Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-21 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
Bardzo płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

PŁYWY: aktualne pływy

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

60 - 70%

FEB

60 - 70%

MAR

60 - 70%

APR

60 - 70%

MAY

60 - 70%

JUN

60 - 70%

JUL

60 - 70%

AUG

60 - 70%

SEP

50 - 60%

OCT

40 - 50%

NOV

50 - 60%

DEC

60 - 70%

Miejsce

Spot image

Jest to największa wyspa należąca do Tunezji, która położona jest w malowniczej Zatoce Mała Syrta na południe od Safkis. Charakteryzuje się nizinnym krajobrazem i została połączona groblą z miastem Zarzis. Zielona wyspa Tunezji słynie z szerokich, piaszczystych plaż, łagodnego klimatu i błękitnego morza. Dodatkowym atutem jest międzynarodowe lotnisko, rozbudowana sieć hoteli i restauracji oraz słynna gościnność mieszkańców wyspy. Bogata oferta dostosowana jest również do miłośników aktywnego wypoczynku, ponieważ znajdziesz tutaj co najmniej trzy spoty które koniecznie musisz odwiedzić w czasie swojego urlopu.

WIATR: Latem wiatr wieje tutaj raczej z umiarkowaną siłą między 15-20 węzłów maksymalnie (w okresie wysokiego sezonu), ale stale od wschodu, dzięki czemu Djerba jest bardzo bezpiecznym miejscem dla wszystkich chcących uprawiać kitesurfing- bez względu jaki spot wybierzesz. Djerba nie jest miejscem o dużym natężeniu wiatru, ale jest idealnym miejscem dla początkujących i średniozaawansowanych ze względu na przeważające tutaj płycizny i płaską wodę. Najlepszy czas dla początkujących jest zdecydowanie w miesiącach letnich od czerwca do września, wtedy wiatr jest stosunkowo najrówniejszy. Jednym z miejsc jakie koniecznie powinieneś odwiedzić podczas swojego pobytu na tej uroczej wyspie bez wątpienia jest spot SMILE BEACH

Spot image
Spot image

Zlokalizowana w północno-wschodniej części wyspy SMILE BEACH jest ogromnych rozmiarów laguna osłonięta ponad 6km piaszczystego półwyspu. Dzięki takiemu naturalnemu ‘falochronowi’ woda tutaj jest zdecydowanie spokojniejsza niż na otwartym morzu. Plaże są tutaj dość szerokie, a koło nich dogodne parkingi (południowa część laguny) oraz kilka lokalnych szkółek w których możesz się zrelaksować lub napić czegoś zimnego po udanej sesji lub rozpocząć swój kurs. Głębokość wody waha się od 70cm na odpływie do 1,40 cm na wysokim przypływie. Dno jest tu też czyste, bez koralowców ani innych ostrych rzeczy dzięki czemu możesz wybrać się na pływanie bez butów. Będąc tutaj chwile dłużej dobrym pomysłem na kitesurfingową wyprawę, jest opłynięcie półwyspu dookoła.

Video

Język komunikacyjny

arabski

Obowiązująca religia

99 % islam

Strefa czasowa

UTC +1 https://AKTUALNY CZAS

dinar tunezyjski 1 PLN ~ 0,7 TND AKTUALNY KURS

W Tunezji w związku z dużym ruchem turystycznym nie ma najmniejszego problemu z wypłatą środków z bankomatu. Wszystkie karty są tu obsługiwane, a ilość bankomatów dostateczna. Dodatkowo w większości restauracji , dużych sklepów, szkół kitesurfingowych istnieje możliwość płacenia kartą. Każdy, kto wybiera się do Tunezji powinien wiedzieć, że dinarów tunezyjskich nie można kupić nigdzie indziej niż w samej Tunezji. Najłatwiej jest wymienić na nie dolary, euro i funty; z pozostałymi walutami mogą być trudności. Ponadto, zgodnie z prawem tunezyjskim, wywożenie tej waluty poza granice kraju jest nielegalne. Koniecznie trzeba więc pamiętać o zachowaniu pokwitowania wymiany pieniędzy. Bez takiego kwitu nie będzie można ponownie wymienić pieniędzy przed wyjazdem z Tunezji. Co więcej, przy wyjeździe można wymienić tylko 1/3 zakupionych dinarów.

prąd: 230 V, 50 Hz
większość baz noclegowych posiada gniazdka brytyjskie dwa podłużne, poziome równoległe otwory u góry i jeden podłużny pionowy na dole pośrodku- warto zakupić adapter

Poziom życia w Tunezji jest raczej umiarkowany – ceny towarów i usług również nie są zbyt wygórowane. Bardzo tanie są tutaj przede wszystkim ryby, a świeże owoce i warzywa w przystępnej cenie sprawią radość każdemu miłośnikowi potraw wegetariańskich. W supermarketach półki są wprawdzie pełne towarów, ale wybór nie jest bogaty. Towary importowane są bardzo drogie, dotyczy to głównie serów i wieprzowiny. Mimo że Tunezja jest krajem muzułmańskim, napoje alkoholowe są tutaj dostępne w specjalnych sklepach, chociaż ich ceny są stosunkowo wysokie.

Woda 1,5 – od 0,90 TND
Oliwa z oliwek 1 l- od 11,96 TND
Piwo krajowe 0,5 – od 4,49 TND
Piwo importowane 0,33 l – od 3,59 TND Wino butelka 0,75 l – od 14,95 TND
Gin butelka 0,5 – 104,65 TND Papierosy – od 7,48 TND
Obiad w restauracji – od 40 TND Obiad w barze – od 6 TND
Piwo krajowe 0,5 l – od 5,98 TND
Piwo importowane 0,33 l – od 6,58 TND Pepsi 0,33 l – od 1,50 TND

wiza: BRAK

Brak konieczności posiadania wizy podczas podróży nie dłuższej niż 3 miesiące dotyczy zarówno osób podróżujących indywidualnie, jak i w grupach zorganizowanych przez biura podróży. Przepis ten wszedł w życie z dniem 8 sierpnia 2008 roku. Warto jednak pamiętać, że posiadany przez nas paszport powinien być ważny jeszcze co najmniej 3 miesiące od deklarowanej daty wyjazdu z Tunezji. Co więcej, aby ustrzec się problemów na granicy, dobrze jest aby paszport nie budził wątpliwości, co do jego autentyczności, czyli nie posiadał uszkodzeń mechanicznych i prezentował aktualne zdjęcie.

obowiązek szczepień / brak

Aby wjechać do Tunezji nie potrzeba mieć żółtej książeczki szczepień, gdyż nie ma żadnych szczepień, które byłyby wymagane. Należy jednak pamiętać, że w kraju tym nadal zdarzają się zachorowania na febrę, cholerę, tyfus i żółtaczkę. Są to jednak sporadyczne przypadki i to z dala od regionów turystycznych. Ponieważ w Tunezji, tak jak to ma miejsce w innych egzotycznych krajach, flora bakteryjna jest trochę inna od tej, do której jesteśmy przyzwyczajeni, powinniśmy uważać na spożywany pokarm. Najlepiej jest pić wyłącznie wodę przegotowaną lub butelkowaną, a kuszące słodyczą owoce dokładnie myć, a najlepiej zawsze obierać ze skórki przed zjedzeniem.

Jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo, to w Tunezji nie musimy się o nie martwić. Największym problemem dla turystów są kieszonkowcy. Turyści są szczególnie narażeni na kradzieże w miejscach zatłoczonych, głównie na bazarach, placach, a także w środkach komunikacji publicznej. Nie należy nigdy nosić przy sobie większej gotówki ani trzymać dokumentów w tym samym miejscu co pieniądze. Jeśli kogoś spotka to nieszczęście i straci pieniądze, a zwłaszcza dokumenty, to powinien skontaktować się nie tylko z policją, ale także z ambasadą. Oprócz otrzymania tymczasowego paszportu w szczególnych i uzasadnionych przypadkach możemy liczyć na wypłatę określonej sumy pieniędzy, którą trzeba będzie następnie zwrócić.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Buty neoprenowe

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pieniądze w walucie EUR

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG