Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Średnia fala
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
On shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Średni
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
<17 C pianka 3.2 lub cieplejsza
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Grudzień
Tłok na wodzie
Brak
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

70 - 80%

MAR

20 - 30%

APR

10 - 20%

MAY

10 - 20%

JUN

10 - 20%

JUL

10 - 20%

AUG

10 - 20%

SEP

10 - 20%

OCT

10 - 20%

NOV

60 - 70%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Pełna uroku i dzikości RABBIT ISLAND to położona 25 minut jazdy na zachód od Nelson City i jest bezapelacyjną kolebka natury. Tutaj plaże rzadko kiedy są przepełnione nadmierną ilością turystów to duża, masz do dyspozycji piaszczysta plaża o długości kilku kilometrów zapewniająca niezakłóconą przestrzeń do uprawiania kitesurfingu. Jest to również popularna plaża z lokalnymi rodzinami ale tylko w okresie letnim, więc kitesurferzy zwykle w tym momencie pływają na jej zachodnim krańcu, aby uniknąć amatorów pływania wpław.

Jest to przyjemne miejsce do uprawiania kitesurfingu i jest dużą plażą odpowiednio dopasowane dla tych początkujących i mało doświadczonych kitesurferów. Tutaj znajdą dużą ilością miejsca na przygotowanie i startowanie latawca.. Często też ( zwłaszcza przy przypływie) pojawiają się fale, które sprawiają radość zaawansowanym. Najlepsze kierunki wiatru to: Wschodnie, Północne Wschodnie, Północne i Północno-Zachodnie, niezależnie od przypływu. Przy plaży znajdziesz łazienki.

Spot image
Spot image

Video

Język komunikacyjny

angielski (urzędowy), maoryski (urzędowy)

Obowiązująca religia

chrześcijanie 45%, Anglikanie 10%

Strefa czasowa

UTC -10 AKTUALNY CZAS

dolar nowozelandzki 1 PLN- 0,4 NZD AKTUALNY KURS 

Oficjalnym środkiem płatniczym jest dolar nowozelandzki - 1 NZ$ /NZD/ dzieli się na 100 centów. Natomiast w Nowej Zelandii bez problemu można wymieniać waluty zachodnie /najlepiej USD i EURO/ i podobnie sytuacja wygląda na wyspach Cooka

prąd: 240V / 50 Hz

 

Niestety kształt gniazdek i wtyczek jest inny niż w Polsce i potrzebny jest specjalny adaptor, dostępny w sklepach elektrycznych i niektórych supermarketach.

Nowa Zelandia jest krajem ocenianym przez turystów jako raczej drogi – ceny są średnio 20 % wyższe niż w Polsce. Z tego powodu przyjezdni korzystają raczej z dostępnych cenowo hosteli i komunikacji miejskiej. Stołują się zaś w barach szybkiej obsługi lub gotują we własnym zakresie. Standardowy posiłek w taniej restauracji mieści się w granicach 15 – 20 dolarów. Za produkty żywnościowe trzeba zapłacić np. od 4 – 6 dolarów za chleb, 5 NZD za kilogram pomidorów, 10 NZD za 40 dkg sera. Do najtańszych sieci spożywczych należą New World, PAK’n Save, Foodtown, Woolworths, Countdown.

●  Chleb świeży – $4.20

●  duży jogurt naturalny – 6 NZD

●  dżem–5NZD

●  masło orzechowe – 6 NZD

●  8bułek–16NZD

●  paczka sera cheddar 120g – 5 NZD

●  1 kg sera lokalnego – 10 NZD

●  1l mleka – 2,5 NZD

●  wino – od 10 NZD

●  piwo – od 5 NZD wzwyż

Osoby legitymujące się polskim paszportem, odwiedzający Nową Zelandię w celach turystycznych do trzech miesięcy, nie potrzebują wizy. Ostateczną decyzję o zgodzie na wjazd podejmuje I mmigration Officer . Może prosić o pokazanie biletu powrotnego oraz o udokumentowanie posiadania środków na pobyt. Karta płatnicza jest traktowana jako wystarczające zabezpieczenie. W przypadku dłuższych pobytów należy wystąpić o wizę w ambasadzie Nowej Zelandii w Londynie.

obowiązek szczepień - BRAK
Podróż do Nowej Zelandii nie wymaga zrobienia szczepień obowiązkowych

Sytuacja wewnętrzna tego państwa jest stabilna i raczej nie ma tu żadnych zagrożeń dla turystów. Jednak Nowa Zelandia leży w strefie trzęsień ziemi, możliwe są także erupcje czynnych wulkanów. Nad Nową Zelandią znajduje się dziura ozonowa, a zatem oddziaływanie promieni słonecznych jest bardzo silne. Koniecznie trzeba mieć ze sobą odpowiednie środki do ochrony ciała przed ich działaniem.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

pianka neoprenowa 3.2 mm

pianka neoprenowa 5.4 mm

adapter

Podobne lokalizacje

DECA PLAGE

ALGIERIA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Średni

GAMOA FETTEH

GAMOA FETTEH

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Średni

ESSAOUIRA

ESSAOUIRA

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG