Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
On shore, Side shore / side-on shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
<17 C pianka 3.2 lub cieplejsza
Najlepszy sezon wiatrowy
maj-październik
Tłok na wodzie
Umiarkowany
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

60 - 70%

FEB

60 - 70%

MAR

50 - 60%

APR

50 - 60%

MAY

50 - 60%

JUN

40 - 50%

JUL

40 - 50%

AUG

40 - 50%

SEP

50 - 60%

OCT

50 - 60%

NOV

60 - 70%

DEC

60 - 70%

Miejsce

Spot image

Otoczone przez wodę i leżące na styku cyrkulacji lądowych i morskich wiatrów Świnoujście dysponuje doskonałymi warunkami do uprawiania windsurfingu, kitesurfingu. Uznamska plaża przy wiatraku, czy plaża w dzielnicy Warszów (wyspa Wolin) to jedne z najlepszych miejsc do kitesurfingu w okolicy. Najlepsze warunki panują przy wiatrach północnych, północno-wschodnich i północno-zachodnich. Przy wiatrach południowych warto wybrać się nad Zalew Szczeciński. Stosunkowo płytki akwen i szeroka świnoujska plaża, polecane są przez instruktorów jako najbezpieczniejsze miejsce do nauki kitesurfingu. Natomiast bliskość innych spotów umożliwia kontynuowanie pływania w przypadku zmiany warunków pogodowych tzn. kierunku czy siły wiatru.

Plaża po zachodniej stronie Świnoujścia dzięki sporej mieliźnie przy brzegu oferuje fragment płytkiej wody, która pozwala na naukę kitesurfingu. Równa fala zachęca miłośników kitesurfingu z deską kierunkową (wave). Przy kierunkach ze wschodu spot przy ul. Bałtyckiej to dysponuje najbardziej stabilnym i równym wiatrem w Świnoujściu. W słoneczne dni około godz. 15:00 – 16:00, w wyniku nagrzewania się klifu mogą pojawić się niespodziewanie wiatry termiczne, pomimo braku prognozy wiatrowej. Plaża od ulicy Bałtyckiej jest mniej uczęszczana przez plażowiczów, nawet w szczycie sezonu swobodnie rozłożymy sprzęt kitesurfingowy. Idąc plażą na zachód, w kilka minut przekroczymy granicę dochodząc do niemieckiego Ahlbecku. Spot nazywany przez lokalesów „Patelnią”, jest najbardziej popularną miejscówką w Świnoujściu kitesurfingową w odmianie wave. Równa fala tworzy się szczególnie na wysokości Heringsdorfu. Przy wejściu na plaże od skrzyżowania ulic Bałtyckiej i Żeromskiego znajduje się duży parking i toalety. Na spocie szkoła kitesurfingu prowadzi kursy, sprzedaż sprzęt kite i wypożyczalnię.
Obsługiwane kierunki wiatru: WNW, NW, NNW, N, NNE, ENE

Spot image
Spot image

Wyjątkową cechą Świnoujścia jest fakt, że jest to wyspa, dzięki czemu na każdy kierunek wiatru można znaleźć odpowiednie miejsce. Wiatr w Świnoujściu jest równy, stabilny i przewidywalny. Jeżeli wieją kierunki zachodnie lub południowe, polecamy wybrać się nad Zalew Szczeciński albo do Niemiec. Kiedy wieje wiatr południowo- wschodni, odpowiednie miejsce jest na Karsiborzu. Na spocie znajdziemy płytką mieliznę, a przy północno-wschodnich wyjątkowo płaską wodę, idealną do freestylu i nauki. Miejscówka znajduje się bezpośrednio przy wejściu do portu, powstały niedawno falochron gazoportu powoduje silne szkwały (kopnięcia wiatru) co skutkuje nierównym wiatrem przy kierunkach ze wschodnich. Na spocie znajdują się dwie szkoły kitesurfingu, szkoła windsurfingu i wypożyczalnia sprzętu. Przy wejściu na plażę od ulicy Uzdrowiskowej znajduje się duży parking i toalety.
Obsługiwane kierunki wiatru: WNW, NW, NNW, N, NNE, ENE

Video

Język komunikacyjny

polski

Obowiązująca religia

katolicyzm

Strefa czasowa

UTC +1

AKTUALNY CZAS

Polski Złoty : 1 PLN = +/- 0,22 EUR.  AKTUALNY KURS

 

W Polsce oficjalną waluta jest Polski Złoty (PLN). Punkty wymiany walut czyli tzw. KANTOR-y zlokalizowane są głównie w hotelach i bankach oraz na dworcach, lotniskach (najgorsza kurs), supermarketach oraz niektorych miejscach o wzmożonym ruchu turystycznym. Kantory najczęściej otwarte są w godzinach od 9:00 do 19:00-20:00, ale niektóre z nich działają przez całą dobę. W coraz większej ilości miejsc w Polsce honorowane są również płatności w euro. 

 

W Polsce można płacić kartą płatniczą w większości miejsc, w sklepach, stacjach benzynowych, restauracjach, hotelach oraz za wynajem samochodu. Można tez wypłacić gotówkę w większości bankomatów. Najbardziej popularne karty to VISA, MasterCard, American Express, Eurocard, Carte Blanche i Diner’s Club. Karta kredytowa jest niezbędna, przy wynajmie samochodu i jeśli chce się zapłacić za zakupy online. Jedynie w niektórych mniejszych miejscowościach Polski, a także w kioskach i sklepach osiedlowych ciągle trzeba mieć przy sobie gotówkę.

230V , wtyczki typu E oraz C

 

Typ E – wtyczka „europejska” z uziemieniem, która ma dwa okrągłe bolce oraz otwór przeznaczony na uziemienie znajdujące się w gniazdku. Wtyczki tego rodzaju stosowane są powszechnie w Polsce, także we Francji, Belgii.

Typ C – zwykła wtyczka „europejska” bez uziemienia. Ma dwa równolegle położone bolce. To najbardziej popularna wtyczka w krajach europejskich, jednak nie jest stosowana w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Marcie i na Cyprze. Stosowana jest ze standardem napięcia 220V-230V.

Ceny w Polsce są umiarkowane i nieco niżesz niż w pozostałej cześci Europy zachodniej. Najtańsze lokalne posiłki kosztują około 20 zł. Takie właśnie potrawy można dostać w Mlecznym („Bar Mleczny” to nazwa małych lokalnych restauracji, które gotują tradycyjne potrawy). Dla kogoś trochę bardziej wyszukanego posiłek w restauracji średniej klasy kosztuje blisko 50 zł za trzydaniowy posiłek z napojem. Za fast food (pomyśl McDonald's) spodziewaj się zapłacić około 18 zł za podstawowy posiłek.

Jeśli chodzi o picie, piwo w restauracji czy barze kosztuje co najmniej 8 zł, a kupując w sklepie za mniej niż połowę tej ceny. Za cappuccino w kawiarni spodziewaj się zapłacić około 8 zł.

Jeżeli wybierasz się w podróż, wcześniej sprawdź w jakich krajach wymagana jest wiza turystyczna. Z dniem 1 maja 2004 r. obywatele państw Unii Europejskiej korzystają z prawa do bezwizowego swobodnego przepływu ludności w ramach Unii Europejskiej/ Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EU/EOG).

brak wymogu szczepień obowiązkowych

Większość odwiedzających Polskę nie napotyka żadnych trudności. Poważne przestępstwa przeciwko obcokrajowcom są rzadkie, ale zdarzają się, aw niektórych przypadkach ataki miały podłoże rasowe. Należy zwracać uwagę na możliwość popełnienia przestępstw ulicznych i drobnych kradzieży oraz na to, że cudzoziemcy mogą wydawać się łatwym celem. Trzymaj kosztowności i gotówkę poza zasięgiem wzroku, szczególnie w zatłoczonych obszarach i miejscach turystycznych, w których działają kieszonkowcy i porywacze toreb.

Istnieje większe ryzyko napadu na głównych stacjach kolejowych i we wszystkich połączeniach kolejowych, zwłaszcza w pociągach nocnych. Najbardziej zagrożone jest wsiadanie i wysiadanie z pociągów.

Nieuregulowani taksówkarze działają na lotniskach w Warszawie i innych miejscach. Często przeładowują. Korzystaj wyłącznie z oficjalnych taksówek, które mają nazwę i numer telefonu firmy taksówkarskiej na drzwiach i na górze taksówki. Pokażą również cennik na szybie pojazdu. Taksówki z herbem, ale bez nazwy firmy, nie są oficjalnymi taksówkami.

Nie zostawiaj napojów ani jedzenia bez opieki i uważaj na napoje od nieznajomych. Odnotowano niewielką liczbę doniesień o podlewaniu napojów i kradzieży kosztowności gościom.

Sprawdź dokładnie swój rachunek, kupując napoje w barach i klubach nocnych. Pojawiły się doniesienia o zawyżaniu opłat i obciążaniu kart debetowych lub kredytowych dużymi kwotami.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Okulary z filtrem UV

pieniądze w walucie EUR

pianka neoprenowa 3.2 mm

pianka neoprenowa 5.4 mm

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

Małe Morze

Małe Morze

Płytko

40-60%

Początkujący

KAPER

Kemping Kaper

Płytko

40-60%

Początkujący

Chałupy 3

Chałupy 3

Płytko

40-60%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG