Informacje

Plaża
żwirowa
Wysokość fali
Średnia fala
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
On shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Średni
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
<17 C pianka 3.2 lub cieplejsza
Najlepszy sezon wiatrowy
Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Umiarkowany
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

70 - 80%

MAR

70 - 80%

APR

50 - 60%

MAY

50 - 60%

JUN

50 - 60%

JUL

50 - 60%

AUG

50 - 60%

SEP

60 - 70%

OCT

60 - 70%

NOV

70 - 80%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Na Krymie, czyli na niewielkim skrawku lądu nad Morzem Czarnym znajduje się wszystko, czego potrzeba do atrakcyjnych wakacji - górskie i nizinne krajobrazy, miejsca do wypoczynku i wędrówek, a także niezwykłe zabytki i fantastyczne spoty kitesurfingowe. Splatają się tu przeróżne kultury (m.in. ukraińska, ormiańska, tatarska) i religie. Są tu pozostałości po miastach greckich, skalne domostwa Karaimów, pałace i kurhany tatarskie.

Poza bogatym dziedzictwem kulturowym tego miejsca warto jednak przyjrzeć się niesamowitej linii brzegowej. Jednym z takich miejsc jest Zatoka Tatarska często nazywana Tatarka. Mówi się o niej, że jest zdecydowanie najlepszym kitesurfingowym miejscem na Morzu Azowskim, jeśli lubisz falę (fala jest raczej mała, ale wystarczająca, aby poczuć poślizg przy schodzeniu z niej i świetnie się pobawić).

Ponad 20 km piaszczystych plaż nad Zatoką Tatarską stanowi doskonałe miejscem dla miłośników kitesurfingu. Dodatkowo co jest ważnym atutem dla osób początkujących: możesz wejść do morza i w odległości 15-20 metrów od brzegu nadal mieć grunt pod nogami.

Szeroka piaszczysta plaża wzdłuż wybrzeża, pozwala wybrać dowolne miejsce na naszą sesję, chociaż dla tych najbardziej leniwych polecamy wybrać miejsce tuż obok kempingu na którym się rozlokowaliście- przynajmniej nie będziecie musieli daleko maszerować.

Spot image
Spot image

Kierunek wiatru (głównie onshore, side on shore) w połączeniu z falami docierającymi do wybrzeża sprawiają, że masz idealne pole do popisu. Możesz wykorzystać komfortowe odległości między falami ( która wynosi ok 7-9 metrów) dzięki czemu uzyskasz maksymalną prędkość i idealnie wskoczysz sobie prosto z fali. Przestrzeń na spocie jest na tyle ogromna, że z pewnością nie będziesz musiał martwić się o lądowanie. Krym w poszukiwaniu sezonu kitesurfingowego najlepiej odwiedzać w okresie od maja- września, w tym czasie temperatura powietrza oraz wody waha w okolicach 20-22C, dzięki czemu możesz komfortowo pływać w cienkiej piance, lub w bardzo upalne dni bez neoprenu. .

PS: Jedynym małym minusem tego miejsca jest w lecie duża ilość plażowiczów, ale są rozlokowani na całej szerokości plaży więc w zasadzie nie kolidują z latawcami,bo wszyscy tutaj żyją w harmonii.

Video

Język komunikacyjny

rosyjski

Obowiązująca religia

chrześcijanie 73% , islam 10%

Strefa czasowa

UTC +3

 AKTUALNY CZAS

rosyjski rubel 1 PLN ~ 17 RUB AKTUALNY KURS

Walutą obowiązującą w Rosji jest rubel (RUB). W Polsce kantory nie zawsze dają możliwość wymiany złotówek na ruble,ale dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą dolarów i wymiana ich na miejscu w Rosji lub wyjmowanie gotówki z bankomatu. Bankomatów jest sporo i nie ma raczej problemu z ich znalezieniem., akceptują wszystkie ogólnie używane w europie karty kredytowe,

/.prąd:220V /
W Rosji używa się takich samych wtyczek jak w Polsce, nie potrzebne są więc żadne przejściówki.

Ceny w rosyjskich miastach można spokojnie porównać do ogólno-polskich, a w Moskwie do warszawskich. Droższe niż u nas może być jedzenie w co bardziej luksusowych restauracjach czy wejście do najmodniejszych klubów; tańsze – ogólnie żarcie na mieście i (co tu się dziwić) alkohol. Podobnie sytuacja ma się z noclegami: te droższe nieco przebijają ceny w dobrych polskich hotelach, te tańsze z kolei nawet w Moskwie potrafią oscylować w granicach 20-30 zł, tym samym zawstydzając stolicę Polski.

  • Masło 180 gram - 60 rubli (3,60 zł)
  • Mleko 3,2 tłuszczu, 0,95 kg = 45 rubli (2,70 zł)
  • Woda mineralna 1,5 litra - 18 rubli (1,10 zł)
  • Pepsi, Coca-cola: 0,33 - 35 rubli; 0,5 - 55 rubli

Uważajcie na przepisy. Często zmieniają się w zależności od rodzaju wnioskowanej wizy. Szczegółowe i aktualne wymogi odnośnie uzyskiwania wizy są na stronie Ambasady Rosji najlepiej aktualnie sprawdzać na : TUTAJ Polecamy w pierwszej kolejności zapoznać się z tymi wymogami i się do nich stosować w trakcie ubiegania się o wizę:

Zdobycie wizy do Rosji nie jest trudne, ale wiąże się ze sporą ilością papierologii. Jest to jednak jak najbardziej proces do przejścia i nie należy się go obawiać. Wizę można otrzymać na maksymalnie trzydzieści dni i na maksymalnie dwa wjazdy. By złożyć wniosek o wizę, należy wcześniej zgromadzić kilka dokumentów:

  • paszport (ważny co najmniej 180 dni od daty planowanego wyjazdu z Rosji)

  • voucher turystyczny wystawiony przez rosyjskiego touroperatora lub hotel

  • polisę ubezpieczeniową obejmującą terytorium Rosji i pokrywającą koszty leczenia na kwotę co najmniej 30 000 euro

  • aktualne zdjęcie twarzy o wymiarach 3,5 na 4,5 centymetra

    Paszport, polisa i zdjęcie nie powinny stanowić problemu, natomiast jeśli chodzi o voucher, sprawa też nie jest skomplikowana, ale wymaga przygotowania. By go uzyskać, musimy mieć przygotowany wstępny plan podróży i zarezerwować noclegi. Jeśli ktoś nie jest pewien, jak będzie wyglądał jego pobyt na terenie Rosji, najlepiej zrobić rezerwacje przez portal Booking.com

W Rosji nie ma szczególnego zagrożenia sanitarno-epidemiologicznego. Szczepienia ochronne nie są wymagane.

MSW : Występuje tutaj spore zagrożenie przestępczością pospolitą (kradzieże, napady rabunkowe, włamania, oszustwa i pobicia). Zaleca się tutaj unikanie rzucającego się w oczy zachowania wskazującego, iż dysponuje się większymi kwotami pieniędzy, zwłaszcza w takich miejscach jak hotele, restauracje, stacje benzynowe itp. Należy unikać zawierania przygodnych znajomości oraz wdawania się w przygodne interesy, zabierania na drodze przypadkowych pasażerów, korzystania z zaproszeń do prywatnych mieszkań od nieznanych bliżej osób, a także korzystania z poczęstunku w takich sytuacjach alkoholem. Większe sumy pieniędzy, bilety, dokumenty i kosztowności sugeruje się przechowywać w skrytkach hotelowych. Przy sobie najlepiej jest posiadać jedynie niezbędne kwoty oraz korzystać z kart kredytowych. Nie należy samotnie spacerować i podróżować samochodem nocą oraz zatrzymywać się w przygodnych miejscach, poza parkingami i oznaczonymi miejscami postojowymi.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pianka neoprenowa 3.2 mm

Podobne lokalizacje

DECA PLAGE

ALGIERIA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Średni

GAMOA FETTEH

GAMOA FETTEH

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Średni

ESSAOUIRA

ESSAOUIRA

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG