Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala, Średnia fala
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / On shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Marzec, Grudzień
Tłok na wodzie
Brak
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

80 - 90%

MAR

80 - 90%

APR

80 - 90%

MAY

20 - 30%

JUN

10 - 20%

JUL

10 - 20%

AUG

40 - 50%

SEP

10 - 20%

OCT

10 - 20%

NOV

10 - 20%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Jezioro Nikaragua z wulkaniczną wyspą Ometepe znajduje się niedaleko uroczego kolonialnego miasta Granady. Jezioro to jest największym z jezior znajdujących się na obszarze Ameryki Środkowej. Na wschodnim wybrzeżu wyspy Ometepe przy plaży "Playa Santa Cruz" znajdziesz ciekawe miejsce na kitesurfingową sesje. Ta 4-kilometrowa piaszczysta plaża jest jednym z ulubionych miejsc wakacyjnych  na Ometepe. Położone na północno-wschodniej stronie wyspy Santo Domingo przyjmuje wiekszość wiejących tu wiatrów w orentacji onshore, a ciągła, silna bryza na lądzie zapewnia przyjemny chłód nawet w upalne dni. Woda jest zawsze wzburzona, ale przyjemnie ciepła i płytka, dzięki czemu jest bezpieczna do kąpieli wpław i. dla tych którzy zaczynają swoją przygodę z kitesurfingiem

Plaża kitesurfingowa znajduje się bezpośrednio przy głównej drodze naprzeciwko lokalnej szkoły kitesurfingu. Fale są tu średniego rozmiaru, a to za sprawą wiatru który je nawiewa do lini brzegowej ( ich wysokość jest uzależniona tylko od mocy wiejącego wiatru). Zazwyczaj w czasie sezonu wiatr jest o kierunku onshore lub side on shor co powoduje narastanie fali.. Start i lądowanie koło wulkanu nie jest najłatwiejsze ze względu na małą plażę, problem ten jednak występuje tylko po okresie wzmożonych opadów pory deszczowej. Na plaży znajdują się zacienione miejsca, które oferują dobry widok na kitespot. Szkółka po drugiej stronie ulicy oferuje również kilka drinków i przekąsek, oraz skromną bazę noclegową w formie kempingu. Jeśli będziesz pływał w tym miejscu, wiedz że to idealne miejsce do podziwiania dwóch wulkanów na wyspie ( plaża znajduje się idealnie między nimi ) 

Spot image
Spot image

Sezon wietrzny rozpoczyna się w listopadzie i kończy pod koniec lipca. Zwykle jest mniej wiatru w kwietniu, maju i połowie czerwca.

Najlepsze miesiące do odwiedzenia tego miejsca z latawcem przypadają od połowy grudnia do końca marca, a następnie od połowy czerwca do końca lipca. Wiatr zwykle wieją z północy w listopadzie, a następnie zmieniają się na północno-wschodni w grudniu, a czasem wiatr wschodni / południowo-wschodni. Średnia prędkość wiatru wynosi w sezonie od 13 do 25 węzłów, chcoiaż zdażają się pojedyńcze dni z wiatrem o mocy 30 węzlów. Temperatura powietrza wynosi od 28 ° C do 32 ° C, także pianka tutaj z pewnością Ci się nie przyda

Video

Język komunikacyjny

hiszpański ( w regionach autonomicznych równorzędnie używane są miskito, mayangna, rama i miejscowa odmiana kreolskiego)

Obowiązująca religia

katolicy 58 % protestanci 28 %

Strefa czasowa

UTC - 6 AKTUALNY CZAS

W ogolnym użyciu funkcjonują dwie waluty: dolary amerykańskie i lokalna waluta Cordobas. Ceny atrakcji turystycznych, noclegów podane są w dolarach, nimi też zapłacicie bez problemu w supermarketach i miastach turystycznych, ale zawsze warto mieć przy sobie walutę lokalną.

prąd: 120V / 60 Hz koniecznie zapakuj adapter!

Niskie ceny, bardzo przyjaźni ludzie, bogata natura, piękne plaże. Niektóre ceny w Nikaragua są tak niskie, że aż ciężko uwierzyć, że opłacalny jest wyrób tych produktów. Przykład? Słodkie bułeczki za 1 cordobas. Przy czym 30 cordobas to 1 dolar USD. Naturalny sok z owoców za 5 cordobas! Lizaki za 1 cordobas! Koszulka za 10 cordobas! 0,5l coca cola – 8 cordobas!

Tak, ceny niektórych produktów wręcz szokują. I sprawiają, że wielu Nikaraguańców żyje za 2 dolary na dzień! Wielu z nich ma dzienny przychód, czyli pracuje na tzw codzienny chleb. A co więcej większość mieszkańców zarabia około 100 dolarów na miesiąc.

●  Woda 2l – 25 córdobas

●  Obiad – od 50 cordobas

●  Owsianka 1kg – 40

●  Ogromna papaja – 30

●  Ananas – 20

●  Marakuja 5 sztuk – 20

●  Słodkie bułeczki – od 1

●  Soczki owocowe – 5-10

●  Kawa – 5-10

●  0,5 kg mięsa wołowego – 80

●  Mleko – 20

0 PLN

 

Dla obywateli RP nie istnieje obowiązek wizowy przy przejeździe tranzytem i pobycie nieprzekraczającym 90 dni. Paszport winien być ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu.

obowiązek szczepień - BRAK
Nie ma większych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, aczkolwiek stwierdzono nieliczne ogniska cholery i dengi. Nie ma obowiązku szczepień.

Mimo złej sławy, Nikaragua na jeden z bezpieczniejszych krajów

Ameryki Środkowej. W lesie do Gwatemali, czy Hondurasu

podróżowałam bez ograniczeń, kosztów wszystkich dróg i

samodzielnego mieszania się na tamtejsze wulkany (Telica i Cosiguina).

Mieszkańcy są mili i pomocni, a ich kraj podróżuje się łatwo i tanio.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

Leki na zatrucia pokarmowe

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG