Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15KNT - 35 KNT
Kierunek wiatru
Off shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Zaawansowany
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
cały rok
Tłok na wodzie
Brak

Warto wiedzieć

AKTUALNE ZAFALOWANIE ORAZ PŁYWY: PŁYWY + ZAFALOWANIE

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

90 - 100%

MAR

90 - 100%

APR

90 - 100%

MAY

90 - 100%

JUN

90 - 100%

JUL

80 - 90%

AUG

80 - 90%

SEP

60 - 70%

OCT

50 - 60%

NOV

50 - 60%

DEC

90 - 100%

Miejsce

Spot image

Być może słyszałeś, że Aruba to fantastyczna wyspa do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych. Mówiąc dokładniej, jeśli szukasz niesamowitego miejsca do uprawiania kitesurfingu na południowych Karaibach, z prawie gwarantowanymi wiatrami, Aruba jest zdecydowanie miejscem, do którego należy się udać. Aruba oferuje krystalicznie czyste, ciepłe i płytkie wody, które często sięgają tylko do pasa. Wiatry wschodnie wytwarzają doskonałe warunki do uprawiania kitesurfingu przez cały rok. Sezon silnego wiatru na Arubie jest dobrze znany wśród fanów kitesurfingu, ponieważ jest jednym z najdłuższych na całym Karaibach. W maju, czerwcu i lipcu prędkości wiatru na Arubie są najwyższe, średnio od 20 do 30 węzłów. Od sierpnia do listopada prędkość wiatru spada średnio do około 10 do 18 węzłów. W grudniu do kwietnia osiągają średnią prędkość od 15 do 20 węzłów. Rafa oferuje dobre możliwości kitesurfingu dla początkujących, podczas gdy fale poza rafą są wystarczająco trudne dla doświadczonego kitesurfera.

Plaża Arashi znajduje się na północnym krańcu Aruby, około 2 mil na północ od Fisherman’s Hat. Widać wyraźnie latarnię morską w Kalifornii. Wiatr wieje tutaj wkierunku offshore, a jeśli jesteś pewny swoich umiejętności koniecznie  powinieneś sprawdzić to miejsce ze swoim latawcem. Jeśli masz zamiar udać się do Arashi w formie spływu z Fisherman’s Hat, po prostu kieruj się na prawo, aż dotrzesz do szczytu wyspy. Niech latarnia będzie twoim przewodnikiem. W drodze do Arashi z pewnością miniesz katamarany wycieczkowe z turystami na pokładzie w zatoce Arashi. Jest to także doskonała okazja, aby pochwalić się ogromnym skokiem przed publicznością ;) W Arashi znajdziesz krystalicznie czystą, ciepłą wodę z morskim wiatrem oraz rafę o łagodnym spływie. Fale są nie duże, miekkie i wygodne. Tylko dla zaawansowanych kitesurferów.

Spot image
Spot image

Arashi jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów miejscem-głównie tych chcących spędzić wakacje z rodzinę,a to ze względu na płytkie brzegi, łagodne fale i bliskość do hoteli. Takie połączenie stanowi idealną przestrzeń do odpoczynku i relaksu. natomiast dla kitesurferów zawsze jest publiczność i prawie zawsze pojawiają się fale, na których można się całkiem nieźle bawić. Na zachodnim krańcu plaży Arashi znajduje się rafa o nazwie "rancho", która jest dość popularna wśród surferów chcących złapać falę

Video

Język komunikacyjny

holenderski

Obowiązująca religia

protestanci

Strefa czasowa

UTC - 4 AKTUALNY CZAS

Florian Arubański 1 PLN = 0,5 AWG

AKTUALNY KURS

Oficjalną walutą Aruby jest florin, jednak wszędzie uznawany jest dolar amerykański jako dodatkowa waluta. Nawet w małym sklepiku spożywczym, gdzie wszystkie ceny są podane we florinach spokojnie zapłacisz dolarami. W niektórych miejscach (jak w szkółkach kitesurfingu) wręcz przyjmuje się jedynie dolary, dlatego nie polecam wymiany wszystkich pieniędzy na floriany. Praktycznie wszystkie bankomaty na Arubie pobierają prowizję za wypłaty z kart nie należących do karaibskich banków. Nie należy więc się zrażać kilkoma dolarami doliczanymi do transakcji.

prąd: 120V / 60 Hz

koniecznie zapakuj adapter

Ceny na Arubie do najniższych nie należą. Są raczej zbliżone do tych w centrum dużego europejskiego miasta ( np. Paryża ). W zasadzie od zawsze wiadomym jest że Aruba jest bardzo drogim kierunkiem wypraw. Wybierając jednak opcję all-inclusive można znacząco ograniczyć wydatki na miejscu, pod warunkiem że tego typu pobyt Wam odpowiada.

● Posiłek w restauracji 10 -12 $

●  Posiłek w restauracji fast-food typu ok 6.00 $

●  Lokalne piwo 0.5 l 1- 4 $

●  Piwo importowane (0.33 l) 2- 6 $

●  Cappuccino ok 3,5 $

●  Coca-cola/Pepsi (0.33 l) 1,5$

●  Woda (0.33 l) 1.25-1.50 $

wiza BRAK
Polskich obywateli nie obowiązują wizy pobytowe. Długość pobytu bezwizowego wynosi 90 dni. Podróżujący do Aruby muszą posiadać aktualny paszport. Lokalne władze imigracyjne mogą zażądać przy wjeździe okazania, poza paszportem, np. biletu powrotnego czy gwarancji posiadania wystarczających środków finansowych.

●  obowiązek szczepień - BRAK
Główne zagrożenie, którego trzeba być świadom przebywając na Arubie, to nadmierne działanie promieni słonecznych. Służba medyczna stoi na wysokim poziomie.

Arubę charakteryzuje niski wskaźnik przestępczości ogólnej, ale liczba kradzieży mienia osobistego jest nadal bardzo duża. Należy szczególnie uważać na kieszonkowców, których spotkać można na lotnisku i na rzeczy pozostawione na plaży podczas kitowania.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pieniądze w walucie EUR

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

PRAIA DE SANTIAGO

PRAIA DE SANTIAGO

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Zaawansowany

Lüderitz

Lüderitz

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Zaawansowany

PONTA PRETA / SAL

PONTA PRETA / SAL

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Zaawansowany

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG