ze standardem napięcia 220V-230V.

Ceny w Polsce są umiarkowane i nieco niżesz niż w pozostałej cześci Europy zachodniej. Najtańsze lokalne posiłki kosztują około 20 zł. Takie właśnie potrawy można dostać w Mlecznym („Bar Mleczny” to nazwa małych lokalnych restauracji, które gotują tradycyjne potrawy). Dla kogoś trochę bardziej wyszukanego posiłek w restauracji średniej klasy kosztuje blisko 50 zł za trzydaniowy posiłek z napojem. Za fast food (pomyśl McDonald's) spodziewaj się zapłacić około 18 zł za podstawowy posiłek.

Jeśli chodzi o picie, piwo w restauracji czy barze kosztuje co najmniej 8 zł, a kupując w sklepie za mniej niż połowę tej ceny. Za cappuccino w kawiarni spodziewaj się zapłacić około 8 zł.

Jeżeli wybierasz się w podróż, wcześniej sprawdź w jakich krajach wymagana jest wiza turystyczna. Z dniem 1 maja 2004 r. obywatele państw Unii Europejskiej korzystają z prawa do bezwizowego swobodnego przepływu ludności w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EU/EOG).

brak obowiązkowych szczepień 

Większość odwiedzających Polskę nie napotyka żadnych trudności. Poważne przestępstwa przeciwko obcokrajowcom są rzadkie, ale zdarzają się, aw niektórych przypadkach ataki miały podłoże rasowe. Należy zwracać uwagę na możliwość popełnienia przestępstw ulicznych i drobnych kradzieży oraz na to, że cudzoziemcy mogą wydawać się łatwym celem. Trzymaj kosztowności i gotówkę poza zasięgiem wzroku, szczególnie w zatłoczonych obszarach i miejscach turystycznych, w których działają kieszonkowcy i porywacze toreb.

Istnieje większe ryzyko napadu na głównych stacjach kolejowych i we wszystkich połączeniach kolejowych, zwłaszcza w pociągach nocnych. Najbardziej zagrożone jest wsiadanie i wysiadanie z pociągów.

Nieuregulowani taksówkarze działają na lotniskach w Warszawie i innych miejscach. Często przeładowują. Korzystaj wyłącznie z oficjalnych taksówek, które mają nazwę i numer telefonu firmy taksówkarskiej na drzwiach i na górze taksówki. Pokażą również cennik na szybie pojazdu. Taksówki z herbem, ale bez nazwy firmy, nie są oficjalnymi taksówkami.

Nie zostawiaj napojów ani jedzenia bez opieki i uważaj na napoje od nieznajomych. Odnotowano niewielką liczbę doniesień o podlewaniu napojów i kradzieży kosztowności gościom.

Sprawdź dokładnie swój rachunek, kupując napoje w barach i klubach nocnych. Pojawiły się doniesienia o zawyżaniu opłat i obciążaniu kart debetowych lub kredytowych dużymi kwotami.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Okulary z filtrem UV

pieniądze w walucie EUR

pianka neoprenowa 3.2 mm

pianka neoprenowa 5.4 mm

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

Małe Morze

Małe Morze

Płytko

40-60%

Początkujący

KAPER

Kemping Kaper

Płytko

40-60%

Początkujący

Chałupy 3

Chałupy 3

Płytko

40-60%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG