Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15KNT - 35 KNT
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Marzec, Kwiecień, Grudzień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

PŁYWY I ZAFALOWANIE: AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

80 - 90%

MAR

80 - 90%

APR

50 - 60%

MAY

30 - 40%

JUN

30 - 40%

JUL

30 - 40%

AUG

40 - 50%

SEP

50 - 60%

OCT

70 - 80%

NOV

50 - 60%

DEC

50 - 60%

Miejsce

Spot image

Honduras to zdecydowanie mało popularny kierunek wypraw kitesurfingowych, mało o nim wiemy i jeszcze mniej mowimy, a szkoda bo to miejsce ma nam bardzo sporo do zaoferowania. Roatan to wyspa położona u karaibskich wybrzeży Hondurasu. Miejsce to  słynie  ze wspaniałego klimatu i pięknych, piaszczystych plaż. To, co stanowi o niezwykłości to możliwość bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami oceanu. Ilość gatunków jakie można napotkać nurkując w okolicznych rafach, przyprawia o zawrót głowy.

Spot o którym mowa znajduje się na północnym wybrzeżu wyspy ROATAN. Jest to dość osobliwe położenie ze względu na dość duża odległość od turystycznych atrakcji i głośnego miejskiego nocnego życia. Jednak wcale to nie oznacza, że ta czesć wyspy nie ma udogodnień, ani ciekawych propozycji na spędzanie czasu. W okolicach CAMP BAY macie do dyspozycji słabo zaludnione plaże z białym piaskiem i osobistą obsługę w lokalnych restauracjach, ale przede wszystkim dużo miejsca na wodzie!! Tutaj znajdziesz fachowe doradztwo kitesurfingowe ( kika szkoł kitesurfingu ) oraz idealne warunki do szkolenia swoich umiejętności. Wiatr umiarkowanie silny, Warto spakować latawce w średnim rozmiarze. Z pewnością się zrelaksujesz i odpoczniesz po trudach pływania na hamaku. Wiekszość szkół wprowadziło w osatatnich latach symboliczną opłatę za korzystanie z plaży i obsługę spotu. Zwykle jest to wydatek rzędu ok 10-20 USD/tydzień, co usprawnia działanie tego spotu i sprawia, że lądowanie i startowanie latawca jest bezpieczniejsze ( bliska odległość do palm na brzegu ).

Spot image
Spot image

Najlepsze warunki wiatrowe występują od lutego do sierpnia, przy dziennym wietrze popołudniowym o mocy między 15-30 węzłami ze wschodu na północny wschód (side shore) . Poranki są na ogół są spokojniejsze i łagodniejsze, z 12-20 węzłami ze wschodu na południowy wschód. Marzec to pora roku między porą deszczową, a porą suchą, dzięki czemu można znaleźć różne warunki. W porze suchej, w kwietniu i maju,  zwykle wieje dużo mocniej: 20 węzłów . W styczniu wiatry łagodniejsze:12-20 węzłom, czasem przerywane burzami z północy przynoszącymi silny wiatr i deszcz.

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

katolicy 50 % , protestanci 30 %

Strefa czasowa

UTC - 6 AKTUALNY CZAS

lempira 1 pln = 6,5 HNL AKTUALNY KURS

Wymiany dolarów na lempiry można bez kłopotu dokonywać w bankach lub hotelach. W wielu placówkach handlowych można płacić dolarami USA.

prąd: 110V, 60Hz

koniecznie zapakuj adapter

 

●  Śniadanie 3-7 USD na osobę.

●  Lunch 10-20 USD na osobę.

●  Obiad 15-50 USD na osobę.

●  Kawa 1 USD.

●  Piwo w barze 2.50 USD.

 

wiza: BRAK 0 $
W Hondurasie ma obowiązku wizowego przy wjeździe, przejeździe tranzytem i pobycie nieprzekraczającym 90 dni. Nie dotyczy to przyjazdów na pobyt stały lub w celu podjęcia pracy. W zależności od planowanej długości pobytu paszport powinien być ważny od 30 dni do 6 miesięcy od daty wjazdu

  • ●  obowiązek szczepień - BRAK

Ze względu na dużą przestępczość nie należy nosić przy sobie większych kwot pieniędzy, a także widocznej kosztownej biżuterii. Nie jest bezpiecznie spacerować samotnie po zmroku w dużych miastach. Generalnie wskazane jest unikanie wszelkich sytuacji konfliktowych.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG