Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
płaska laguna + duża fala za rafą
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Off shore, Side shore / On shore
Głębokość wody
płytka laguna + głęboko za laguną
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Marzec, Grudzień
Tłok na wodzie
Brak

Warto wiedzieć

PROGNOZA FALOWA: AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

70 - 80%

MAR

70 - 80%

APR

30 - 40%

MAY

70 - 80%

JUN

70 - 80%

JUL

70 - 80%

AUG

90 - 100%

SEP

90 - 100%

OCT

70 - 80%

NOV

70 - 80%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Niektórzy mówią, że Wyspy Marshalla prezentują najlepsze wiatry na planecie dla windsurfingu i kiteboardingu. Republika Wysp Marshalla jest niezależnym krajem w Mikronezji położonym na zachodnim Pacyfiku w pobliżu równika. Piaszczyste atole i wysepki tworzące ten kraj sprawiają, że wody przybrzeżne są praktycznie płaskie, pozbawione jakiejkolwiek fali. Przy średnich temperaturach w skali roku 24C-26C i komfortowych warunkach pogodowych, tworzą idealne warunki dla miłośników kitesurfingu.

 

Na wyspie znajduje się również bardzo dobrze przygotowany hotel. W ciągu ostatnich 6 lat zespół Beran Resort zbudował infrastrukturę na wyspie. Wybudowali dwie mile dróg, betonowe nabrzeże i budynek główny z elektrownią „off-grid”, dużym warsztatem i 8 naprawdę wygodnymi pokojami dla maksymalnie 16 osób. Jeśli wypierasz się tu głównie by surfować najlepiej byś odwiedział to miejsce między  październikiem a majem. W tym okresie złapiesz tutaj fale północne, podobnymi falami.

Główne lotnisko obsługujące Wyspy Marshalla znajduje się w Majuro (stolica) z mniejszym lotniskiem w Kwajalein i kilkoma innymi lotniskami rozmieszczonymi wokół archipelagu. Dotarcie na Majuro jest możliwa głównie przez Guam, Honolulu, Hawaje, Brisbane, Australię lub Fidżi. Wyspy oferują dobrze zaopatrzone sklepy, restauracje serwujące dania kuchni międzynarodowej i duży wybór opcji zakwaterowania. Popularnym sposobem na poznanie niezrównanych miejsc do kitesurfingu na Wyspie Marshalla jest udział w wyprawie na łodziach, które mają doświadczonych kapitanów i znające się na rzeczy załogantów specjalizujących się w kitesurfingu. Nietrudno znaleźć tutaj firmy świadczące takie usługi.

Spot image
Spot image

"Wyspa wszystkiego" lub "ostatni Eden" - jakkolwiek chcesz to nazwać, Wyspy Marshalla są prawdziwym rajem dla wodniaków. Wyróżnione w wielu różnych filmach promocyjnych ( takich jak wideo z Cabrinha z 2012 roku, "Wyspa Wszystkiego"). Wyspy Marshalla nie mają sobie równych. Beran Island ma około 45 akrów. Jest to typowa piaszczysta wyspa, pokryta palmami kokosowymi z licznymi drzewami liściastymi. W sezonie zimowym Marshalls cieszy się chłodniejszym, bardziej umiarkowanym klimatem niż Indonezja. Temperatury są obniżane przez ciągłe wiatry północno-wschodnie. Wiatry te wieją nieprzerwanie od listopada do marca między 10 a 25 węzłów, czasami osiągając nawet 30 knt. Beran stanowi centralnym punkt do surfowania ma atolu, a Ty możesz kitować do woli. Każdy odwiedzający to miejsce kitesurfer, amator lub zawodowiec ocenia Marshalla jako prawdopodobnie najlepsze miejsce do kitesurfingu na świecie!

Video

Język komunikacyjny

marshallski (urzędowy) 98,2%, angielski (urzędowy)

Obowiązująca religia

chrześcijanie 85%,

Strefa czasowa

UTC +12

AKTUALNY CZAS

dolar amerykański AKTUALNY KURS

Oficjalnym środkiem płatniczym jest dolar amerykański (1 PLN = ok. 3,5 USD). W miejscach często odwiedzanych przez turystów nie ma problemu z wymianą pieniędzy ani płaceniem kartą kredytową. Na małych wysepkach i zdala od miast istnieje możliwość płatności tylko gotówką..

prąd: 110 lub 220 volt (60Hz)- w zależności od wyspy
Niestety kształt gniazdek i wtyczek jest inny niż w Polsce i potrzebny jest specjalny adaptor, dostępny w sklepach elektrycznych i niektórych supermarketach.

 

●  Posiłek, niedroga restauracja 20,00 $

●  Posiłek dla 2 osób, restauracja średniej klasy, trzydaniowy 40.00 $

●  Piwo krajowe (projekt 0,5 litra) 4,00 $

●  Importowane piwo (butelka 0,33 litra) 7,00 $

●  Coke / Pepsi (butelka 0,33 litra) 1,00 $

●  Woda (butelka 0,33 litra) 1,00 $

 

Obowiązuje ruch bezwizowy na podstawie umowy między Unią Europejską a Republiką Wysp Marshalla dotyczącej zniesienia wiz krótkoterminowych podpisanej 27 czerwca 2016 r. w Brukseli. Umowa dotyczy obywateli UE i obywateli Wysp Marshalla posiadających ważne paszporty zwykłe, dyplomatyczne, służbowe, urzędowe i specjalne. Ww. osoby mogą podróżować bez wiz na terytorium drugiej umawiającej się strony przez okres nieprzekraczający 90 dni w każdym okresie 180-dniowym. Zwolnienie z obowiązku wizowego nie dotyczy osób podróżujących w celu prowadzenia działalności zarobkowej.

Występuje podwyższone ryzyko infekcji chorobami zakaźnymi. Należy unikać spożywania wody prosto z kranu. Częste są przypadki zachorowań na gorączkę denga. Wyposażenie medyczne jest na ogół wystarczające do rutynowych procedur medycznych. W poważniejszych przypadkach konieczny może być transport medyczny do innego kraju.

Zagrożenie przestępczością jest niewielkie, niemniej zdarzają się włamania i kradzieże w pokojach hotelowych.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG