Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Off shore
Głębokość wody
Płytko, płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Średni
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
cały rok
Tłok na wodzie
Brak
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

90 - 100%

FEB

90 - 100%

MAR

90 - 100%

APR

90 - 100%

MAY

90 - 100%

JUN

90 - 100%

JUL

90 - 100%

AUG

80 - 90%

SEP

60 - 70%

OCT

60 - 70%

NOV

60 - 70%

DEC

90 - 100%

Miejsce

Spot image

Rajska wyspa El Co znajduje się zaledwie lilkanaście kilometrów od wszysm znanej Margarity. Miejsce to jest niebywałym kąskiem dla wszystkich amatorów kitesurfingu. Na bezkresie turkusowej wody możesz uprawiać kitesurfing w zasadzie 12 miesięcy w roku, bo niemal zawsze tutaj wieje. Tutaj nie będziesz narzekał z pewnością na tłok na wodzie i zdecydowanie odpoczniesz. Wyspa ma zaledwie 55 km 2, ale urzeknie Cię swoją dzikością i spokojem. Mówi się że wyspa ta jest zapomniana przez cały świat. Jest tu wszechobecna cisza i spokój, a w nawet najbardziej wietrzne dni nie spotkasz się z tłokiem na wodzie. 

 

Kitespot w Coche składa się z białego piasku o konsystencji mąki, kilku hoteli all-inclusive, mini bazy kitesurfingowej, kilku body (małe mini markety) i to wszystko. Jest to idealne miejsce do pływania na płaskich wodach, ale jeśli chcesz oczekujesz od tego miejsca szalonego życia nocnego lub mocy atrakcji dodatkowych to możesz liczyć tylko na dwie: kitesurfing lub relaks na plaży. Jest tu dosłownie tylko kilka-kilkanaście miejsc w których możesz przenocować i skorzystać z restauracji hotelowej.

Jeśli jestes osoba średniozaawansowaną lub dobrze plywającą odkryjesz wiele zalet tej niebywale płaskiej i płytkiej wody na cyplu. Miejsce to jest skierowane raczej dla osób lepiej pływających ze względu na wiatr od brzegu, Pamiętaj także że słońce tutaj nie wybacza, zabierz więc ze sobą solidny krem z filtrem i lycre UV.

Spot image
Spot image

Jeśli marzy Ci się łapanie fal to znajdziesz je na najbardziej wysuniętej na północ plaży Coche Pousada Oasis. Siostra Coche, Cubagua natomiast zaoferuje Ci kolejny kawałek nieba - krystalicznie czystą, lustrzaną wodę i nieustanny wiatr. Rozwój cywilizacyjny w tym miejscu to ciągle kilka chat rybackich mających do zaoferowania zaledwie cień, tak więc dobrze wybrać się tam tylko na jeden dzień ;) 

 

W Wenezueli wiatr wieje silniej niż w północnej części Morza Karaibskiego. Jeśli musisz wybrać, radzę wziąć mniejsze latawce. Dobrym połączeniem może być 7m i 9m (dla osoby o wadze 70 kg). Jednak w niektórych przypadkach, takich jak Coche przydatny może być większy latawiec np. 12-14m , zwłaszcza rano kiedy to wiatr dopiero się "rozpędza" .

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

katolicyzm – 7 8% , protestantyzm – 1 2%

Strefa czasowa

UTC - 4 AKTUALNY CZAS

Wenezuelski bolivar 1 PLN = 3 VEF AKTUALNY KURS

Odkąd wprowadzono kontrolę walutową w 2003 roku, wymiana waluty w kraju i zagranicą została utrudniona. Wenezuela posiada trzy kusy walutowe. Dwa z nich oficjalne i jeden nieoficjalny, czyli czarnorynkowy.

W przypadku wypłat gotówki z bankomatów lub płatności kartą kredytową w sklepach, hotelach, restauracjach, itp. banki naliczą nam płatność po kursie oficjalnym czyli najmniej korzystnym. Wypłata gotówki z bankomatu odbywa się z pewnym określonym limitem. Większe kwoty możliwe są do wypłaty przy okienku w bankach.Bankomaty są właściwie dostępne prawie na każdym kroku. Czarnorynkowa wymiana jest zdecydowanie najbardziej popularna wśród turystów i mieszkańców Wenezueli. Kurs czarnorynkowy jest tak powszechny, że ma własny "oficjalny kurs" walutowy.

120V, 60Hz gniazdka typu japońskiego (dwa podłużne pionowe, równoległe otwory) i amerykańskiego (dwa podłużne pionowe, równoległe otwory i okrągły pośrodku). Adaptery można wypożyczyć w hotelach, ale najlepiej zabrać je ze sobą

Ceny w Wenezueli, to kolejny ciekawy temat. W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacja w kraju ma tu miejsce hiperinflacja. W związku z czym wartość pieniądza również mocno się zmienia. Tak to prawda w Wenezueli jest bardzo tanio.

● obiad: zupa, drugie danie, sok naturalny = 2zł

●  kawa espresso = 20gr

●  kilo bananów = 40gr

●  bagietka = 20gr

●  litrowy jogurt = 60gr

●  dwulitrowy sok = 80gr

●  chilaquiles w średnio drogiej meksykańskiej restauracji = 3zł

●  panini w dość drogiej restauracji z kelnerami= 5zł

wiza: 0 $
Obywatele polscy nie są objęci obowiązkiem wizowym. Na granicy wypełniają tzw. kartę przekroczenia granicy. Pobyt w celu turystycznym upoważnia obywateli polskich do pobytu w tym kraju bez wizy do 90 dni.

obowiązek szczepień - BRAK
Przy podróży do Wenezueli są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia przed wyjazdem do Wenezueli. Zalecane jest szczepienie przeciw zapaleniu wątroby typu A. Na terenach położonych niżej mogą znajdować się owady, komar, należy zaopatrzyć się w środki owadobójcze.

Na temat bezpieczeństwa w Wenezueli ostatnio bardzo dużo słyszymy wmediach- w związku z zamieszkami jakie dzieją się w tym kraju. Stolica Caracas jest według Wikipedii najniebezpieczniejszym miastem na świecie. Nie powinieneś spacerować po zmierzchu. Według zasad bezpieczeństwa nie powinieneś po godzinie 20 wychodzić na ulicę i jest to rada która należy wziąć sobie do serca. Dodatkowo w miejscu publicznym - jak metro czy ulica warto pilnować telefonów i plecaków. Jeśli planujesz podróż metrem, to plecak najlepiej mieć z przodu,a oczy cały czas dookoła głowy. Natomiast jeśli chodzi o bezpieczeństwo w kurortach na wybrzeżu sytuacja wygląda nieco lepiej. Tutaj spacer po zmierzchu nie przyczyni się z pewnością do kradzieży lub innego nieszczęścia, nie mniej jednak warto być rozsądnym i nie afiszować się gotówką lub cennymi przedmiotami.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

ADICORA

ADICORA

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Początkujący

EL COCHE

EL COCHE

Płytko, płytko tylko przy brzegu

70-90%

Średni

Isla Margarita / El Yaque

Isla Margarita / El Yaque

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG