Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala
Średnia wiatrowa
15KNT - 35 KNT
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
7-12
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
cały rok
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: aktualne pływy

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

90 - 100%

FEB

90 - 100%

MAR

90 - 100%

APR

90 - 100%

MAY

90 - 100%

JUN

90 - 100%

JUL

90 - 100%

AUG

80 - 90%

SEP

60 - 70%

OCT

60 - 70%

NOV

60 - 70%

DEC

90 - 100%

Miejsce

Spot image

Wenezuela była popularnym celem podróży, jednak ze względu na bieżące wydarzenia polityczne odstraszyła całą turystykę. Lokalizacje takie jak Los Roques i Adicora wciąż pchają świat kitesurfingu, ponieważ wydarzenia te nie miały na nie bezpośredniego wpływu. Wenezuela jest pięknym krajem do odwiedzenia, ponieważ oferowane przez nią warunki są prawie idealne. Płaskie, ciepłe wody i słoneczne dni są tym, czego można się spodziewać podczas wizyty w tym kraju. Oprócz kitesurfingu możesz uprawiać różne inne czynności, takie jak windsurfing, wiosłowanie na desce, surfing, nurkowanie, eksploracja i zależnie od tego, gdzie jesteś; życie nocne.

Adicora to wioska położona na północno-wschodnim wybrzeżu półwyspu Paraguna w Wenezueli, a dokładnie w gminie Falcon, 24km na południe od wyspy Aruba. Adicora to dobrze rozwinięty ośrodek turystyczny, przyciąga turystów pięknem plaż i płytką wodą, chronioną przez rafy. Stały wiatr w Adicorze ( średnio 20 węzłów) oraz korzystne temperatury przez caly rok, sprawiły że stała się bardzo ważnym ośrodkiem na mapie kitesurfingowej Wenezueli.  Podobnie jak na całych Karaiby, zarówno tutaj woda ma zwykle temperaturę 21-27C, dzięki czemu uprawiasz kitesurfing tylko w koszulce i szortach. Dookoła głównej plaży kitesurfingowej znajdziesz liczne szkoły, restauracje oraz bary. Istnieje tu kilka małych kameralnych surf-karczm dla zakwaterowanych w pierwszej lini ( przy samej plaży). 

Spot image
Spot image

Tutaj przez cały rok jest wietrznie ( w październiku i do połowy grudnia nieznacznie słabszy wiatr). Zwykle wieje około 17-30 węzłów, a temperatura wody nigdy nie spada poniżej 25C. Piaszczysta i szeroka plaża ma dużo miejsca do lądowania i startowania Twojego latawca. Spot jest duży i płytki więc z pewnością będziesz zadowolony. Adicora jest również częstym gospodarzem najbardziej prestiżowych zawodów kitesurfingowych na pozoimie krajowym oraz międzynarodowym. 

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

katolicyzm – 7 8% , protestantyzm – 1 2%

Strefa czasowa

UTC - 4 AKTUALNY CZAS

Wenezuelski bolivar 1 PLN = 3 VEF AKTUALNY KURS

Odkąd wprowadzono kontrolę walutową w 2003 roku, wymiana waluty w kraju i zagranicą została utrudniona. Wenezuela posiada trzy kusy walutowe. Dwa z nich oficjalne i jeden nieoficjalny, czyli czarnorynkowy.

W przypadku wypłat gotówki z bankomatów lub płatności kartą kredytową w sklepach, hotelach, restauracjach, itp. banki naliczą nam płatność po kursie oficjalnym czyli najmniej korzystnym. Wypłata gotówki z bankomatu odbywa się z pewnym określonym limitem. Większe kwoty możliwe są do wypłaty przy okienku w bankach.Bankomaty są właściwie dostępne prawie na każdym kroku. Czarnorynkowa wymiana jest zdecydowanie najbardziej popularna wśród turystów i mieszkańców Wenezueli. Kurs czarnorynkowy jest tak powszechny, że ma własny "oficjalny kurs" walutowy.

120V, 60Hz gniazdka typu japońskiego (dwa podłużne pionowe, równoległe otwory) i amerykańskiego (dwa podłużne pionowe, równoległe otwory i okrągły pośrodku). Adaptery można wypożyczyć w hotelach, ale najlepiej zabrać je ze sobą

Ceny w Wenezueli, to kolejny ciekawy temat. W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacja w kraju ma tu miejsce hiperinflacja. W związku z czym wartość pieniądza również mocno się zmienia. Tak to prawda w Wenezueli jest bardzo tanio.

● obiad: zupa, drugie danie, sok naturalny = 2zł

●  kawa espresso = 20gr

●  kilo bananów = 40gr

●  bagietka = 20gr

●  litrowy jogurt = 60gr

●  dwulitrowy sok = 80gr

●  chilaquiles w średnio drogiej meksykańskiej restauracji = 3zł

●  panini w dość drogiej restauracji z kelnerami= 5zł

wiza: 0 $
Obywatele polscy nie są objęci obowiązkiem wizowym. Na granicy wypełniają tzw. kartę przekroczenia granicy. Pobyt w celu turystycznym upoważnia obywateli polskich do pobytu w tym kraju bez wizy do 90 dni.

obowiązek szczepień - BRAK
Przy podróży do Wenezueli są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia przed wyjazdem do Wenezueli. Zalecane jest szczepienie przeciw zapaleniu wątroby typu A. Na terenach położonych niżej mogą znajdować się owady, komar, należy zaopatrzyć się w środki owadobójcze.

Na temat bezpieczeństwa w Wenezueli ostatnio bardzo dużo słyszymy wmediach- w związku z zamieszkami jakie dzieją się w tym kraju. Stolica Caracas jest według Wikipedii najniebezpieczniejszym miastem na świecie. Nie powinieneś spacerować po zmierzchu. Według zasad bezpieczeństwa nie powinieneś po godzinie 20 wychodzić na ulicę i jest to rada która należy wziąć sobie do serca. Dodatkowo w miejscu publicznym - jak metro czy ulica warto pilnować telefonów i plecaków. Jeśli planujesz podróż metrem, to plecak najlepiej mieć z przodu,a oczy cały czas dookoła głowy. Natomiast jeśli chodzi o bezpieczeństwo w kurortach na wybrzeżu sytuacja wygląda nieco lepiej. Tutaj spacer po zmierzchu nie przyczyni się z pewnością do kradzieży lub innego nieszczęścia, nie mniej jednak warto być rozsądnym i nie afiszować się gotówką lub cennymi przedmiotami.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

ADICORA

ADICORA

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Początkujący

EL COCHE

EL COCHE

Płytko, płytko tylko przy brzegu

70-90%

Średni

Isla Margarita / El Yaque

Isla Margarita / El Yaque

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG