Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala, Duża fala
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore, On shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Średni
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

PROGNOZA FALOWA: AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

0 - 10%

FEB

10 - 20%

MAR

10 - 20%

APR

10 - 20%

MAY

10 - 20%

JUN

40 - 50%

JUL

40 - 50%

AUG

40 - 50%

SEP

40 - 50%

OCT

40 - 50%

NOV

10 - 20%

DEC

0 - 10%

Miejsce

Spot image

Fidżi to bezapelacyjny raj. Ten wyspiarski kraj to blisko 300 wysp po środku Oceanu Spokojnego, gdzie na niemal każdej możliwe jest uprawianie kitesurfingu. Jedną z ciekawszych wysp kraju jest niewielka wyspa Tavarua o nietuzinkowej lini brzegowej w kształcie serca.  Wizyta w tym miejscu jest wyjątkowa nie tylko ze względu na malowniczy charakter wysy, ale również ze względu na fantastyczne waunki do uprawiania kitesurfingu i surfingu.

 

Mimo swoich niewielkich rozmiarów wyspa Tavarua ma w ofercie bardzo dobry hotel, dostęp do wszystkich mediów, sklep, opcje wieczornych imprez, ale przede wszystkim ma dostęp (zaledwie 1,5km od brzegu) do jednego z lepszych spotów wave na Świecie. Cała wyspa oraz jej linia brzegowa to idealne miejsce dla osób preferujących płaską spokojną wodę, która w głównej mierze jest płytka. Jeśli chcesz poduczyć się freestyle, lub po prostu popływać lewo-prawo będziesz tutaj miał dużo miejsca do zabawy i możesz zapomnieć o czymś takim jak tłok na wodzie. Jest to też dość dobre miejsce na zrealizowanie kursu kitesurfingowego lub po prostu na słodkie lenistwo na końcu świata..

Spot image
Spot image

Natomiast dla super-zaawansowanych oraz kochających dużą fale czeka za Wami COUDBREAKE! W rankingu 10 najlepszych (najtrudniejszych) fal występujących na świecie Cloudbreak plasuje się bardzo wysoko. Falę która tu macie osiąga rozmiary nawet do 5m lub więcej. Jest idealnie równa z okresem zwykle 17sec. Niestety Cloudbreak to również szybka fala nad płytką rafą, która zazwyczaj staje się jeszcze szybszą, płytsza i bardziej niebezpieczną pod koniec swojej drogi (najlepiej łapać je przy wietrze SSE jeśli masz ochotę na kitesurfing). Tutaj bez przerwy musisz mieć się na baczności, nie jest to zdecydowanie miejsce dla amatorów lub średniozaawansowanych riderów. Jeśli zamierzasz się na nich pobawić niech Cię nie zawiodą umiejętności oraz zdrowy rozsądek.

Video

Język komunikacyjny

angielski, fidżyjski oraz hindi fidżyjskie

Obowiązująca religia

katolicy 25 %, anglikanie 21 %, 25% bez zadeklarowanej religii

Strefa czasowa

UTC +10 AKTUALNY CZAS

dolar fidżyjski 1 PLN- 0,5 FJD AKTUALNY KURS

 

Na Fidżi jednostką monetarną jest dolar Fidżi (FJD). Pieniądze można wymieniać we wszystkich bankach i kantorach, należy posiadać ze sobą dolary australijskie, nowozelandzie bądź amerykańskie, ponieważ złotówki nie są wymieniane. Bankomaty można spotkać we wszystkich miastach. Karty kredytowe akceptowane są w lepszych hotelach, restauracjach, wypożyczalniach samochodów oraz lepszych sklepach.

prąd: 240V / 50 Hz
Niestety kształt gniazdek i wtyczek jest inny niż w Polsce i potrzebny jest specjalny adaptor, dostępny w sklepach elektrycznych i niektórych supermarketach.

Ceny jedzenia na Fidżi są zdecydowanie wyższe niż w Polsce. Koszt artykułów spożywczych różni się bardzo w zależności czy są to produkty lokalne czy importowane. Te drugie potrafią kosztować nawet trzy razy więcej niż te wytwarzane na miejscu. Poniżej przedstawiamy listę przykładowych produktów i ich cen w sklepach i marketach:

● Kolacja w restauracji 27.50 FJD

●  Obiad w McDonalds 15 FJD

●  Obiad w niedrogiej restauracji na wyspach dla jednej osoby 30FJD

●  Piwo 500ml w barze w Nadi 4-5 FJD

●  Piwo 500 ml na wyspach 10 FJD

●  Woda 1.5l na „stałym lądzie" 3FJD

●  Woda 1.5l na wyspach 10 FJD

●  Sulu 20 FJD

Obywatele RP mają obowiązek posiadać wizę turystyczną podczas pobytu na Fidżi, jednak można ją otrzymać na przejściu granicznym na lotnisku i jest ona ważna przez 120 dni. Do wjazdu na teren kraju konieczny jest paszport ważny przez minimum 3 miesiące, licząc od pierwszego dnia pobytu na Fidżi.

obowiązek szczepień - BRAK
Podróż na Fidżi nie wymaga zrobienia szczepień obowiązkowych

Fidżi to kraj o nieustabilizowanej sytuacji politycznej. Często dochodzi tam do demonstracji a nawet zamieszek. Jeśli zdarzy nam się taka sytuacja, koniecznie powinniśmy unikać udziału w protestach i demonstracjach, ponieważ mogą się one przekształcić w większe rozruchy zagrażające ich uczestnikom. Poza tym istnieje zagrożenie przestępczością pospolitą, przede wszystkim kradzieżami kieszonkowymi, dlatego nie zalecana jest spacerowanie z większą ilością pieniędzy. Problem ten dotyczy przede wszystkim głównych miast w kraju.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Podobne lokalizacje

DECA PLAGE

ALGIERIA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Średni

GAMOA FETTEH

GAMOA FETTEH

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Średni

ESSAOUIRA

ESSAOUIRA

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG