Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Średnia fala
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Listopad, Grudzień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: aktualne pływy

TABELA: ZAFALOWAŃ: aktualne zafalowanie

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

20 - 30%

FEB

20 - 30%

MAR

20 - 30%

APR

20 - 30%

MAY

20 - 30%

JUN

40 - 50%

JUL

60 - 70%

AUG

60 - 70%

SEP

70 - 80%

OCT

70 - 80%

NOV

70 - 80%

DEC

50 - 60%

Miejsce

Spot image

Spot znajduje się niedaleko znanego turystycznego ośrodka Manta. Zaledwie 15 minut drogi autem, a możecie przenieść się z hałaśliwego centrum miasta do serca kitesurfingu w Ekwadorze. Ta niewielka wioska rybackac, Santa Marianita to ok 6 km szerokiej niezatłoczonej plaży z kilkoma surferskimi pubami oraz szkołkami. Dziewicze plaże, a w sezonie równy nie za mocny wiatr. Kitesurfing na otwartym oceanie, w związku z tym w czasie przypływu spora równa fala Oceanu spokojnego.

W przeciwieństwie do reszty wybrzeża Ekwadoru, gdzie przez większość czasu jest wyjątkowo gorąco, deszczowo i wilgotno, klimat Santa Marianita jest zupełnie inny. Ze względu na swoje położenie geograficzne w środkowo-południowej części Ekwadoru mikroklimat jest tutaj o wiele przyjemniejszy niż w pozostałej części wybrzeża. Temperatura zwykle wynosi między 22 a 28 ° C Zejście do wody jest bardzo łagodne, ponieważ plaża jest bardzo szeroka, nienależy jednak zapominać o przyboju w czasieprzypływu, na odpływie spokojna płaska woda. W czasie sezonu jest tu umiarkowanie tłoczno, dzięki czemu możecie się w pełni cieszyć swobodą pływania na spocie. Wiatr zwykle równy, side shore 

Spot image
Spot image

Wielką atrakcją tego miejsca są wieloryby. Największa magia związana z ich odwiedzinami dzieje się od czerwca do września. Wieloryby przybywają wraz z prądem humboldta, aż do ciepłych wód w Ekwadorze, aby wydać na świat potomstwo. W Santa Marianita zbliżają się bardzo blisko brzegu: ze wzgórza Punta La Barca łatwo zobaczyć kilka wielorybów wyskakujących z wody. Kitesurfing obok nich jest zarówno przerażający, jak i niesamowity, jest to zaszczyt natury, którego trudno opisać słowami.

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

katolicyzm – 83 % , protestantyzm – 9%

Strefa czasowa

UTC -5 AKTUALNY CZAS

dolar amerykanski 1 USD = 3,40 PLN
AKTUALNY KURS

Obowiązującą walutą w Ekwadorze jest dolar amerykański Najlepiej przywieźć więc ze sobą dolary, gdyż wymiana euro często jest bardzo niekorzystna. Warto wiedzieć, że w Ekwadorze jest często problem z zapłatą banknotami o nominale większym niż 20 dolarów (miejscowi boją się fałszywek, jak i często nie mają wydać).

120 V
Występują dwa rodzaje gniazdek, tak więc warto zabrać ze sobą adapter.

W sklepach asortyment jest dość szeroki a ceny (zwłaszcza w małych ośrodkach miejskich ) niższe niż u nas w kraju. Uśrednione ceny wyglądają następująco :

●  Menu lunchowe: 1,5-4$

●  Piwo 0.33 w sklepie: 0,70$

●  Piwo 0.66 Pilsner/Club: 2-3$

●  Piwo kraftowe: 3-5$

●  Chleb tostowy: 1,7$

●  Wino: 5$

●  Woda 1l: 0,7$

●  Pizza duża: od 14$

●  Świeżo wyciskane soki: od 1,25$ do 3$

●  Kawa: 1-2$

wiza: 0 $
Obywatele polscy udający się do Ekwadoru w celach turystycznych, biznesowych, naukowych i kulturalnych są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 30 dni (z możliwością przedłużenia pobytu do 90 dni). Pobyty w innym charakterze lub przekraczające 90 dni wymagają uzyskania wizy w jednym z konsulatów.

obowiązek szczepień - BRAK

Szczepienia ochronne dodatkowe nie są obowiązkowe.

Ekwador to stosunkowo bezpieczny kraj, w którym jednak (jak w każdym innym kraju na świecie) zdarzają się złe rzeczy (choćby tegoroczne głośne morderstwo dwóch podróżniczek z Argentyny). Zdarzają się drobne kradzieże oraz (sporadycznie) napady. Aby zminimalizować ryzyko, warto zachować w każdej sytuacji zdrowy rozsądek.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG