Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Marzec, Listopad, Grudzień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNE PŁYWY

 

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

50 - 60%

FEB

30 - 40%

MAR

40 - 50%

APR

60 - 70%

MAY

70 - 80%

JUN

80 - 90%

JUL

80 - 90%

AUG

80 - 90%

SEP

80 - 90%

OCT

80 - 90%

NOV

80 - 90%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Paracas Bay to bez wątpienia najlepsza opcja w okolicy. Niezwykle wygodne jest przebywanie tak blisko miasta z zakwaterowaniem w warunkach światowej klasy. Spot znajduje się na skraju rezerwatu narodowego Paracas i jest dostępne za darmo dla użytkowników akwenu.  To, co sprawia, że ​​to tak atrakcyjne miejsce do uprawiania kitesurfingu, to połączenie wielu czynników, które wpływają na kształt zatoki. Z dwóch stron spot jest otoczony masywnymi wydmami, a między nimi mamy dużą "szczelinę", która pozwala na swobodny przepływ wiatru. Taka budowa naszej zatoki sprawia, że tworzy się tu efekt Venturi, który z kolei zwiększa moc wiatru.

Paracas to idealne miejsce dla osób lubiących płaską wodę i radosny freestyle. Zatoka o której mowa jest wietrzna przez blisko 250 dni w roku, a to za sprawą południowych wiatrów termicznych. Wiejący tutaj  wiatr zaczyna się zwykle w godzinach porannych (zwykle włącza się o godzinie 11 rano, ale w dobrym sezonie czasami o 9:00 ). Poranne wiatry są bardzo stabilne, a popołudniowe mimo że znacznie silniejsze, bywają lekko szkwaliste- co nie jest mocno uproczywe. Bardzo rzadko zdarzają się tu dni, w których podmuchy powodują dyskomfort w czasie pływania. Z racji budowy spotu i kierunku wiatru jeśli nawet zdarzy Ci się stracić latawiec lub deskę złapiesz ją po drugiej stronie zatoki ( ponieważ jest to idealna zatoka w kształcie litery U ) Tu naprawdę jest bezpiecznie. Przy wschodnim brzegu funkcjonuje kilka prężnie działających szkół, które chętnie poprowadzą Twoje szkolenie i umilą wypoczynek.

Spot image
Spot image

Baza noclegowa jest dobrze rozwinięta każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszęń. Kiedy chcesz odpoczać od kitesurfuingu w Paracas znajdziesz szeroki wachlarz możlwiości. Na przykład paralotniarstwo nad malowniczymi klifami u brzegu oceanu, wędrówki po rezerwacie, zwiedzanie lub po prostu cieszenie się dziką przyrodą. Dla entuzjastów sportów wodnych możesz wybierać między wakeboardingiem, surfingiem, żeglarstwem lub jazdą na nartach wodnych.

Jedną z większych atrakcji tego miasta ( poza rezerwatem: funą i florą) są wydmy na których możesz spróbować swoich sił na sandboarding i ścigać się po pustyni z wydm w Huacachina. Światowej klasy cel z piaszczystymi zboczami o wysokości do 500 metrów.

Video

Język komunikacyjny

hiszpański i kaczua

Obowiązująca religia

katolicyzm – 81% , protestantyzm – 12%

Strefa czasowa

UTC -5  AKTUALNY CZAS

sol peruwiański 1 PLN =  0,95 PEN

                AKTUALNY KURS

Walutą jest sol, mający symbol $ (Uwaga! Nie mylić z symbolem dolara amerykańskiego). Wartość sola jest podobna do wartości złotówki w stosunku do dolara, zatem przelicznik bardzo często jest równoważny, 1:1 (1 złoty = ok. 1 sola), co jest bardzo przydatne przy zakupach, bo nie trzeba nic przeliczać.

 • prąd: 220 V 

wtyczki amerykańskie oraz takie jak w Polsce, warto mieć ze sobą adapter :)

 • banany: 0,30-0,50 soli

 • pomarańcze/mandarynki: standardowo 5 za 1 sola

 • awokado: 3 sole ze kg

 • ser żółty: 5-8 soli za 100g

 • bułki: 5 za 1 sola

 • wino: od 11 soli wzwyż

 • piwo: od 3 lub 4 soli

 • piwo w knajpie: 7-10 soli

 • pizza średnia: 15-25 soli

 • wiza: 0 $ 

Obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych (pobyt do 90 dni) oraz podróżujący tranzytem są zwolnieni z obowiązku wizowego. Okres ważności paszportu przy wjeździe nie jest określony (zaleca się przynajmniej 6 miesięcy).

 

 • obowiązek szczepień - BRAK

Szczepienia nie są obowiązkowe, ale dobrze jest się zaszczepić przeciw żółtej febrze, żółtaczce WZW A i B, tężcowi i durowi brzusznemu. W rejonie puszczy zalecana jest profilaktyka antymalaryczna.

 • bezpieczeństwo

Podobnie jak w wielu innych latynoskich krajach podstawowym niebezpieczeństwem są kradzieże kieszonkowe, zwłaszcza w zatłoczonych miejscach i autobusach. Jednak jest to kraj dużo bezpieczniejszy niż np. Brazylia, więc nie należy popadać w paranoje.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG