Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
cały rok
Tłok na wodzie
Brak

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

70 - 80%

MAR

70 - 80%

APR

50 - 60%

MAY

30 - 40%

JUN

50 - 60%

JUL

50 - 60%

AUG

60 - 70%

SEP

60 - 70%

OCT

70 - 80%

NOV

80 - 90%

DEC

80 - 90%

Miejsce

Spot image

San Salvador to jeden z ostatnich rajów kitesurfingowych, w którym można poczuć się "jedynym na świecie". Doskonałe warunki wietrzne, przyjemna temperatura wody i powietrza przez cały rok zapewniają dużo zabawy na wodzie w zapierającej dech w piersiach dla idealnej scenerii.

Płaska woda sprawia, że miejsce jest idealne dla freestyle i freeridu. Położona w pobliżu ujścia Pigeon Creek, śnieżnobiała plaża Guanahani Beach rozciąga się na około 1,5 km. Rafa która się znajduje tutaj otacza zatokę i chroni ją przed falowaniem Oceanu Atlantyckiego, sprawiają, że miejsce to jest dużą, płaską laguną. Podwodne dno i plaża są piaszczyste i pozbawione kamieni, koralowców i jeżowców, dzięki czemu można "zapomnieć" o butach i zostawić je w domu. Jeśli chodzi o przybój na brzegu, nie musisz się martwić: rzadko osiąga 20 cm. :) Niestety w zależności od pływów, zdaża się że plaża robi się miejscami stosunkowo wąska. Jest to miejsce mocno nie odkryte na mapie światowego kitesurfingu, dlatego możesz dostać się tutaj tylko wynajętym autem, albo taksówką ( nie polecamy, drogo wychodzi). Aktualnie funkcjonuje tutaj jedna niewielka szkoła kitesurfingowa i luksusowy hotel z opcją zakwaterowania oraz skzoleń kitesurfingowych. Jeśli chcesz zostać tu na dłużej, niestety nie będziesz miał wyboru w formie zakwaterowania.  

Spot image
Spot image

San Salvador podobnie jak wyspiarska część Wenezueli dysponuje świetnymi warunkami wiatrowymi przez cały roku. Wiatr wieje silniej niż w północnej części Morza Karaibskiego, przez co radzimy  zabrać ze sobą mniejsze latawce. Dobrym połączeniem może być 7m i 9m (dla osoby o wadze 70 kg). Jednak w niektórych przypadkach, np. pływania o poranku warto mieć w gotowości większy latawiec np. 12-14m, rano wiatr dopiero się "rozpędza" . Dodatkowo możesz zapomnieć o neoprenie. Tutaj średnia temperatura wody nigdy nie jest niższa niż 24C, a temperatura powietrza w drugiej połowie roku ( maj- październik ) oscyluje koło 30C. Zapakuj jednak ze sobą solidny krem z filtrem lub bloker, ponieważ słońce tu nie wybacza, a śnieżnobiały piasek potęguje efekt działania słońca. 

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

93 % chrześcijanie

Strefa czasowa

UTC - 4 AKTUALNY CZAS

dolar amerykański 1 PLN = 3,50 USD

dolar bahamski 1 PLN= 0,30 BSD

AKTUALNY KURS

prąd: 120V, 60Hz
Angielskie gniazdka, adaptery można wypożyczyć w hotelach, ale najlepiej zabrać je ze sobą ;)

Bahamy to spory wydatek jeśli chodzi o zakupy i żywienie się we własnym zakresie. Ceny w restauracjach są dość wysokie. W porcie rybackim w Nassau, który jest miejscem mało turystycznym, za fishburgera z frytkami zapłaciliśmy 12$

●  5$ piwo

●  10-12$ Duża sałatka z konch, sztandarowa potrawa na Bahamach

●  Solidne danie obiadowe to wydatek rzędu 20-25$.

W tych warunkach łatwiej jest podjąć decyzję o wizycie w sieciówce fastfood ( choć nie jest to powodem do dumy). Jednak cena 4-5$ za zestaw fast food jest kusząca.

wiza: 0 $
Obywatele polscy nie są objęci obowiązkiem wizowym.

obowiązek szczepień - BRAK

Bahamy są bezpiecznym krajem, należy jednak zachować ostrożność , zwłaszcza w niektórych dzielnicach Nassau. Bardzo surowe kary grożą za przemyt i posiadanie narkotyków.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG