Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Brak
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

10 - 20%

FEB

10 - 20%

MAR

10 - 20%

APR

20 - 30%

MAY

30 - 40%

JUN

40 - 50%

JUL

50 - 60%

AUG

50 - 60%

SEP

50 - 60%

OCT

30 - 40%

NOV

20 - 30%

DEC

10 - 20%

Miejsce

Spot image

Papua-Nowa Gwinea to jeden z najbardziej zróżnicowanych kulturowo krajów na świecie, z 852 znanymi językami, z których 12 nie ma znanych żywych głośników. Większość ludności żyje w społecznościach zwyczajnych, które są tak różnorodne, jak języki. Jest także jednym z najbardziej wiejskich, ponieważ tylko 18% jego mieszkańców mieszka w ośrodkach miejskich. Kraj ten należy do najmniej zbadanych na świecie, zarówno pod względem kulturowym, jak i geograficznym. Znane jest posiadanie licznych grup nieekontowanych ludów, a naukowcy uważają, że we wnętrzu jest wiele nieodkrytych gatunków roślin i zwierząt.

Dzięki południowym sąsiadom: Australii i Nowej Zelandii, a także dzięki ciągłym ekspansjom na Morze Koralowe i potężny południowy Pacyfik nawiedzają silne wiatry. Jeśli planujesz tutaj swoją podróż powinieneś koniecznie odwiedzić Tauarama Beach. Jest to plaża znajdująca się w odległości kilku kilometrów od centrum miasta Morestby ( jednego z większych w Papua Nowa Gwinea) . Tutaj w okolicach Port Moresby jest kilka plaż które są warte odwiedzenia z latawcami, ale to właśnie Taurama Beach zapewni Ci spokojne wody, laguę, czyli wszystko to żeby sobie miło poszaleć na desce.

Spot image
Spot image

Tutejszy spot znajduje się na obszarze bazy wojskowej, przez co jest tu bardzo bezpiecznie. Nie bądź więc zaskoczony jeśli każdego dnia będziesz mijał na swojej drodze licznych mundurowych. Jako, że Papua Nowa Gwinea nie posiada w zasadzie żadnej bazy noclegowej warto zainteresować się usługami lokalnej szkoły i przez nią zorganizować sobie zakwaterowanie.

Wiatr tutaj wiejący jest minimalnie słabszy niż w w okolicach Hula Village, ale zdecydowanie nie będziesz rozczarowany. Zwykle możesz liczyć tutaj na około 20-25 węzłów stałego wiatru, który wieje nieprzerwanie 24h na dobę w okresie pory wiatrowej. Warto być zabrał ze sobą buty neoprenowe, ponieważ często zdarzają się tutaj jeżowce i inne ostre patyki na dnie- zwłaszcza w okresie odływu.

Video

Język komunikacyjny

angielski, tok pisin, hiri motu

Obowiązująca religia

Protestantyzm: 69,4% ,Katolicyzm: 27%, Bahaizm: 0,3%

Strefa czasowa

UTC +10 AKTUALNY CZAS

kina (PGK); 1 USD = ok. 2,25 kina.

W Papui-Nowej Gwinei obowiązującą walutą jest kina, i dodatkowo w PGK nie ma możliwości dokonywania opłat innymi walutami. Pieniądze najlepiej wymienić w kantorach na lotnisku. Przy wymianie pieniędzy należy mieć przy sobie dowód tożsamości lub paszport. Możliwość płatności karta jest bardzo ograniczona, podobnie wypłata pieniędzy z bankomatów (poza Port Moresby i kilkoma większymi miastami niemożliwa). Bankomaty mogą nie przyjmować polskich kart, dlatego warto mieć ze sobą odpowiedni zapas gotówki.

prąd: 240V / 50 Hz
W Papui napięcie w gniazdkach wynosi 240 V, a wtyczki do kontaktów mają płaskie bolce; są to wtyczki australijskie posiadające dodatkowy bolec uziemiający (typ I), należy podróżować z adapterem lub zakupić go po przyjeździe na miejsce.

-Posiłek, niedroga restauracja 40,00 K

-Piwo krajowe (0,5 litra) 11,00 K
-Cappuccino (zwykłe) 9,19 K
-Woda (butelka 1,5 litra) 6,39 K
-Butelka wina (średnia półka) 45,00 K
-Coke / Pepsi (butelka 0,33 litra) 3,69 K
-Posiłek dla 2 osób, restauracja średniej klasy, trzydaniowa 160,0 0 K

wiza ( minimum 60 euro )

Obywatele polscy mogą otrzymać wizę przy wjeździe do Papui-Nowej Gwinei (tzw. visa on arrival) na lotniczych przejściach granicznych w Port Moresby i Rabaul. Wiza turystyczna wydawana jest na 60 dni. Wniosek wizowy można również złożyć przed planowana podróżą. Najbliższe Przedstawicielstwo Papui-Nowej Gwinei znajduje się w Brukseli. W zależności od sposobu pozyskania wizy ceny mogą wahać się od 60 euro do nawet 200 euro.

UWAGA :
W kraju panuje konserwatywny styl ubierania i zachowania, dlatego należy uważać , by nie urazić nikogo wyzywającym strojem lub zachowaniem. Przed sfotografowaniem miejscowej ludności, a także miejsc kultu religijnego, należy zawsze uzyskać na to zgodę.

obowiązek szczepień - BRAK
Podróż do P apua Nowej Gwinei to podróż do jednych z bardziej nieodkrytych zakątków świata. Występuje tutaj podwyższone ryzyko infekcji chorobami zakaźnymi oraz biegunki. Na niektórych obszarach kraju panuje malaria, febra, zwłaszcza w porze deszczowej (listopad-kwiecień). Zaleca się spożywanie wody butelkowanej lub przegotowanej oraz bezwzględne przestrzeganie zasad higieny poprzez częste mycie rąk. Opieka zdrowotna jest wystarczająca jedynie w mało skomplikowanych przypadkach; w poważniejszych konieczny jest wyjazd na leczenie np. do Australii.

Trudno jest zachować równowagę w kwestii opinii na temat niebezpieczeństw związanego z podróżowaniem w Papua Nowa Gwinea. Jak w każdym miejscu na Świecie, spotkasz się z artykułami o brutalnych zbrodniach, możesz również wyolbrzymiać niebezpieczeństwo, lub najzwyczajniej uważać na siebie, nie prowokować,a nic złego Cię nie spotka. Natomiast dobrze żebyś wiedział że Melaneńczycy z natury należą do najłagodniejszych, bardzo gościnnych i najbardziej wspaniałomyślnych ludzi na Świecie. Podczas gdy nurt miejski spowodował niewątpliwie "problemy porządku i bezpieczeństwa kraju". W dużych miastach musisz zdecydowanie liczyć się z możliwością kradzieży drobnych, więc dobrze jest dbać o portfel i doglądać plecaka. Dodatkowo powszechne są tu jadowite węże- szczególnie w porze deszczowej (listopad-maj). Podróżując w tym okresie i zapuszczając się na tereny leśne/wiejskie warto mieć odpowiednie obuwie.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

Leki na zatrucia pokarmowe

adapter

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG